Pozor, kocour jde! (násobilka 2 - 5)

Předmět:
Ročník:
Kategorie:
Počet stran:
29
Velikost: 56.2 KB
Typ souboru: pdf
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
30. 12. 2023
Sdílet:

Jedná se o vzdělávací materiál pro žáky ZŠ.

Kolektivní matematické hry Pozor, kocour jde! a Myší cesta pro 2. třídu. Materiál obsahuje 87 kartiček (myšek) s příklady na násobení a dělení 2 - 5.

Obsah materiálu

29 stran A4 (87 myšek s příklady)

 

Popis hry Pozor, kocour jde!

Na tuto hru používáte příklady na dělení.

Ve 2.třídě při hře dělím děti na poloviny - první polovina počítá sloupečky a druhá polovina hraje. Pak se vystřídají.

Děti jsou myšky a učitel kocour. Hru začínáme větou "Pozor, kocour jde!"

Úkolem myšky je potichu vzít příklad, spočítat a sednout si do správné myší díry (máme na koberci položená čísla výsledků). Kocour pak příklady myškám kontroluje.

Učitel si k sobě může vybrat šikovné počtáře jako další kocoury.

Pokud děti již hru ovládají, je možné ji hrát při plném počtu dětí. Pak je jedna skupina dětí MYŠI a druhá skupina KOCOUŘI. Skupiny se střídají.

Plyšáci myší a koček jsou při hře vítáni.

 

Popis hry Myší cesta

Na tuto hru použijte všechny kartičky (násobení i dělení)

Na chodbě dám podél stěn po 10 myších příkladech. V našem případě můžu rovnat cesty i na druhou stranu od třídy - jsou tedy 4 cesty a na každé 10 příkladů. Děti mají papír a pero. Rozdělím je na 4 skupiny a odstartuju první děti na jejich cesty. Jakmile se přesunou k dalšímu příkladu, startuje další. Na konci každé cesty jsou výsledky. Dítě si to samostatně zkontroluje, vrátí se na start a vybere si další cestu. Každý počítá svým tempem - někdo stihne jednu cestu, někdo všechny.

Další produkty od autora Veronika Osobová

415657
Český jazyk - gramatika
3., 4.
Didaktické hry
Jedná se o vzdělávací materiál pro žáky ZŠ. Materiál obsahuje 60 kartiček-myšek na trénování vyjmenovaných slov po P v
32.00 Kč
253265
Anglický jazyk
ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Pracovní listy
Jedná se o vzdělávací materiál pro žáky ZŠ. Rozvoj digitálních kompetencí. 7 anglických valentýnských slov zašifrovaných
40.00 Kč
116697
Český jazyk - čtení
ZŠ – 1. STUPEŇ
Pracovní listy
Jedná se o vzdělávací materiál pro žáky ZŠ. Staré pověsti české, vhodné do hodin Čtení a Vlastivědy. Materiál obsahuje 8
30.00 Kč
139209
Matematika
3., 4.
Pracovní listy
Jedná se o vzdělávací materiál pro žáky ZŠ. Trénovací sloupečky pro 3. třídu na dělení se zbytkem. Zvyšující se
40.00 Kč
Pozor, kocour jde! (násobilka 2 - 5) Pozor, kocour jde! (násobilka 2 - 5)
Jedná se o vzdělávací materiál pro žáky ZŠ. Kolektivní matematické hry Pozor, kocour jde! a Myší cesta pro 2. třídu. Materiál obsahuje 87 kartiček (myšek) s příklady na násobení a dělení 2 - 5. Obsah materiálu 29 stran A4 (87 myšek s příklady)   Popis hry Pozor, kocour jde! Na tuto hru používáte příklady na dělení. Ve 2.třídě při hře dělím děti na poloviny - první polovina počítá sloupečky a druhá polovina hraje. Pak se vystřídají. Děti jsou myšky a učitel kocour. Hru začínáme větou "Pozor, kocour jde!" Úkolem myšky je potichu vzít příklad, spočítat a sednout si do správné myší díry (máme na koberci položená čísla výsledků). Kocour pak příklady myškám kontroluje. Učitel si k sobě může vybrat šikovné počtáře jako další kocoury. Pokud děti již hru ovládají, je možné ji hrát při plném počtu dětí. Pak je jedna skupina dětí MYŠI a druhá skupina KOCOUŘI. Skupiny se střídají. Plyšáci myší a koček jsou při hře vítáni.   Popis hry Myší cesta Na tuto hru použijte všechny kartičky (násobení i dělení) Na chodbě dám podél stěn po 10 myších příkladech. V našem případě můžu rovnat cesty i na druhou stranu od třídy - jsou tedy 4 cesty a na každé 10 příkladů. Děti mají papír a pero. Rozdělím je na 4 skupiny a odstartuju první děti na jejich cesty. Jakmile se přesunou k dalšímu příkladu, startuje další. Na konci každé cesty jsou výsledky. Dítě si to samostatně zkontroluje, vrátí se na start a vybere si další cestu. Každý počítá svým tempem - někdo stihne jednu cestu, někdo všechny.
UUCZ-116213
Matematika>Didaktické hry>2.
35.00