Domečky - počáteční hláska

Kategorie:
Téma:
Počet stran:
14
Velikost: 2.52 MB
Typ souboru: pdf
Nahráno:
Naposledy upraveno:
27. 12. 2023
Sdílet:

Sluchové vnímání je hned po vnímání zrakovém druhým nejdůležitějším prostředkem komunikace. I proto je potřeba tuto oblast s dětmi předškolního věku posilovat. Skvěle vám k tomu poslouží PDF aktivita Domečky – počáteční hláska, která je zaměřená na rozvoj sluchové analýzy a syntézyFormou hry si děti procvičí rozlišování 12 různých hlásek.

Princip PDF aktivity spočívá v tom, že dítě má za úkol roztřídit 48 obrázků k jednotlivým domečkům s písmeny dle počátečních hlásek, kterými vyobrazená slova začínají. Při práci s domečky si tak děti kromě sluchové analýzy a syntézy procvičí také zrakové vnímání a slovní zásobu.

Aktivita je určena k laminaci. Jedná se o PDF materiál s výukovým charakterem vytvořený v souladu s RVP PV, s jehož pomocí je v rámci vzdělávání předškolních dětí dosahováno vzdělávacích cílů v konkrétní vzdělávací oblasti.

PDF soubor obsahuje 14 stran, ve kterých najdete:

  • obsah + návod, jak s materiálem pracovat,
  • 12 podkladových karet v podobě domečků označených písmeny A, B, H, K, L, M, N, O, P, S, T, V v barevném i černobílém zpracování,
  • 48 obrázků k přikládání dle počáteční hlásky ve slově v barevném i černobílém zpracování.

Další produkty od autora Bc. Pavla Pundová (Poznávej s Pavlou)

49353
Nezařazené k předmětu
MŠ, MŠ - předškoláci
Pracovní listy
Pracovní listy jsou něco, co využívá snad každý, kdo se svým dětem věnuje a snaží se komplexně rozvíjet jejich
99.00 Kč
79989
Nezařazené k předmětu
MŠ, MŠ - předškoláci, 1.
Skládačky
PDF aktivita Čertovské hláskohraní, jak už název napovídá, je zaměřena na rozvoj sluchového vnímání. Sluch je totiž po
63.00 Kč
22534
Nezařazené k předmětu
MŠ, MŠ - předškoláci
Skládačky
Velikonoce jsou nejdůležitějším křesťanským svátkem. S oslavou zmrtvýchvstání Ježíše Krista slavíme zároveň příchod jara
68.00 Kč
73768
Nezařazené k předmětu
MŠ, MŠ - předškoláci
Skládačky
Pojďte se spolu s dětmi pobavit s PDF aktivitou Dráček – stíny. Tentokrát je soubor zaměřen na rozvoj zrakového vnímání
25.00 Kč
Domečky - počáteční hláska Domečky - počáteční hláska
Sluchové vnímání je hned po vnímání zrakovém druhým nejdůležitějším prostředkem komunikace. I proto je potřeba tuto oblast s dětmi předškolního věku posilovat. Skvěle vám k tomu poslouží PDF aktivita Domečky – počáteční hláska, která je zaměřená na rozvoj sluchové analýzy a syntézy. Formou hry si děti procvičí rozlišování 12 různých hlásek. Princip PDF aktivity spočívá v tom, že dítě má za úkol roztřídit 48 obrázků k jednotlivým domečkům s písmeny dle počátečních hlásek, kterými vyobrazená slova začínají. Při práci s domečky si tak děti kromě sluchové analýzy a syntézy procvičí také zrakové vnímání a slovní zásobu. Aktivita je určena k laminaci. Jedná se o PDF materiál s výukovým charakterem vytvořený v souladu s RVP PV, s jehož pomocí je v rámci vzdělávání předškolních dětí dosahováno vzdělávacích cílů v konkrétní vzdělávací oblasti. PDF soubor obsahuje 14 stran, ve kterých najdete: obsah + návod, jak s materiálem pracovat, 12 podkladových karet v podobě domečků označených písmeny A, B, H, K, L, M, N, O, P, S, T, V v barevném i černobílém zpracování, 48 obrázků k přikládání dle počáteční hlásky ve slově v barevném i černobílém zpracování.
UUCZ-9181
Nezařazené k předmětu>Skládačky>Ostatní>MŠ>MŠ - předškoláci>1.>Abeceda
52.00