Jak dobře znáš svého spolužáka? Třídní kruh

Počet stran:
15
Velikost: 1.6 MB
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
4. 1. 2023
Cena:
26 Kč vč. DPH
Sdílet:

Materiál se skládá z 30 kartiček, které učitel předčítá žákům. Podle kartiček zjistíme, jak dobře se žáci ve třídě znají, neboť úkolem žáka je podle kartičky najít toho žáka, na kterého definice z karty nejlépe sedí. Aktivita se hodí na úvodní třídnické hodiny na začátku školního roku, anebo v rámci jakýchkoliv jiných třídnických hodin, jejichž cílem je posílit třídní kolektiv, který se zná delší dobu.

Jak s materiálem pracovat:

S materiálem se jednoduše pracuje. Dejte si třídu do kroužku (každý má židli). Každý z kruhu vstane, postaví se doprostřed a učitel mu přečte kartičku, např. obejmi žáka, který je férový apod. Žák v kruhu se zamyslí a splní úkol u toho žáka, pro kterého je kartička nejvhodnější. Žák si poté sedá a do kruhu jde další žák, který opakuje to stejné, akorát s novou kartičkou. Nabízí se také možnost, že učitel bude číst kartičku a všichni žáci si někoho vyberou, ale v tom případě by mohl vzniknout zmatek – je zapotřebí to dobře zorganizovat 😊. Další možností je tu stejnou kartičku využít u jiných žáků, aby se zjistilo, zdali všichni souhlasí.

Cíl aktivity:

Aktivita krásně prověří vztahy ve třídě a znalosti žáků o sobě samých. Práce s kartičkami je vhodná jak na začátek školního roku, tak také na jiné třídnické hodiny (v rámci posílení třídního kolektivu). Žáci se mohou při hraní hry otevřít, pobavit se spolu apod. 

 

Další produkty od autora U Kantorky

233850
Český jazyk
ZŠ – 2. STUPEŇ
Pracovní listy
Typ materiálu: o Materiál se zaměřuje na slovní zásobu českého jazyka, konkrétně na archaismy, historismy a neologismy
30.00 Kč
232994
Český jazyk
ZŠ – 2. STUPEŇ
Já mám, kdo má
Typ materiálu: o Materiál se zaměřuje na problematiku spisovné a nespisovné češtiny se zaměřením na argot, profesní
30.00 Kč
286729
Český jazyk - čtení
ZŠ – 2. STUPEŇ
Pracovní listy
Typ materiálu: o Materiál se zaměřuje na velikonoční svátky. Obsahuje pracovní listy s texty a několika jazykovými úkoly
27.00 Kč
318669
Český jazyk - literatura
7., 8., ZŠ – 2. STUPEŇ
Pracovní listy
Typ materiálu: o Materiál se zaměřuje na téma epických (prozaických) literárních žánrů. Obsahuje materiály jako jsou
30.00 Kč
Jak dobře znáš svého spolužáka? Třídní kruh Jak dobře znáš svého spolužáka? Třídní kruh
Materiál se skládá z 30 kartiček, které učitel předčítá žákům. Podle kartiček zjistíme, jak dobře se žáci ve třídě znají, neboť úkolem žáka je podle kartičky najít toho žáka, na kterého definice z karty nejlépe sedí. Aktivita se hodí na úvodní třídnické hodiny na začátku školního roku, anebo v rámci jakýchkoliv jiných třídnických hodin, jejichž cílem je posílit třídní kolektiv, který se zná delší dobu. Jak s materiálem pracovat: S materiálem se jednoduše pracuje. Dejte si třídu do kroužku (každý má židli). Každý z kruhu vstane, postaví se doprostřed a učitel mu přečte kartičku, např. obejmi žáka, který je férový apod. Žák v kruhu se zamyslí a splní úkol u toho žáka, pro kterého je kartička nejvhodnější. Žák si poté sedá a do kruhu jde další žák, který opakuje to stejné, akorát s novou kartičkou. Nabízí se také možnost, že učitel bude číst kartičku a všichni žáci si někoho vyberou, ale v tom případě by mohl vzniknout zmatek – je zapotřebí to dobře zorganizovat 😊. Další možností je tu stejnou kartičku využít u jiných žáků, aby se zjistilo, zdali všichni souhlasí. Cíl aktivity: Aktivita krásně prověří vztahy ve třídě a znalosti žáků o sobě samých. Práce s kartičkami je vhodná jak na začátek školního roku, tak také na jiné třídnické hodiny (v rámci posílení třídního kolektivu). Žáci se mohou při hraní hry otevřít, pobavit se spolu apod.   
UUCZ-233845
Nezařazené k předmětu>Didaktické hry>Ostatní>ZŠ – 1. STUPEŇ>ZŠ – 2. STUPEŇ
26.00