Kontrastní kartičky pro miminka

Počet stran:
16
Velikost: 3.06 MB
Typ souboru: pdf
Nahráno:
Naposledy upraveno:
2. 1. 2024
Sdílet:

Kontrastní kartičky pro miminka jsou jednoduché vizuální podněty, které mají pozitivní vliv na vývoj zraku a vizuálního vnímání u novorozenců a batolat.

 

Tyto kartičky obsahují kontrastní barvy (černou a bílou) a vzory, které jsou snadno rozpoznatelné a atraktivní pro malé děti.

 

V jakých oblastech kartičky miminko rozvíjí?

 

  • Vizuální vnímání: Kontrastní vzory a barvy jsou pro novorozence a batolata snadno identifikovatelné, což pomáhá přispět jejich schopnost vnímat a sledovat vizuální podněty.
  • Rozvoj pozornosti: Kontrastní kartičky mohou pomoci dětem zaměřit svou pozornost na určitý bod.
  • Rozvoj očního svalstva: Sledování kontrastních vzorů a barev podporuje pohyby očního svalstva a koordinaci očí.
  • Vývoj kognitivních schopností: Když děti pozorují a zkoumají kontrastní kartičky, učí se rozlišovat mezi různými vizuálními podněty, což je prvním krokem k rozvoji kognitivních dovedností.
  • Rozvoj zraku: Kontrastními kartičkami můžete pohybovat a podpořit tak miminko v dovednosti soustředit se a sledovat objekty a pohyby.
  • Rozvoj komunikace: Když rodiče ukazují kontrastní kartičky dětem a komunikují s nimi během této aktivity, pomáhají dětem podporovat komunikační dovednosti.
  • Rozvoj jemné motoriky: Miminko se snaží na kartičky dosáhnout a uchopit je, což podporuje rozvoj jemné motoriky.
  • Rozvoj estetického vnímání: Reakce na kontrastní vzory a barvy může pozitivně ovlivnit pozdější vnímání umění a krásy.

Brožuru můžete využít vcelku jako knihu anebo rozstříhat na kartičky.

 

Další produkty od autora KOUZELNÝ SVĚT PŘEDŠKOLÁKA

441003
Grafomotorika
MŠ, Školní družina, MŠ - předškoláci
Pracovní listy
Kompletní dvoutýdenní příprava pro paní učitelky MŠ na téma Čekáme na Ježíška (Vánoce). Která obsahuje charakteristiku
119.00 Kč
512847
Grafomotorika
MŠ, MŠ - předškoláci
Omalovánky
Kompletní příprava pro paní učitelky MŠ na téma Hrajeme si na školu, která obsahuje veškeré materiály, které potřebujete
69.00 Kč
411223
Grafomotorika
MŠ, Školní družina, MŠ - předškoláci
Pracovní listy
Sborník pracovních listů na téma SVATÝ MARTIN. Obsahuje několik pracovních listů, které slouží k rozvoji dětí v několika
65.00 Kč
353476
Grafomotorika
Pracovní listy
16 stran pracovních listů na adaptační týden v mateřské škole Soubor obsahuje pracovní listy, kterými se děti vzdělávají
49.00 Kč
Kontrastní kartičky pro miminka Kontrastní kartičky pro miminka
Kontrastní kartičky pro miminka jsou jednoduché vizuální podněty, které mají pozitivní vliv na vývoj zraku a vizuálního vnímání u novorozenců a batolat.   Tyto kartičky obsahují kontrastní barvy (černou a bílou) a vzory, které jsou snadno rozpoznatelné a atraktivní pro malé děti.   V jakých oblastech kartičky miminko rozvíjí?   Vizuální vnímání: Kontrastní vzory a barvy jsou pro novorozence a batolata snadno identifikovatelné, což pomáhá přispět jejich schopnost vnímat a sledovat vizuální podněty. Rozvoj pozornosti: Kontrastní kartičky mohou pomoci dětem zaměřit svou pozornost na určitý bod. Rozvoj očního svalstva: Sledování kontrastních vzorů a barev podporuje pohyby očního svalstva a koordinaci očí. Vývoj kognitivních schopností: Když děti pozorují a zkoumají kontrastní kartičky, učí se rozlišovat mezi různými vizuálními podněty, což je prvním krokem k rozvoji kognitivních dovedností. Rozvoj zraku: Kontrastními kartičkami můžete pohybovat a podpořit tak miminko v dovednosti soustředit se a sledovat objekty a pohyby. Rozvoj komunikace: Když rodiče ukazují kontrastní kartičky dětem a komunikují s nimi během této aktivity, pomáhají dětem podporovat komunikační dovednosti. Rozvoj jemné motoriky: Miminko se snaží na kartičky dosáhnout a uchopit je, což podporuje rozvoj jemné motoriky. Rozvoj estetického vnímání: Reakce na kontrastní vzory a barvy může pozitivně ovlivnit pozdější vnímání umění a krásy. Brožuru můžete využít vcelku jako knihu anebo rozstříhat na kartičky.  
UUCZ-355850
Nezařazené k předmětu>Didaktické hry>Ostatní>Miminka>Batole (1 - 3 roky)>Barvy>Dopravní prostředky>Živočichové
49.00