Hlásky s klaunem 1

Počet stran:
8
Velikost: 6.01 MB
Typ souboru: pdf
Nahráno:
Naposledy upraveno:
16. 2. 2025
Sdílet:

Soubor obsahuje 12 kartiček, na kterých se nachází klaun s balónkem a obrázky slov, které začínají na danou hlásku. Součástí souboru je i 12 balónků s písmenkem. Úkolem dětí je přiřadit balónky ke správné kartičce. Aktivita je vhodná na podporu sluchového vnímání.

Doporučení pro tisk a příprava

Pro delší životnost materiálu je vhodné tisknout na tvrdší papír a kartičky zalaminovat. Balónky je potřeba vystřihnout a pokud chcete, můžete je opatřit suchým zipem.

Náměty k aktivitě

1) Děti hledají kartičce s klaunem správnou hlásku.

2) Děti mohou obrázky vytleskat (určit počet slabik) a následně porovnávat, které slovo má méně/více slabik.

3) Děti hledají na kartičce společné znaky obrázků (např. barvu).

4) Děti mohou zkusit složit větu, která bude obsahovat všechny tři obrázky na kartičce.

 

Soubor obsahuje hlásky: A, B, C, Č, D, E, F, G, H, CH, I a J.

Další produkty od autora Marie Šoustarová (Materiály dětem)

217210
Nezařazené k předmětu
MŠ, MŠ - předškoláci
Já mám, kdo má
Aktivita obsahuje 28 hracích kartiček na téma Perníčky. Děti si mohou rozšířit slovní zásobu hravou formou. Příprava
44.00 Kč
327711
Nezařazené k předmětu
MŠ, MŠ - předškoláci
Já mám, kdo má
Aktivita obsahuje 24 hracích kartiček na téma Zmrzliny. Děti si mohou rozšířit slovní zásobu hravou formou. Při hře se
44.00 Kč
584454
Nezařazené k předmětu
MŠ, Školní družina, MŠ - předškoláci, 1., Speciální pedagogika
Já mám, kdo má
Aktivita obsahuje 28 hracích karet na téma Léto . V případě zájmu si můžete vytisknout i zadní stranu kartiček (pozadí)
44.00 Kč
95408
Nezařazené k předmětu
MŠ, MŠ - předškoláci
Ostatní
Tematický soubor Vločky, sníh a sněhuláci je možné využít na interaktivní tabuli (případně i klasicky pro tisk). V
53.00 Kč
Hlásky s klaunem 1 Hlásky s klaunem 1
Soubor obsahuje 12 kartiček, na kterých se nachází klaun s balónkem a obrázky slov, které začínají na danou hlásku. Součástí souboru je i 12 balónků s písmenkem. Úkolem dětí je přiřadit balónky ke správné kartičce. Aktivita je vhodná na podporu sluchového vnímání.
Doporučení pro tisk a přípravaPro delší životnost materiálu je vhodné tisknout na tvrdší papír a kartičky zalaminovat. Balónky je potřeba vystřihnout a pokud chcete, můžete je opatřit suchým zipem.Náměty k aktivitě1) Děti hledají kartičce s klaunem správnou hlásku.2) Děti mohou obrázky vytleskat (určit počet slabik) a následně porovnávat, které slovo má méně/více slabik.3) Děti hledají na kartičce společné znaky obrázků (např. barvu).4) Děti mohou zkusit složit větu, která bude obsahovat všechny tři obrázky na kartičce. Soubor obsahuje hlásky: A, B, C, Č, D, E, F, G, H, CH, I a J.
UUCZ-794220
Nezařazené k předmětu>Skládačky>Přehled učiva>MŠ>MŠ - předškoláci>1.>Speciální pedagogika>🔤 Abeceda>🤡 Masopust, Karneval
50.00