Duetka Co patří k prázdninám

Téma:
Počet stran:
18
Velikost: 1.2 MB
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
21. 6. 2022
Cena:
50 Kč vč. DPH
Sdílet:

Duetka jsou inspirována celosvětově známou hrou Dobble a upravena i pro děti se speciálními vzdělávacími potřebami.

Obsah materiálu

Na celkem 31 kartách je vždy 6 obrázků. Každé dvě karty mají společný pouze jeden obrázek. Principem této hry je najít stejný symbol na obou kartách. Obrázek se liší jen velikostí, prostorovým otočením nebo náklonem. Ten kdo nejrychleji najde stejný symbol, řekne nahlas jeho jméno. Karty obsahují i zadní stranu s logem, stačí oboustranně vytisknout všechny stránky.

Popis

Symboly, které v této hře najdete: balón, slunečnice, slunečník, jahoda, kyblíček, foťák, ryba, lehátko, loď, žabky, včela, kšiltovka, zmrzlina, nanuk, hrad z písku, mušle, lopatička, klobouk, slunce, slunenční brýle, kolo, opalovací krém, vážka, batoh, meloun, holka, kluk, letadlo, vlak, beruška, palma.

Průměr karet je 9 cm. Obrázky jsou dostatečně veliké s licencovanou grafikou.Hra pro 2 – 6 hráčů. Hodí se pro kolektivy i pro rodiny.Hra rozvíjí schopnost soustředění, procvičí reflexy, postřeh, rychlost a jemnou motoriku.Jak hrajeme?Malé děti, které ještě princip hry nezvládnou, mohou vždy na dvou kartách označit stejné symboly fixou. Nebo můžete v rámci rozšiřování slovní zásoby jednotlivé obrázky pojmenovávat.

Příklady, jak hrát:

1) Odhazovaná

Cílem hry je se co nejrychleji zbavit všech svých karet. Rozdejte všehny karty hráčům, poslední kartu položte doprostřed stolu obrázky vzhůru. Každý hráč si zamíchá své karty a vytvoří z nich svůj balíček, který položí před sebe, obrázky dolů. Odpočítejte si začátek hry a pak všichni naráz otočí kartičku ze svého balíčku a hledají symbol, který je stejný s kartičkou uprostřed stolu. Komu se to povede první, položí tuto kartičku doprostřed stolu. Ten kdo se nejrychleji zbaví všch svých karet vyhrál.

2)Seber je všechny

Cílem hry je získat co nejrychleji všechny karty. Postup je opačný než u odhazované. Každý hráč dostane jen jednu kartu (obrázkem dolů) a zbytek balíčku se postaví doprostřed stolu, tak aby všechny obrázky v komínku byly nahoru. Každý z hráčů musí co nejrychleji po odpočítání začátku hry najít symbol, který je na jeho kartě a na vrchní kartě komínku stejný. Pokud najde, kartu si bere. Hraje se dokud jsou v balíčku karty. Vyhrává ten, kdo jich získá nejvíce.

Návod

Tiskněte na papír vyšší gramáže, zabráníte tak prosvítání jednotlivých symbolů na druhou stranu. Pokud chcete i zadní stranu karet, zkuste si nejdříve vytisknout pouze jednu stranu a pak z druhé strany vytisknout stránku s logy, aby jste si ověřili, zda vám sedí rozměry. Pokud se vám ani po testování nepodaří vytisknout zadní strany, jednoduše je vystříhejte a přilepte k sobě. Doporučuji nastavit při tisku následující atributy: Vlastnosti tiskárny: vysoká kvalita tisku Tisknuté stránky: výběr stran 2-9, následně ručně otočit a dotisknout stránky 10-17, strana 18 obsahuje podmínky k použití Velikost a zpracování stránek: Skutečná velikost Orientace: Automaticky na výšku/šířku Po zalaminování, jednotlivých karet nechte kolem okraje, zabráníte tak třepení karet.

Doporučuji

Duetka tvar kruh - zvířata, předměty: https://uciteleucitelum.cz/material/nezarazene-k-predmetu/duetka-kruh

Duetka tvar obdelník: https://uciteleucitelum.cz/material/nezarazene-k-predmetu/duetka-obdelnik

Další produkty od autora Eva Hufová

1845
Nezařazené k předmětu
MŠ, MŠ - předškoláci, Speciální pedagogika
Já mám, kdo má
Karetní hra s obrázky z pohádky Boudo, budko + zadní strana karet. Obsah materiálu Celkem 9 karet o velikosti 6x9 cm na
25.00 Kč
11035
Nezařazené k předmětu
MŠ, Školní družina, MŠ - předškoláci, 1., Speciální pedagogika
Didaktické hry
Zábavná soutěž s pracovními listy pro děti s tématem Čarodějnice . Využijete i na Halloween . Obsah materiálu 27 stran
50.00 Kč
9837
Nezařazené k předmětu
MŠ, Školní družina, MŠ - předškoláci, 1., 2., Speciální pedagogika
Pracovní listy
Děti procvičí počítání, kreslení, logické vazby a mnoho dalšího na pracovních listech s tématem podzim. Popis Děti
66.00 Kč
520
Matematika
1., 2., 3., Speciální pedagogika
Didaktické hry
Zábavná matematická hra do školy i domů. 3 varianty hry, 72 ks kartiček. Obsah materiálu 3 varianty hry, 72 ks kartiček
55.00 Kč
Duetka Co patří k prázdninám Duetka Co patří k prázdninám
Duetka jsou inspirována celosvětově známou hrou Dobble a upravena i pro děti se speciálními vzdělávacími potřebami. Obsah materiálu Na celkem 31 kartách je vždy 6 obrázků. Každé dvě karty mají společný pouze jeden obrázek. Principem této hry je najít stejný symbol na obou kartách. Obrázek se liší jen velikostí, prostorovým otočením nebo náklonem. Ten kdo nejrychleji najde stejný symbol, řekne nahlas jeho jméno. Karty obsahují i zadní stranu s logem, stačí oboustranně vytisknout všechny stránky.
Popis Symboly, které v této hře najdete: balón, slunečnice, slunečník, jahoda, kyblíček, foťák, ryba, lehátko, loď, žabky, včela, kšiltovka, zmrzlina, nanuk, hrad z písku, mušle, lopatička, klobouk, slunce, slunenční brýle, kolo, opalovací krém, vážka, batoh, meloun, holka, kluk, letadlo, vlak, beruška, palma. Průměr karet je 9 cm. Obrázky jsou dostatečně veliké s licencovanou grafikou.Hra pro 2 – 6 hráčů. Hodí se pro kolektivy i pro rodiny.Hra rozvíjí schopnost soustředění, procvičí reflexy, postřeh, rychlost a jemnou motoriku.Jak hrajeme?Malé děti, které ještě princip hry nezvládnou, mohou vždy na dvou kartách označit stejné symboly fixou. Nebo můžete v rámci rozšiřování slovní zásoby jednotlivé obrázky pojmenovávat. Příklady, jak hrát: 1) Odhazovaná Cílem hry je se co nejrychleji zbavit všech svých karet. Rozdejte všehny karty hráčům, poslední kartu položte doprostřed stolu obrázky vzhůru. Každý hráč si zamíchá své karty a vytvoří z nich svůj balíček, který položí před sebe, obrázky dolů. Odpočítejte si začátek hry a pak všichni naráz otočí kartičku ze svého balíčku a hledají symbol, který je stejný s kartičkou uprostřed stolu. Komu se to povede první, položí tuto kartičku doprostřed stolu. Ten kdo se nejrychleji zbaví všch svých karet vyhrál. 2)Seber je všechny Cílem hry je získat co nejrychleji všechny karty. Postup je opačný než u odhazované. Každý hráč dostane jen jednu kartu (obrázkem dolů) a zbytek balíčku se postaví doprostřed stolu, tak aby všechny obrázky v komínku byly nahoru. Každý z hráčů musí co nejrychleji po odpočítání začátku hry najít symbol, který je na jeho kartě a na vrchní kartě komínku stejný. Pokud najde, kartu si bere. Hraje se dokud jsou v balíčku karty. Vyhrává ten, kdo jich získá nejvíce. Návod Tiskněte na papír vyšší gramáže, zabráníte tak prosvítání jednotlivých symbolů na druhou stranu. Pokud chcete i zadní stranu karet, zkuste si nejdříve vytisknout pouze jednu stranu a pak z druhé strany vytisknout stránku s logy, aby jste si ověřili, zda vám sedí rozměry. Pokud se vám ani po testování nepodaří vytisknout zadní strany, jednoduše je vystříhejte a přilepte k sobě. Doporučuji nastavit při tisku následující atributy: Vlastnosti tiskárny: vysoká kvalita tisku Tisknuté stránky: výběr stran 2-9, následně ručně otočit a dotisknout stránky 10-17, strana 18 obsahuje podmínky k použití Velikost a zpracování stránek: Skutečná velikost Orientace: Automaticky na výšku/šířku Po zalaminování, jednotlivých karet nechte kolem okraje, zabráníte tak třepení karet. Doporučuji Duetka tvar kruh - zvířata, předměty: https://uciteleucitelum.cz/material/nezarazene-k-predmetu/duetka-kruh Duetka tvar obdelník: https://uciteleucitelum.cz/material/nezarazene-k-predmetu/duetka-obdelnik
UUCZ-10169
Nezařazené k předmětu>Celoroční tematická hra>Postřehovky>MŠ>Školní družina>MŠ - předškoláci>ZŠ – 1. STUPEŇ>Speciální pedagogika>Prázdniny
50.00