POČETNÍ TAJENKY DO 100

Předmět:
Ročník:
Kategorie:
Počet stran:
14
Velikost: 1.28 MB
Typ souboru: zip
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
13. 9. 2023
Sdílet:

Zábavné procvičování s tajenkou.

Cílem materiálu je procvičit si matematické dovednosti – sčítání a odčítání do 100 bez přechodu desítky.

Materiál obsahuje 20 početních karet a souhrnné tajenky dle čísel pro snadnou kontrolu. Každá početní kartička je v pravém horním rohu opatřena číslem=číslo tajenky. Cílem každé početní karty je vypočítat příklady, poté výsledky poskládat od nejmenšího čísla po největší. U každého výsledku děti najdou písmeno, pokud správně poskládají čísla, vznikne jim tajenka. Se slovem je možné poté pracovat v Čj.

těžší varianta :

Materiál obsahuje 20 početních karet a souhrnné tajenky dle čísel pro snadnou kontrolu. Každá početní kartička je v pravé horním a levém dolním rohu opatřena číslem=číslo tajenky. Je nutné karty rozstříhat na sloupeček a kartičku. Nejprve děti dostanou sloupeček a ten vypočítají, dle čísla si najdou zbytek karty a poskládají tajenku.

Cílem každé početní karty je vypočítat příklady, poté výsledky poskládat od nejmenšího čísla po největší. U každého výsledku děti najdou písmeno, pokud správně poskládají čísla, vznikne jim tajenka.

Možné využít variantu pro individuální či skupinovou práci.

Materiál je nutné si předem připravit, nakopírovat a rozstříhat popřípadě zalaminovat. Při tisku materiálu je potřeba barevný i černobílý tisk.

Nejvíce využíváme ve druhé třídě či pro opakování ve třetí třídě. 

Další produkty od autora Lucie Holbíková

280704
Český jazyk
3., 4., ZŠ – 1. STUPEŇ
Didaktické hry
Cílem materiálu je procvičit si PRAVOPIS VYJMENOVANÝCH SLOV PO V+S+Z zábavnou formou. Žák čte slova a vybírá do slov y/ý
44.00 Kč
464054
Český jazyk
2., 3., ZŠ – 1. STUPEŇ
Didaktické hry
Pohybová hra procvičující pravopis ú, ů , u. Cílem materiálu je procvičit si pravopis psaní samohlásky ú, ů, u. Žáci
39.00 Kč
555145
Český jazyk
2., 3., ZŠ – 1. STUPEŇ
Pracovní listy
Materiál pro skupinovou výuku - procvičování pravopisu párových souhlásek. Cílem materiálu je procvičit si pravopis
33.00 Kč
98903
Český jazyk
3., 4.
Skládačky
Cílem materiálu je procvičit si PRAVOPIS A VYJMENOVANÁ SLOVA PO B formou činnostního učení. Materiál vytiskněte a
33.00 Kč
POČETNÍ TAJENKY DO 100 POČETNÍ TAJENKY DO 100
Zábavné procvičování s tajenkou. Cílem materiálu je procvičit si matematické dovednosti – sčítání a odčítání do 100 bez přechodu desítky. Materiál obsahuje 20 početních karet a souhrnné tajenky dle čísel pro snadnou kontrolu. Každá početní kartička je v pravém horním rohu opatřena číslem=číslo tajenky. Cílem každé početní karty je vypočítat příklady, poté výsledky poskládat od nejmenšího čísla po největší. U každého výsledku děti najdou písmeno, pokud správně poskládají čísla, vznikne jim tajenka. Se slovem je možné poté pracovat v Čj. těžší varianta : Materiál obsahuje 20 početních karet a souhrnné tajenky dle čísel pro snadnou kontrolu. Každá početní kartička je v pravé horním a levém dolním rohu opatřena číslem=číslo tajenky. Je nutné karty rozstříhat na sloupeček a kartičku. Nejprve děti dostanou sloupeček a ten vypočítají, dle čísla si najdou zbytek karty a poskládají tajenku. Cílem každé početní karty je vypočítat příklady, poté výsledky poskládat od nejmenšího čísla po největší. U každého výsledku děti najdou písmeno, pokud správně poskládají čísla, vznikne jim tajenka. Možné využít variantu pro individuální či skupinovou práci. Materiál je nutné si předem připravit, nakopírovat a rozstříhat popřípadě zalaminovat. Při tisku materiálu je potřeba barevný i černobílý tisk. Nejvíce využíváme ve druhé třídě či pro opakování ve třetí třídě. 
UUCZ-363504
Matematika>Didaktické hry>2.>3.
39.00