Zima - počítáme se sněhulákem

Předmět:
Téma:
Počet stran:
12
Velikost: 396.28 KB
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
1. 8. 2022
Cena:
39 Kč vč. DPH
Sdílet:

Počítáme se sněhulákem

Aktivita pro předškoláky nebo malé školáky

Popis: 

Aktivity pro děti předškolního věku nebo malé školáky

3 základní možnosti využití pomůcky:

1) Pro předškoláky

a) Dítěti umístíme na základní desku se sněhulákem dvě kartičky s puntíky znázorňující „počet knoflíků“.

Např.: Jedna kartička znázorňující 2 modré knoflíky a druhá kartička znázorňující 3 žluté knoflíky. Úkolem dítěte je, aby na tělo sněhuláka položilo stejný počet barevných knoflíků jako na kartičkách. Všechny knoflíky může na závěr spočítat a sněhulákovi nasadit klobouk se správným výsledkem.

b)Obrácená varianta:

Sněhulákovi nasadíme klobouk s libovolným počtem puntíků.

První úkol:

Dítě má na sněhuláka položit stejný počet knoflíků jako je na klobouku. (Např. 3 knoflíky zelené, 2 modré).

Dítěti nabídneme jen dvě barvy knoflíků.

Druhý úkol:

Následně musí dítě pod sněhuláka nalepit správné kartičky znázorňující stejný počet knoflíků a jejich barvu jako má sněhulák. (Např. Vyhledá a nalepí kartičku, která znázorňuje 3 knoflíky zelené a druhou kartičku znázorňující 2 modré)

c) Přiřazování čísla k počtu puntíků

a) dítě hledá dva klobouky znázorňující stejný počet (přiřazování číslice k správnému počtu puntíků)

b) dítě hledá kartičky znázorňující stejný počet a barvu (přiřazování číslice k správnému počtu puntíků v barvě červené, modré, zelené nebo žluté)

 

Pro malé školáky

Aktivity jsou stejné jako pro předškoláky. Jen místo kartiček s puntíky pracujeme s čísly.  

Obsah materiálu

Obsah materiálu: Sada obsahuje: a) 1x základní deska - formát A4 b) 10x klobouk s čísly 1-10 c) 10x klobouk s puntíky 1-10 d) 9x kartička s čísly 1-9 (v barvách žlutá, červená, modrá, zelená) e) 9x kartička s puntíky 1-9 (v barvách žlutá, červená, modrá, zelená) f) 9x prázdná kartička s puntíky (předloha, kterou si upravujete podle potřeby)

Další produkty od autora Lenka Štěpánková

23614
Matematika
MŠ, MŠ - předškoláci, 1., Speciální pedagogika
Celoroční tematická hra
Pohybuj se po základní desce podle šipek a následně doplň do zadání správnou odpověď. Obsah materiálu: 1x základní deska
45.00 Kč
180927
Český jazyk
MŠ, MŠ - předškoláci, 1., Speciální pedagogika
Pracovní listy
Označ jen ta písmena, která najdeš v jednotlivých slovech. Tento produkt lze využít k procvičování: zrakového vnímání
39.00 Kč
18988
Matematika
Batole (1 - 3 roky), MŠ
Didaktické hry
Zaplňte základní desku tak, aby odpovídala předloze. Aktivita pro ty nejmenší. Procvičujeme: zrakové vnímání základní
39.00 Kč
115796
Nezařazené k předmětu
MŠ - předškoláci, Speciální pedagogika
Celoroční tematická hra
Prohlédni si panáčka v rámečku. Zakroužkuj shodného panáčka na kartičce. Tento produkt lze využít k procvičování
35.00 Kč
Zima - počítáme se sněhulákem Zima - počítáme se sněhulákem
Počítáme se sněhulákem Aktivita pro předškoláky nebo malé školáky Popis:  Aktivity pro děti předškolního věku nebo malé školáky 3 základní možnosti využití pomůcky: 1) Pro předškoláky a) Dítěti umístíme na základní desku se sněhulákem dvě kartičky s puntíky znázorňující „počet knoflíků“. Např.: Jedna kartička znázorňující 2 modré knoflíky a druhá kartička znázorňující 3 žluté knoflíky. Úkolem dítěte je, aby na tělo sněhuláka položilo stejný počet barevných knoflíků jako na kartičkách. Všechny knoflíky může na závěr spočítat a sněhulákovi nasadit klobouk se správným výsledkem. b)Obrácená varianta: Sněhulákovi nasadíme klobouk s libovolným počtem puntíků. První úkol: Dítě má na sněhuláka položit stejný počet knoflíků jako je na klobouku. (Např. 3 knoflíky zelené, 2 modré). Dítěti nabídneme jen dvě barvy knoflíků. Druhý úkol: Následně musí dítě pod sněhuláka nalepit správné kartičky znázorňující stejný počet knoflíků a jejich barvu jako má sněhulák. (Např. Vyhledá a nalepí kartičku, která znázorňuje 3 knoflíky zelené a druhou kartičku znázorňující 2 modré) c) Přiřazování čísla k počtu puntíků a) dítě hledá dva klobouky znázorňující stejný počet (přiřazování číslice k správnému počtu puntíků) b) dítě hledá kartičky znázorňující stejný počet a barvu (přiřazování číslice k správnému počtu puntíků v barvě červené, modré, zelené nebo žluté)   Pro malé školáky Aktivity jsou stejné jako pro předškoláky. Jen místo kartiček s puntíky pracujeme s čísly.   Obsah materiálu Obsah materiálu: Sada obsahuje: a) 1x základní deska - formát A4 b) 10x klobouk s čísly 1-10 c) 10x klobouk s puntíky 1-10 d) 9x kartička s čísly 1-9 (v barvách žlutá, červená, modrá, zelená) e) 9x kartička s puntíky 1-9 (v barvách žlutá, červená, modrá, zelená) f) 9x prázdná kartička s puntíky (předloha, kterou si upravujete podle potřeby)
UUCZ-17904
Matematika>Didaktické hry>Ostatní>MŠ>MŠ - předškoláci>1.>Speciální pedagogika>Zima
39.00