BAREVNÁ ABECEDA - (nejen) pexeso

Téma:
Počet stran:
18
Velikost: 29.78 MB
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
10. 2. 2023
Cena:
49 Kč vč. DPH
Sdílet:

Pomůcka k poznávání písmen, prvnímu čtení, rozšiřování slovní zásoby a procvičování správné výslovnosti (logopedie).

  1. PÍSMENKOVÉ PEXESO - vytiskněte 2 x strany (3.str. +4.str.)  s písmenky
  2. OBRÁZKOVÉ PEXESO - vytiskněte 2 x strany (5.str.+6.str.) s obrázky
  3. Pexeso PÍSMENO + OBRÁZEK (pro počáteční hlásku) - vytiskněte listy s písmeny a listy s obrázky (3.str.,4.str.,5.str.,6.str.)
  4. PUZZLE - vytiskněte listy, zalaminujte a poté rozstříhejte. Děti pak mohou skládat a přiřazovat s písmenku slova se stejnou pořáteční hláskou.
  5. VYUŽITÍ KARTIČEK S PÍSMENKY - dítě si vylosuje písmenko a zkusí najít předmět ve třídě, který začíná stejnou hláskou. Pokud se takový předmět nenajde, vyhledá přemět stejné barvy jako má vylosované písmenko.

 

PEXESO  je hra, která pomáhá rozvíjet pamět dítěte. Pexeso také pomáhá dětem se zlepšením koncetrace. Hra Pexeso rozvíjí paměť komplexně - zrakovou i sluchovou, krátkodobou i dlouhodobou.
SLUCHOVÉ VNÍMÁNÍ - vytleskáváme slova na slabiky – rytmizace slov. Obrázky poslouží k rytmizaci slov, kterou trénujeme trénovat například vytleskáváním  a určením  počtu slabik. (předmatematické dovednosti)
ZRAKOVÉ VNÍMÁNÍ - procvičíme i zrakovou paměť  například pomocí hry zaměřené na zapamatování obrázků.
BARVY - společně s písmeny procvičujeme i barvy.  Taktéž u skládanek puzzle se děti mohou řídit barvou rámečků.

Celkem 18 stran k vytištění

Kartičky  můžeme využít ve volných režimových chvilkách, ke zklidnění a zaujmutí pozornosti dětí.
Listy s kartičkami je vhodné po vytištění pro delší životnost zalaminovat a pak teprve rozstříhat na jednotlivé kartičky.

Podívejte se i na ostatní náměty z mé nabídky

Další produkty od autora Zuzana Šafrová

320633
Grafomotorika
MŠ, Školní družina, MŠ - předškoláci
Omalovánky
Blíží se konec školního roku. Potěšte paní učitelku, asistentku, vychovatelku, pana učitele a koho ještě chcete
35.00 Kč
135181
Přírodověda
MŠ, MŠ - předškoláci, 1.
Přípravy hodiny/lekce
Tematický blok (příprava) - OTVÍRÁNÍ STUDÁNEK Celkem 16 stran k vytištění Tematický týdenní blok (příprava) pro práci s
150.00 Kč
422693
Český jazyk - čtení
Celoroční tematická hra
ROČNÍ OBDOBÍ (metodika řízené aktivity na celý rok) ☀️🍁❄️🌱 Při každém přechodu ročního období se snažíme děti motivovat
35.00 Kč
152530
Nezařazené k předmětu
MŠ, MŠ - předškoláci
Didaktické hry
TRIMINO - 17 skládaček Varianta hry domino. Kartičky ve tvaru trojúhelníku - skládačka, která dobře poslouží k rozvíjení
65.00 Kč
BAREVNÁ ABECEDA - (nejen) pexeso BAREVNÁ ABECEDA - (nejen) pexeso
Pomůcka k poznávání písmen, prvnímu čtení, rozšiřování slovní zásoby a procvičování správné výslovnosti (logopedie). PÍSMENKOVÉ PEXESO - vytiskněte 2 x strany (3.str. +4.str.)  s písmenky OBRÁZKOVÉ PEXESO - vytiskněte 2 x strany (5.str.+6.str.) s obrázky Pexeso PÍSMENO + OBRÁZEK (pro počáteční hlásku) - vytiskněte listy s písmeny a listy s obrázky (3.str.,4.str.,5.str.,6.str.) PUZZLE - vytiskněte listy, zalaminujte a poté rozstříhejte. Děti pak mohou skládat a přiřazovat s písmenku slova se stejnou pořáteční hláskou. VYUŽITÍ KARTIČEK S PÍSMENKY - dítě si vylosuje písmenko a zkusí najít předmět ve třídě, který začíná stejnou hláskou. Pokud se takový předmět nenajde, vyhledá přemět stejné barvy jako má vylosované písmenko.   PEXESO  je hra, která pomáhá rozvíjet pamět dítěte. Pexeso také pomáhá dětem se zlepšením koncetrace. Hra Pexeso rozvíjí paměť komplexně - zrakovou i sluchovou, krátkodobou i dlouhodobou. SLUCHOVÉ VNÍMÁNÍ - vytleskáváme slova na slabiky – rytmizace slov. Obrázky poslouží k rytmizaci slov, kterou trénujeme trénovat například vytleskáváním  a určením  počtu slabik. (předmatematické dovednosti) ZRAKOVÉ VNÍMÁNÍ - procvičíme i zrakovou paměť  například pomocí hry zaměřené na zapamatování obrázků. BARVY - společně s písmeny procvičujeme i barvy.  Taktéž u skládanek puzzle se děti mohou řídit barvou rámečků. Celkem 18 stran k vytištění Kartičky  můžeme využít ve volných režimových chvilkách, ke zklidnění a zaujmutí pozornosti dětí. Listy s kartičkami je vhodné po vytištění pro delší životnost zalaminovat a pak teprve rozstříhat na jednotlivé kartičky. Podívejte se i na ostatní náměty z mé nabídky
UUCZ-257247
Nezařazené k předmětu>Didaktické hry>Pexeso>MŠ>MŠ - předškoláci>Speciální pedagogika>Abeceda>Barvy
49.00