Celoroční motivační hra LES

Počet stran:
35
Velikost: 31.45 MB
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
28. 8. 2023
Cena:
100 Kč vč. DPH
Sdílet:

Celoroční motivační hra ideální pro 1. - 3. třídu. Děti získávají stromečky, které poté směňují za zvířecí rodiny. Za určitý počet zvířecích rodin následně postupují v žebříčku úspěšnosti.

Obsah materiálu

  • 4 tematické plakáty s postupy a jmény dětí (max 32 dětí)
  • arch se stromky
  • arch se zvířecími rodinami
  • odznak úspěšného sběratele zvířat

 

Na začátku školního roku ve třídě vyvěste plakáty s předem připravenými jmény dětí. Na každém plakátě je třeba napsat jména všech dětí.

 

Během roku dostávají děti obrázky stromečků (za dobrý výkon v hodině, za práci navíc, pomoc spolužákovi či učitelům, služby ve třídě apod..). Pět stromečků si u vás vymění za jedno zvíře z jedné zvířecí rodiny.

 

Variant směny

Zvířecí rodina = samec, samice, mládě. Za 5 stromků dítě získá např. medvědího samce, za dalších 5 kusů stromků získá medvědí samici a za následujících 5 stromků medvědí mládě. Na jednu zvířecí rodinu tak potřebuje získat 15 stromků (stačí postupně). Jakmile dítě získá určitý počet zvířecích rodin (viz plakát), do plakátu se zapíše jeho jméno a dítě získá odznak úspěšného sběratele zvířecích rodin.

 

Tip

Stromečky děti mohou sbírat do malé obálky s drukem. Do stejné se jim hezky vejdou i zvířata a odznaky úspěšnosti.

 

Návod

Vytiskneme 4 plakáty (60 cm x 120 cm) a umístíme na stěnu ve třídě.

Vytiskneme a zalaminujeme archy se stromky (dle počtu dětí, děti budou stromky směňovat, takže by vám nikdy neměly dojít). Následně stromky rozstříháme. Pro každé dítě doporučuji zalaminovat sadu zvířecích rodin. 1 dítě = 30 zvířat. Rozstříhat a během roku stačí dětem zvířátka za stromky směnit. Pořadí zvířátek si určíte sami.

Sada odznáčků s postupem. Každé dítě by mělo do konce školního roku získat 4 odznáčky, takže opět pro každé dítě 4 odznáčky zalaminovat a vystřihnout.

Další produkty od autora Teach me better

431329
Matematika
1., ZŠ – 1. STUPEŇ
Omalovánky
Pět pracovních listů na sčítání a odčítání do pěti. Vybarvování podle výsledků. Materiál obsahuje pět pracovních listů
30.00 Kč
407202
Prvouka
MŠ - předškoláci, 1., 2., 3., ZŠ – 1. STUPEŇ
Pracovní listy
Materiál obsahuje 18 demonstračních karet členů rodiny a sadu 3 pracovních listů do hodiny prvouky. Celý materiál je tak
35.00 Kč
356509
Nezařazené k předmětu
ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Ostatní
10 záludných otázek pro žáky v každém věku. Listy vytiskněte pro každého žáka. dětem rozdejte a nechte je vyplnit
30.00 Kč
343318
Nezařazené k předmětu
Školní družina, 1., ZŠ – 1. STUPEŇ
Výzdoba třídy
Aktivita vhodná pro prvňáčky na jejich velký den. Symbolická aktivita znázorňující přechod ze školky do školy. Vhodné
55.00 Kč
Celoroční motivační hra LES Celoroční motivační hra LES
Celoroční motivační hra ideální pro 1. - 3. třídu. Děti získávají stromečky, které poté směňují za zvířecí rodiny. Za určitý počet zvířecích rodin následně postupují v žebříčku úspěšnosti. Obsah materiálu 4 tematické plakáty s postupy a jmény dětí (max 32 dětí) arch se stromky arch se zvířecími rodinami odznak úspěšného sběratele zvířat   Na začátku školního roku ve třídě vyvěste plakáty s předem připravenými jmény dětí. Na každém plakátě je třeba napsat jména všech dětí.   Během roku dostávají děti obrázky stromečků (za dobrý výkon v hodině, za práci navíc, pomoc spolužákovi či učitelům, služby ve třídě apod..). Pět stromečků si u vás vymění za jedno zvíře z jedné zvířecí rodiny.   Variant směny Zvířecí rodina = samec, samice, mládě. Za 5 stromků dítě získá např. medvědího samce, za dalších 5 kusů stromků získá medvědí samici a za následujících 5 stromků medvědí mládě. Na jednu zvířecí rodinu tak potřebuje získat 15 stromků (stačí postupně). Jakmile dítě získá určitý počet zvířecích rodin (viz plakát), do plakátu se zapíše jeho jméno a dítě získá odznak úspěšného sběratele zvířecích rodin.   Tip Stromečky děti mohou sbírat do malé obálky s drukem. Do stejné se jim hezky vejdou i zvířata a odznaky úspěšnosti.   Návod Vytiskneme 4 plakáty (60 cm x 120 cm) a umístíme na stěnu ve třídě. Vytiskneme a zalaminujeme archy se stromky (dle počtu dětí, děti budou stromky směňovat, takže by vám nikdy neměly dojít). Následně stromky rozstříháme. Pro každé dítě doporučuji zalaminovat sadu zvířecích rodin. 1 dítě = 30 zvířat. Rozstříhat a během roku stačí dětem zvířátka za stromky směnit. Pořadí zvířátek si určíte sami. Sada odznáčků s postupem. Každé dítě by mělo do konce školního roku získat 4 odznáčky, takže opět pro každé dítě 4 odznáčky zalaminovat a vystřihnout.
UUCZ-347167
Nezařazené k předmětu>Celoroční tematická hra>ZŠ – 1. STUPEŇ>Živočichové
100.00