Obchod - sčítání a odčítání pro prvňáčky

Předmět:
Téma:
Počet stran:
15
Velikost: 19.59 MB
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
13. 10. 2023
Cena:
50 Kč vč. DPH
Sdílet:

Materiál obsahuje:

1 x arch s mincemi

72 x produkty i s cenovkami

Příprava:

Každému dítěti vytiskněte, zalaminujte a rozstříhejte peníze. Pro jedno dítě si připravte 5 x 1 kč, 4x 2kč. Produkty k prodeji vytiskněte, zalaminujte a rozstříhejte. Pokud máte více dětí ve třídě a chcete kombinovat prodej, vytiskněte si každý produkt 2x - 3x.

Jak hrát:

Hru lze zařadit do hodin matematiky od okamžiku, kdy děti začínají sčítat do 3. Ideálně hrajeme na procvičování sčítání a odčítání do 5, případně do 10 (zde je potřeba dětem poskytnout více peněz). Produkty můžeme rozdělit do různých kategorii, nebo je náhodně rozmístit po třídě.

Varianta 1: Učitel se stává prodavačem. Učitel má před sebou vyskládané zboží (nějaké záložní kartičky se zbožím má schované ve skladu a doplňuje). Děti chodí do obchodu se svými penězi a kupují si produkty, které si samy vyberou. Měly by vám nejprve dávat přesný počet peněz za produkty. Teprve až umí odčítat, můžete jim vracet. Každé dítě by si mělo koupit alespoň 3 produkty. Nakonec si společně říkáme, co si kdo koupila proč.

Varianta 2: Děti rozdělíme do skupinek. V každé skupince bude jeden prodavač a zbytek jsou kupující. Každá skupinka má mix zboží a prodává si ve skupinkách.

Varianta 3: Vybereme několik prodavačů podle typu zboží (hračky, ovoce a zelenina - trh, zbytek potravin, papírnictví). Děti chodí nakupovat do různých obchodů.

TIP: Poskytněte dětem pytlíčky nebo taštičky na nakoupené zboží a na peníze.

Další produkty od autora Teach me better

350191
Nezařazené k předmětu
5., 6., ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Celoroční tematická hra
8 plakátů s obrázky a názvy profesí velikost 160 cm výška x 60 cm šířka. 18 archů s motivačními nálepkami profesí
50.00 Kč
343318
Nezařazené k předmětu
Školní družina, 1., ZŠ – 1. STUPEŇ
Výzdoba třídy
Aktivita vhodná pro prvňáčky na jejich velký den. Symbolická aktivita znázorňující přechod ze školky do školy. Vhodné
55.00 Kč
405059
Matematika
1., ZŠ – 1. STUPEŇ
Pracovní listy
16 pětiminutovek na různé matematické operace do pěti. Rychlé procvičování na upevnění učiva. ČB tisk. Obsah: 16
30.00 Kč
342396
Nezařazené k předmětu
MŠ - předškoláci, 1.
Já mám, kdo má
Sada 32 kartiček ke hře "já mám, kdo má". Kartičky jsou vhodné pro žáky 1. třídy. Kartičky lze vytisknout oboustranně
35.00 Kč
Obchod - sčítání a odčítání pro prvňáčky Obchod - sčítání a odčítání pro prvňáčky
Materiál obsahuje: 1 x arch s mincemi 72 x produkty i s cenovkami Příprava: Každému dítěti vytiskněte, zalaminujte a rozstříhejte peníze. Pro jedno dítě si připravte 5 x 1 kč, 4x 2kč. Produkty k prodeji vytiskněte, zalaminujte a rozstříhejte. Pokud máte více dětí ve třídě a chcete kombinovat prodej, vytiskněte si každý produkt 2x - 3x. Jak hrát: Hru lze zařadit do hodin matematiky od okamžiku, kdy děti začínají sčítat do 3. Ideálně hrajeme na procvičování sčítání a odčítání do 5, případně do 10 (zde je potřeba dětem poskytnout více peněz). Produkty můžeme rozdělit do různých kategorii, nebo je náhodně rozmístit po třídě. Varianta 1: Učitel se stává prodavačem. Učitel má před sebou vyskládané zboží (nějaké záložní kartičky se zbožím má schované ve skladu a doplňuje). Děti chodí do obchodu se svými penězi a kupují si produkty, které si samy vyberou. Měly by vám nejprve dávat přesný počet peněz za produkty. Teprve až umí odčítat, můžete jim vracet. Každé dítě by si mělo koupit alespoň 3 produkty. Nakonec si společně říkáme, co si kdo koupila proč. Varianta 2: Děti rozdělíme do skupinek. V každé skupince bude jeden prodavač a zbytek jsou kupující. Každá skupinka má mix zboží a prodává si ve skupinkách. Varianta 3: Vybereme několik prodavačů podle typu zboží (hračky, ovoce a zelenina - trh, zbytek potravin, papírnictví). Děti chodí nakupovat do různých obchodů. TIP: Poskytněte dětem pytlíčky nebo taštičky na nakoupené zboží a na peníze.
UUCZ-391892
Matematika>Didaktické hry>Ostatní>1.>ZŠ – 1. STUPEŇ>Povolání
50.00