Názorné příklady do 10

Předmět:
Ročník:
Kategorie:
Počet stran:
25
Velikost: 1.48 MB
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
22. 2. 2022
Cena:
40 Kč vč. DPH
Sdílet:

Materiál je určen dětem mladšího školního věku, které se seznamují s počty do 10. Názornou formou si na něm mohou procvičit tvoření příkladů a tím trénovat svou matematickou představivost.

Obsah materiálu

·        Průvodní list – 1 A4

·        Listy s kartičkami s připravenými znamínky – 12 A4 – 71 kartiček

·        Listy s kartičkami bez znamínek – 12 A4 – 71 kartiček

Na kartičkách jsou znázorněny příklady na sčítání (modré) a odčítání (žluté) – jednodušší varianta materiálů. V samostatném souboru jsou kartičky bez znázornění znamének (zelená varianta) – složitější varianta materiálu.

Úkolem žáčků je vytvořit příklad podle obrázků na kartičce a zapsat ho. Mohou je zapisovat mazatelnou fixou přímo do kartičky nebo do sešitu.

Tip: Děti mohou soutěžit ve dvojicích, kdo dříve vyřeší např. 5 kartiček rozložených na desce stolu. Nebo můžete soutěžit ve skupinkách – např. jednotlivé řady proti sobě. Na tabuli vyvěste kartičky a děti běhají k tabuli, vyberou si kartičku a musí co nejrychleji napsat a vypočítat příklad. Hra končí, když se vystřídají všichni žáčci ze skupiny. Vyhrává ta skupina, která byla nejrychlejší a má vše správně.

Další produkty od autora Magda Cahová

296554
Matematika
2., 3., ZŠ – 1. STUPEŇ
Pracovní listy
Jednoduchá aktivita na orientaci ve čtvercové síti. Obsah materiálu Průvodní strana – 1 A4 10 různých obrázků – 10 A4
40.00 Kč
143080
Matematika
1.
Pracovní listy
Materiál je určený dětem mladšího školního věku, které počítají do 20. Za pomoci kostky si mohou zábavně opakovat své
30.00 Kč
345818
Matematika
1.
Výzdoba třídy
Výzdoba třídy pro prvňáčky. Obsah materiálu Průvodní strana – 1 A4 11 plakátů – 11 A4 Materiál: Materiál je určen žákům
30.00 Kč
50369
Etická výchova
ZŠ – 1. STUPEŇ
Výzdoba třídy
Materiál obsahuje 24 kartiček s třídními pravidly. (6 A4) a kartu s nadpisem (1 A4) Návod Kartičky vytiskněte
35.00 Kč
Názorné příklady do 10 Názorné příklady do 10
Materiál je určen dětem mladšího školního věku, které se seznamují s počty do 10. Názornou formou si na něm mohou procvičit tvoření příkladů a tím trénovat svou matematickou představivost. Obsah materiálu ·        Průvodní list – 1 A4 ·        Listy s kartičkami s připravenými znamínky – 12 A4 – 71 kartiček ·        Listy s kartičkami bez znamínek – 12 A4 – 71 kartiček Na kartičkách jsou znázorněny příklady na sčítání (modré) a odčítání (žluté) – jednodušší varianta materiálů. V samostatném souboru jsou kartičky bez znázornění znamének (zelená varianta) – složitější varianta materiálu. Úkolem žáčků je vytvořit příklad podle obrázků na kartičce a zapsat ho. Mohou je zapisovat mazatelnou fixou přímo do kartičky nebo do sešitu. Tip: Děti mohou soutěžit ve dvojicích, kdo dříve vyřeší např. 5 kartiček rozložených na desce stolu. Nebo můžete soutěžit ve skupinkách – např. jednotlivé řady proti sobě. Na tabuli vyvěste kartičky a děti běhají k tabuli, vyberou si kartičku a musí co nejrychleji napsat a vypočítat příklad. Hra končí, když se vystřídají všichni žáčci ze skupiny. Vyhrává ta skupina, která byla nejrychlejší a má vše správně.
UUCZ-68347
Matematika>Ostatní>1.
40.00