Největší společný dělitel - kartičky k procvičování

Předmět:
Počet stran:
6
Velikost: 913.23 KB
Typ souboru: pdf
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
3. 1. 2024
Sdílet:

Brožura obsahuje kartičky s příklady na největšího společného dělitele. Doporučuji materiál vytisknout, jednotlivé strany zalaminovat a podél čar rozstříhat (vznikne 16 dvojic karet a 1 karta Černého Petra).

 

Možnosti využití:

1) Procvičování příkladů (jednotlivec nebo ve dvojici) – přiřazování kartičky příkladu a výsledku.

2) Hra ve stylu Černého Petra - určena pro 3-5 hráčů. Jeden z hráčů všechny karty zamíchá a rozdá. Každý z hráčů si drží své karty v rukou tak, aby je ostatní neviděli. Po rozdání si každý hráč zkontroluje, jestli už nemá nějakou dvojici stejných karet. Pokud ano, odkládá totožnou dvojice vždy před sebe. Hra probíhá tak, že se hráči střídají v tahání karet. Každý hráč si tahá jednu náhodnou kartu vždy z ruky hráče po jeho pravici. Opět shodné karty odkládá. Cílem hry je, aby v ruce nezbyl „Černý Petr “. Jakmile je ve hře už jen tato karta, tak ten, kdo ji drží v ruce, prohrál.

 

Jedná se o vzdělávací materiál pro výuku matematiky na 2. stupni ZŠ, který rozvíjí kompetence k učení, komutativnost a spolupráci. Žáci během procvičování řeší příklady s využitím dělitelnosti v oboru přirozených čísel.

Další produkty od autora Radek Krulec

498559
Matematika
9., SŠ
Pracovní listy
Vzdělávací materiál obsahuje 8 didaktických testů (včetně správných odpovědí) k přijímacím zkouškám z matematiky. Testy
99.00 Kč
449529
Matematika
7., 8., 9., SŠ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Pexeso
Trojpexeso, které slouží k zopakování druhých mocnin a odmocnin zpaměti. Doporučuji materiál vytisknout, jednotlivé
35.00 Kč
449641
Matematika
6., 7., 8., 9., ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
Jednoduché zábavné procvičování, které slouží k procvičování matematických operací s celými čísly. Soubor obsahuje 6
40.00 Kč
497586
Zeměpis
7., 8., 9., SŠ
Já mám, kdo má
Vzdělávací materiál obsahuje 30 kartiček, které slouží k opakování pojmů z Ameriky. Doporučuji materiál vytisknout
35.00 Kč
Největší společný dělitel - kartičky k procvičování Největší společný dělitel - kartičky k procvičování
Brožura obsahuje kartičky s příklady na největšího společného dělitele. Doporučuji materiál vytisknout, jednotlivé strany zalaminovat a podél čar rozstříhat (vznikne 16 dvojic karet a 1 karta Černého Petra).   Možnosti využití: 1) Procvičování příkladů (jednotlivec nebo ve dvojici) – přiřazování kartičky příkladu a výsledku. 2) Hra ve stylu Černého Petra - určena pro 3-5 hráčů. Jeden z hráčů všechny karty zamíchá a rozdá. Každý z hráčů si drží své karty v rukou tak, aby je ostatní neviděli. Po rozdání si každý hráč zkontroluje, jestli už nemá nějakou dvojici stejných karet. Pokud ano, odkládá totožnou dvojice vždy před sebe. Hra probíhá tak, že se hráči střídají v tahání karet. Každý hráč si tahá jednu náhodnou kartu vždy z ruky hráče po jeho pravici. Opět shodné karty odkládá. Cílem hry je, aby v ruce nezbyl „Černý Petr “. Jakmile je ve hře už jen tato karta, tak ten, kdo ji drží v ruce, prohrál.   Jedná se o vzdělávací materiál pro výuku matematiky na 2. stupni ZŠ, který rozvíjí kompetence k učení, komutativnost a spolupráci. Žáci během procvičování řeší příklady s využitím dělitelnosti v oboru přirozených čísel.
UUCZ-413076
Matematika>Didaktické hry>Ostatní>6.>7.>ZŠ – 2. STUPEŇ
35.00