Rozklad čísla - Montessori domečky

Předmět:
Počet stran:
12
Velikost: 5.73 MB
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
25. 9. 2023
Cena:
29 Kč vč. DPH
Sdílet:

Rozklad čísel pomocí domečků je montessori pomůcka vhodná pro děti od cca 4,5 roku, nejvíce ji využívají prvňáčci. Děti pomocí barevných perlových schodů zažijí hravou formou rozklad čísel, díky čemuž se jim ukotví do paměti. Pomocí domků a perlových tyčinek si děti mohou vytvořit všechny kombinace rozkladů čísel od 1 do 10.

Materiál obsahuje: 10 domečků, perlové schody ke nastříhání (barevné i bílé k vybarvení) a návod s ukázkou.

Návod na domečky:

Připravte si perlový materiál (2 sady perlových schodů 1-10). Vytiskněte si barevně domečky, můžete je i zalaminovat, aby vydržely déle. Pokud nemáte vlastní perlový materiál, můžete si vytisknout a nastříhat korálky na poslední straně – barevné nebo černobílé, které s dětmi vybarvíte.

Cílem je zaplnit domeček kombinacemi perlových řad tak, aby v součtu představovaly číslo domečku. Barva domečku vždy koresponduje s barvou perlové řady pro příslušné číslo (počet korálků).

Začneme tím, že položíme 1 domeček na kobereček. Položte příslušnou perlovou řadu do horního levého řádku. Tedy pro růžový domeček číslo 3 uložíte růžové korálky 3ku do levého horního řádku. Pravý horní řádek zůstane prázný pro číslo 0. Pod 3 korálky dáme 2 korálky a vedle napravo uložíme 1 korálek, tedy součet v řádku celkem je 3. Pod 2 korálky vlevo uložíme 1 korálek a napravo do řádku 2 korálky, opět v součtu řádku jsou 3 korálky. Nakonec do pravého spodního řádku dáme 3 korálky a nalevo nedáváme nic, abychom demonstrovali nulu. Nyní máme rozklad čísla 3 hotový – v každém řádku je součet korálkem 3.

Další produkty od autora Martina Gajdošová

273526
Nezařazené k předmětu
MŠ, Školní družina, MŠ - předškoláci, ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ, Speciální pedagogika
Výzdoba třídy
Plakát na podporu zdravého stravování můžete vyvěsit v jídelně, ve třídě či doma. Koncept „jíme duhu“ je zjednoduššen
25.00 Kč
273523
Dějepis
MŠ, MŠ - předškoláci, ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Celoroční tematická hra
Tento materiál obsahuje: 3 pyramidy Obelisk Sarkofág Masku faraóna Čelenku Tajničku s řešením Seznam hieroglyfů Stolní
59.00 Kč
273629
Český jazyk
MŠ - předškoláci, 1., Speciální pedagogika
Didaktické hry
Soubor obsahuje předlohy na 24 jednoduchých slov na 3 písmena, 36 předloh jednoduchých slov na 4 písmena a 2 sady
25.00 Kč
303264
Grafomotorika
MŠ, MŠ - předškoláci
Pracovní listy
Krásné pracovní listy HASIČI jsou vhodné pro děti 4 – 6 let a na 20 stranách obsahují aktivity jako: sudoku 2 labyrinty
89.00 Kč
Rozklad čísla - Montessori domečky Rozklad čísla - Montessori domečky
Rozklad čísel pomocí domečků je montessori pomůcka vhodná pro děti od cca 4,5 roku, nejvíce ji využívají prvňáčci. Děti pomocí barevných perlových schodů zažijí hravou formou rozklad čísel, díky čemuž se jim ukotví do paměti. Pomocí domků a perlových tyčinek si děti mohou vytvořit všechny kombinace rozkladů čísel od 1 do 10. Materiál obsahuje: 10 domečků, perlové schody ke nastříhání (barevné i bílé k vybarvení) a návod s ukázkou. Návod na domečky: Připravte si perlový materiál (2 sady perlových schodů 1-10). Vytiskněte si barevně domečky, můžete je i zalaminovat, aby vydržely déle. Pokud nemáte vlastní perlový materiál, můžete si vytisknout a nastříhat korálky na poslední straně – barevné nebo černobílé, které s dětmi vybarvíte. Cílem je zaplnit domeček kombinacemi perlových řad tak, aby v součtu představovaly číslo domečku. Barva domečku vždy koresponduje s barvou perlové řady pro příslušné číslo (počet korálků). Začneme tím, že položíme 1 domeček na kobereček. Položte příslušnou perlovou řadu do horního levého řádku. Tedy pro růžový domeček číslo 3 uložíte růžové korálky 3ku do levého horního řádku. Pravý horní řádek zůstane prázný pro číslo 0. Pod 3 korálky dáme 2 korálky a vedle napravo uložíme 1 korálek, tedy součet v řádku celkem je 3. Pod 2 korálky vlevo uložíme 1 korálek a napravo do řádku 2 korálky, opět v součtu řádku jsou 3 korálky. Nakonec do pravého spodního řádku dáme 3 korálky a nalevo nedáváme nic, abychom demonstrovali nulu. Nyní máme rozklad čísla 3 hotový – v každém řádku je součet korálkem 3.
UUCZ-375244
Matematika>Didaktické hry>Ostatní>MŠ - předškoláci>1.>Speciální pedagogika
29.00