Matematická pátračka VI. násobení a dělení do 100

Předmět:
Ročník:
2., 3., 4.
Počet stran:
26
Velikost: 1.85 MB
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
23. 9. 2023
Cena:
40 Kč vč. DPH
Sdílet:

Běhací hra do matematiky, která procvičí základní početní operace sčítání, odčítání, násobení a dělení do 100. (primárně násobení 7-9) Ideální hra na VEN! :)

Materiál obsahuje 11 velkých zvířat s prázdným čtvercem, kam zapíšete číslo - hodnotu zvířete, se kterou budou děti pracovat. Vytisknuté papíry je dobré zalaminovat, jednak bude materiál nesmrtelný :) a druhak čísla zapisuji mazací fixou.

Určitě je dobré si to předem projít, aby nám u násobení a dělení vycházely početní operace. (Pro straší děti třeba ideální na dělení se zbytkem.)

11 velkých zvířat s vyplněným číslem tak, aby to odpovídalo příkladům na kontrolním listě.

Dále je obsahem 40 kartiček s příklady různého typu na sčítání a odčítání přes desítku; násobení a dělení 1-9 (pokud použijete hodnotu čísel výše). Nejvíce se tu procvičuje násobení a dělení 7-9.

Navazuje to na předchozí materiály, kde jsme nejprve procvičovali násobení a dělení 1-3, poté 1-5 a 5 - 7. Není ale podmínkou mít ty předchozí, jen je každá běhací hra zaměřena na jiné násobky.

Děti by měly znát význam závorek nebo přednost násobení a dělení.

Všechny příklady jsou na posledním listu zapsané a vypočítané pro rychlou kontrolu.

Pravidla této hry, které si obměňte jak potřebujete: venku nebo někde ve třídě rozmístěte velké karty s hodnotami zvířat. Děti si vyberou kartu s příklady (1-40), který si už ale zapíšou jako číselný. Čísla musí najít na těch velkých kartách. Poté spočítají a jdou si pro další kartu. Skvělá běhací a počtářská hra.

Další produkty od autora Tereza Vítková

142351
Matematika
1., 2.
Ostatní
Aktivity vhodné na procvičení sčítání a odčítání do 20. Využívám k rozcvičení, proběhnutí , na ven a na hřiště. Celkem
66.00 Kč
157168
Matematika
1., 2.
Didaktické hry
Běhací hra do matematiky, která procvičí základní početní operace sčítání a odčítání do 20 s přechodem desítky. Ideální
40.00 Kč
162054
Matematika
ZŠ – 1. STUPEŇ
Didaktické hry
Hlavolam, který je složený z geometrických tvarů. Materiál obsahuje: tangram - sedm destiček geometrických tvarů - pět
25.00 Kč
202891
Anglický jazyk
3., 4.
Pracovní listy
Téma podzim v jednom malém pracovním sešitě - slovíčka, tvoření vět, čtení, procházka ven... MATERIÁL OBSAHUJE: slovíčka
49.00 Kč
Matematická pátračka VI. násobení a dělení do 100 Matematická pátračka VI. násobení a dělení do 100
Běhací hra do matematiky, která procvičí základní početní operace sčítání, odčítání, násobení a dělení do 100. (primárně násobení 7-9) Ideální hra na VEN! :) Materiál obsahuje 11 velkých zvířat s prázdným čtvercem, kam zapíšete číslo - hodnotu zvířete, se kterou budou děti pracovat. Vytisknuté papíry je dobré zalaminovat, jednak bude materiál nesmrtelný :) a druhak čísla zapisuji mazací fixou. Určitě je dobré si to předem projít, aby nám u násobení a dělení vycházely početní operace. (Pro straší děti třeba ideální na dělení se zbytkem.) 11 velkých zvířat s vyplněným číslem tak, aby to odpovídalo příkladům na kontrolním listě. Dále je obsahem 40 kartiček s příklady různého typu na sčítání a odčítání přes desítku; násobení a dělení 1-9 (pokud použijete hodnotu čísel výše). Nejvíce se tu procvičuje násobení a dělení 7-9. Navazuje to na předchozí materiály, kde jsme nejprve procvičovali násobení a dělení 1-3, poté 1-5 a 5 - 7. Není ale podmínkou mít ty předchozí, jen je každá běhací hra zaměřena na jiné násobky. Děti by měly znát význam závorek nebo přednost násobení a dělení. Všechny příklady jsou na posledním listu zapsané a vypočítané pro rychlou kontrolu. Pravidla této hry, které si obměňte jak potřebujete: venku nebo někde ve třídě rozmístěte velké karty s hodnotami zvířat. Děti si vyberou kartu s příklady (1-40), který si už ale zapíšou jako číselný. Čísla musí najít na těch velkých kartách. Poté spočítají a jdou si pro další kartu. Skvělá běhací a počtářská hra.
UUCZ-208928
Matematika>Venkovní stezky, aktivity>Ostatní>2.>3.>4.
40.00