Vánoční konverzace

Předmět:
Ročník:
Téma:
Počet stran:
5
Velikost: 9.12 MB
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
23. 11. 2022
Cena:
55 Kč vč. DPH
Sdílet:

Motivujte své žáky ke konverzaci! 6 pracovních listů k tématu "Vánoce": 2 koláže s fotkami, 1 prac.list k procvičení (nejen) předložek, 2 listy k vánočním specialitám z celého světa a 1 list otázek k tématům "Landeskunde".

1) Číslovaná koláž fotek "Was machst du (gerne) in der Adventszeit?" - žáci popisují fotky a pojmenovávají činnosti typické pro adventní čas, hovoří o tom, co sami (nebo například rodiče) rádi / neradi dělají během adventu.

2) Koláž fotek "Weihnachtsstimmung" - popis fotek vztahujících se k atmosféře Vánoc. Konverzace k tématu "Jak dnes lidé prožívají Vánoce? Jsou Vánoce opravdu jenom svátkem konzumu? A co tyto svátky znamenají pro žáky?"

3) Pracovní list "Christbäume und Weihnachtsräume" - přiřazování fotek a popisků, opakování lokálních předložek (Wechselpräpositionen) a podmiňovacího způsobu, konverzace na téma: "Ve kterém z těchto prostorů bys rád(a) strávil(a) Štědrý večer a proč? Kde bys naopak Vánoce trávit nechtěl(a)?"

4) Pracovní list "Unser Kartoffelsalat" - checklist, žáci označují suroviny a přísady, které patři do jejich rodinného bramborového salátu. Opakování slovní zásoby "Essen"; sestavení receptu - v něm je možné tvořit věty s podmětem "man", věty v rozkazovacím způsobu, u pokročilejších žáků formulace vět v trpném rodě. Je možné zadat i jako domácí úlohu - zjistit u rodičů, prarodičů, jak připravují jejich bramborový salát.

5) Pracovní list "Was isst man zu Weihnachten in der Welt?" - přiřazování typických vánočních pokrmů (fotek) k dané zemi. Obsahuje řešení. Návrh na konverzaci: "Které z těchto pokrmů bys rád(a) ochutnal(a)? Které naopak vůbec?" Rešerše na internetu a tvorba plakátu na téma "Co patří k tradičním pokrmům v německy mluvících zemích?"

6) Kartičky s otevřenými otázkami - otázky se vztahují k tématům "Landeskunde", lze zadat jako skupinovou práci či vytvořit soutěž. Obsahuje řešení.

Další produkty od autora Eva a Leona

242694
Německý jazyk
Pracovní listy
Pět PDF pracovních listů k tématu "Winter". Žáci procvičují slovní zásobu zimních sportů, ale i dalších aktivit
45.00 Kč
440176
Německý jazyk
9., SŠ
Pracovní listy
Set obsahuje 5 listů s vánoční a předvánoční tématikou. Materiál je bohatý na obrázky, dává tak možnost vyjádřit se více
34.99 Kč
218928
Německý jazyk
7., 8., 9.
Pracovní listy
Přečtěte si se studenty reálie k mikulášské tradici a procvičte slovní zásobu typickou pro německy mluvící země. Vhodný
35.00 Kč
365969
Německý jazyk
8., 9., SŠ
Pracovní listy
V setu najdete 3 pracovní listy k tématu "podzim". Jsou určeny pro studenty němčiny na úrovni A1 - A2 (vhodné pro vyšší
39.00 Kč
Vánoční konverzace Vánoční konverzace
Motivujte své žáky ke konverzaci! 6 pracovních listů k tématu "Vánoce": 2 koláže s fotkami, 1 prac.list k procvičení (nejen) předložek, 2 listy k vánočním specialitám z celého světa a 1 list otázek k tématům "Landeskunde". 1) Číslovaná koláž fotek "Was machst du (gerne) in der Adventszeit?" - žáci popisují fotky a pojmenovávají činnosti typické pro adventní čas, hovoří o tom, co sami (nebo například rodiče) rádi / neradi dělají během adventu. 2) Koláž fotek "Weihnachtsstimmung" - popis fotek vztahujících se k atmosféře Vánoc. Konverzace k tématu "Jak dnes lidé prožívají Vánoce? Jsou Vánoce opravdu jenom svátkem konzumu? A co tyto svátky znamenají pro žáky?" 3) Pracovní list "Christbäume und Weihnachtsräume" - přiřazování fotek a popisků, opakování lokálních předložek (Wechselpräpositionen) a podmiňovacího způsobu, konverzace na téma: "Ve kterém z těchto prostorů bys rád(a) strávil(a) Štědrý večer a proč? Kde bys naopak Vánoce trávit nechtěl(a)?" 4) Pracovní list "Unser Kartoffelsalat" - checklist, žáci označují suroviny a přísady, které patři do jejich rodinného bramborového salátu. Opakování slovní zásoby "Essen"; sestavení receptu - v něm je možné tvořit věty s podmětem "man", věty v rozkazovacím způsobu, u pokročilejších žáků formulace vět v trpném rodě. Je možné zadat i jako domácí úlohu - zjistit u rodičů, prarodičů, jak připravují jejich bramborový salát. 5) Pracovní list "Was isst man zu Weihnachten in der Welt?" - přiřazování typických vánočních pokrmů (fotek) k dané zemi. Obsahuje řešení. Návrh na konverzaci: "Které z těchto pokrmů bys rád(a) ochutnal(a)? Které naopak vůbec?" Rešerše na internetu a tvorba plakátu na téma "Co patří k tradičním pokrmům v německy mluvících zemích?" 6) Kartičky s otevřenými otázkami - otázky se vztahují k tématům "Landeskunde", lze zadat jako skupinovou práci či vytvořit soutěž. Obsahuje řešení.
UUCZ-219615
Německý jazyk>Pracovní listy>Projekty>SŠ>Vánoce
55.00