Desková hra - Zlomky

Předmět:
Ročník:
Kategorie:
Počet stran:
4
Velikost: 840.2 KB
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
7. 11. 2023
Cena:
40 Kč vč. DPH
Sdílet:

Jednoduchá desková hra, která slouží k procvičování matematických operací se zlomky.

Soubor obsahuje 4 strany. Na 1. straně je herní plán a na zbývajících stranách 48 kartiček se zlomky. Doporučuji materiál vytisknout, jednotlivé strany zalaminovat a kartičky se zlomky podél čar rozstříhat. 

Návod na hru:

Hra je určena pro 3 - 4 hráče. Kromě herního plánu a kartiček se zlomky bude každý hráč potřebovat jednu svou figurku a do skupiny jednu hrací kostku (stačí klasická šestistěnná, pokud byste použili čtyřstěnnou kostku, bude hra delší).

Na začátku hry jeden hráč zamíchá všechny kartičky a položí je na jednu hromádku rubem dolů. Začínající hráč hodí kostkou a posune svou figurku o příslušný počet míst na herním plánu. Poté si vezme z hromádky 2 kartičky se zlomky a řídí se pokyny na dosaženém políčku. V případě špatného výpočtu příští kolo stojí. Pokud hráč stoupne na políčko, na kterém není žádná matematická operace ani přesun, odpočívá toto kolo bez počítání. Takto se hráči střídají a vyhrává ten, kdo se jako první dostane do cíle.

 

Varianta pro žáky 8. a 9. třídy:

Hráči hrají podle stejných pravidel jako v klasické hře, ale pokud hráč stoupne na pole bez početního úkolu, opět si vezme 2 kartičky z hromádky a má za úkol určit druhou mocninu těchto zlomků.

Další produkty od autora Radek Krulec

412990
Matematika
7., ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
Jednoduchá karetní hra Černý Petr, která slouží k procvičování části celku. Soubor obsahuje 4 strany. Doporučuji
35.00 Kč
Desková hra - Zlomky Desková hra - Zlomky
Jednoduchá desková hra, která slouží k procvičování matematických operací se zlomky. Soubor obsahuje 4 strany. Na 1. straně je herní plán a na zbývajících stranách 48 kartiček se zlomky. Doporučuji materiál vytisknout, jednotlivé strany zalaminovat a kartičky se zlomky podél čar rozstříhat.  Návod na hru: Hra je určena pro 3 - 4 hráče. Kromě herního plánu a kartiček se zlomky bude každý hráč potřebovat jednu svou figurku a do skupiny jednu hrací kostku (stačí klasická šestistěnná, pokud byste použili čtyřstěnnou kostku, bude hra delší). Na začátku hry jeden hráč zamíchá všechny kartičky a položí je na jednu hromádku rubem dolů. Začínající hráč hodí kostkou a posune svou figurku o příslušný počet míst na herním plánu. Poté si vezme z hromádky 2 kartičky se zlomky a řídí se pokyny na dosaženém políčku. V případě špatného výpočtu příští kolo stojí. Pokud hráč stoupne na políčko, na kterém není žádná matematická operace ani přesun, odpočívá toto kolo bez počítání. Takto se hráči střídají a vyhrává ten, kdo se jako první dostane do cíle.   Varianta pro žáky 8. a 9. třídy: Hráči hrají podle stejných pravidel jako v klasické hře, ale pokud hráč stoupne na pole bez početního úkolu, opět si vezme 2 kartičky z hromádky a má za úkol určit druhou mocninu těchto zlomků.
UUCZ-413538
Matematika>Didaktické hry>6.>7.>8.>9.>ZŠ – 2. STUPEŇ
40.00