Mikuláš, barvičky

Kategorie:
Počet stran:
8
Velikost: 20.79 MB
Nahráno:
Naposledy upraveno:
18. 11. 2023
Cena:
41 Kč vč. DPH
Sdílet:

Soubor obsahuje 10 Mikulášů. Každý Mikuláš má pytel odlišné barvy. Úkolem dětí je rozmístit celkem 40 barevných obrázků ke správnému Mikuláši podle stejné barvy.

Doporučení pro tisk

Pro delší životnost materiálu je vhodné tisknout na tvrdší papír a kartičky zalaminovat.

Náměty k aktivitě

1) Děti třídí obrázky podle barev

2) Obrázky můžeme schovat do krabičky spolu s dalším materiálem (lego, rýže, těstoviny) a děti obrázky hledají a opět třídí podle barev

3) Každé dítě si vybere jednu barvu (Mikuláše) a umístí ji před sebe; kartičky s barevnými obrázky otočíme tak, aby nebyly vidět. Děti se pak střídají a po jedné kartičce otáčí obrázkové kartičky, pokud otočí obrázek se stejnou barvičkou, jakou si na začátku hry vybraly, umístí obrázek ke svému Mikuláši. Pokud dítě otočí obrázek jiné barvy, kartičku otočí a vrátí zpět, a pak hraje další hráč. Vyhraje ten, kdo jako první najde všechny čtyři obrázky dané barvy. 

Další produkty od autora Marie Halámková (Materiály dětem)

110154
Nezařazené k předmětu
MŠ, MŠ - předškoláci
Skládačky
Aktivita obsahuje 56 dvojic na téma Jaro & Velikonoce . Úkolem dětí je najít barevným puzzlíkům jejich stíny, případně
41.00 Kč
216013
Nezařazené k předmětu
MŠ, MŠ - předškoláci
Skládačky
Soubor Svatý Mikuláš obsahuje kolíčkovací kartičky (24), skládačky a PL se zaměřením na: grafomotoriku jemnou motoriku
53.00 Kč
221079
Nezařazené k předmětu
MŠ, Školní družina, MŠ - předškoláci
Já mám, kdo má
Aktivita obsahuje 24 ČERNOBÍLÝCH hracích kartiček na téma Vánoce. Děti si mohou rozšířit slovní zásobu hravou formou
41.00 Kč
199560
Nezařazené k předmětu
MŠ, MŠ - předškoláci
Skládačky
Pokračování prostorové orientace, tentokrát na téma Dary podzimu. Prostorové skládání je rozdělené podle tří obtížností
33.00 Kč
Mikuláš, barvičky Mikuláš, barvičky
Soubor obsahuje 10 Mikulášů. Každý Mikuláš má pytel odlišné barvy. Úkolem dětí je rozmístit celkem 40 barevných obrázků ke správnému Mikuláši podle stejné barvy. Doporučení pro tisk Pro delší životnost materiálu je vhodné tisknout na tvrdší papír a kartičky zalaminovat. Náměty k aktivitě 1) Děti třídí obrázky podle barev 2) Obrázky můžeme schovat do krabičky spolu s dalším materiálem (lego, rýže, těstoviny) a děti obrázky hledají a opět třídí podle barev 3) Každé dítě si vybere jednu barvu (Mikuláše) a umístí ji před sebe; kartičky s barevnými obrázky otočíme tak, aby nebyly vidět. Děti se pak střídají a po jedné kartičce otáčí obrázkové kartičky, pokud otočí obrázek se stejnou barvičkou, jakou si na začátku hry vybraly, umístí obrázek ke svému Mikuláši. Pokud dítě otočí obrázek jiné barvy, kartičku otočí a vrátí zpět, a pak hraje další hráč. Vyhraje ten, kdo jako první najde všechny čtyři obrázky dané barvy. 
UUCZ-425559
Nezařazené k předmětu>Skládačky>Batole (1 - 3 roky)>MŠ>MŠ - předškoláci>Speciální pedagogika>Barvy>Čerti, andělé a Mikuláš
41.00