POČETNÍ TAJENKY DO 100

Předmět:
Ročník:
Kategorie:
Počet stran:
14
Velikost: 1.28 MB
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
13. 9. 2023
Cena:
39 Kč vč. DPH
Sdílet:

Zábavné procvičování s tajenkou.

Cílem materiálu je procvičit si matematické dovednosti – sčítání a odčítání do 100 bez přechodu desítky.

Materiál obsahuje 20 početních karet a souhrnné tajenky dle čísel pro snadnou kontrolu. Každá početní kartička je v pravém horním rohu opatřena číslem=číslo tajenky. Cílem každé početní karty je vypočítat příklady, poté výsledky poskládat od nejmenšího čísla po největší. U každého výsledku děti najdou písmeno, pokud správně poskládají čísla, vznikne jim tajenka. Se slovem je možné poté pracovat v Čj.

těžší varianta :

Materiál obsahuje 20 početních karet a souhrnné tajenky dle čísel pro snadnou kontrolu. Každá početní kartička je v pravé horním a levém dolním rohu opatřena číslem=číslo tajenky. Je nutné karty rozstříhat na sloupeček a kartičku. Nejprve děti dostanou sloupeček a ten vypočítají, dle čísla si najdou zbytek karty a poskládají tajenku.

Cílem každé početní karty je vypočítat příklady, poté výsledky poskládat od nejmenšího čísla po největší. U každého výsledku děti najdou písmeno, pokud správně poskládají čísla, vznikne jim tajenka.

Možné využít variantu pro individuální či skupinovou práci.

Materiál je nutné si předem připravit, nakopírovat a rozstříhat popřípadě zalaminovat. Při tisku materiálu je potřeba barevný i černobílý tisk.

Nejvíce využíváme ve druhé třídě či pro opakování ve třetí třídě. 

Další produkty od autora Lucie Holbíková

136521
Český jazyk - čtení
2., 3., ZŠ – 1. STUPEŇ
Skládačky
Cílem materiálu je procvičit si PRAVOPIS po MĚKKÝCH A TVRDÝCH SOUHLÁSKÁCH formou činnostního učení. Materiál vytiskněte
39.00 Kč
322215
Matematika
1., 2.
Didaktické hry
Zábavné procvičování s tajenkou. Cílem materiálu je procvičit si matematické dovednosti – sčítání a odčítání do 20 i s
33.00 Kč
306547
Český jazyk
1., 2., Speciální pedagogika
Didaktické hry
Materiál procvičuje čtení s porozuměním a propojuje prvouku a čtení. Cílem materiálu je procvičit si první čtení slov s
39.00 Kč
292799
Český jazyk
1., 2., ZŠ – 1. STUPEŇ
Přípravy hodiny/lekce
Cílem materiálu je procvičit si matematické dovednosti, čtení s porozuměním, skládání a psaní slov, děti rozvíjí svoji
44.00 Kč
POČETNÍ TAJENKY DO 100 POČETNÍ TAJENKY DO 100
Zábavné procvičování s tajenkou. Cílem materiálu je procvičit si matematické dovednosti – sčítání a odčítání do 100 bez přechodu desítky. Materiál obsahuje 20 početních karet a souhrnné tajenky dle čísel pro snadnou kontrolu. Každá početní kartička je v pravém horním rohu opatřena číslem=číslo tajenky. Cílem každé početní karty je vypočítat příklady, poté výsledky poskládat od nejmenšího čísla po největší. U každého výsledku děti najdou písmeno, pokud správně poskládají čísla, vznikne jim tajenka. Se slovem je možné poté pracovat v Čj. těžší varianta : Materiál obsahuje 20 početních karet a souhrnné tajenky dle čísel pro snadnou kontrolu. Každá početní kartička je v pravé horním a levém dolním rohu opatřena číslem=číslo tajenky. Je nutné karty rozstříhat na sloupeček a kartičku. Nejprve děti dostanou sloupeček a ten vypočítají, dle čísla si najdou zbytek karty a poskládají tajenku. Cílem každé početní karty je vypočítat příklady, poté výsledky poskládat od nejmenšího čísla po největší. U každého výsledku děti najdou písmeno, pokud správně poskládají čísla, vznikne jim tajenka. Možné využít variantu pro individuální či skupinovou práci. Materiál je nutné si předem připravit, nakopírovat a rozstříhat popřípadě zalaminovat. Při tisku materiálu je potřeba barevný i černobílý tisk. Nejvíce využíváme ve druhé třídě či pro opakování ve třetí třídě. 
UUCZ-363504
Matematika>Didaktické hry>2.>3.
39.00