Stezka hrdinů

Ročník:
Počet stran:
31
Velikost: 52.72 MB
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
22. 10. 2022
Cena:
85 Kč vč. DPH
Sdílet:

Už je tady zas dušičkový čas. Někdo oslavuje Svátek Všech svatých a Památku zesnulých, někdo ladí do černo oranžové a připravuje Halloween. Všichni se snaží rozsvítit příchod tmavší části roku a vnést světlo do krátkých dní. Než nastanou Vánoce a objeví se světýlka andělů, ještě zapálíme svíčky.

A právě v tomto období se stala skandální věc! Na parcele 49.G letos nikdo svíčku nezapálil. Co se to tam děje? Zeptal se zlý a drzý soused Správce temnoty. A vydal se podívat. A když už byl venku ze záhrobí, rovnou uprchl. Jen správný hrdina v sobě najde odvahu, aby zahnal drzého ducha zpět na parcelu. Máte snad takové odvážlivce někde poblíž?

Etapovka Stezka hrdinů je určena pro děti od 7 (8) let. Funguje dobře jako venkovní stezka, ale dá se odehrát také doma. Úkolem dětí je najít ztraceného ducha, respektive získat magické kouzlo a provést takový rituál, který zajistí návrat ducha na parcelu. Děti potřebují ke hře pouze tužku, aby si mohly zapsat všech 13 písmenek tajenky.

CO V ETAPOVCE NAJDETE

 • pergameny k zápisu tajenky (ve verzi barevné velké, černobílé velké a černobílé malé: tisk dle vašeho výběru)
 • 21 karet stezky, z toho
  • 2 úvodní karty s dopisem Správce temnoty
  • 13 číslovaných hlavních karet, na kterých děti najdou písmenka do tajenky
  • 2 karty ke krátkým cestám (před úkoly 7a-c a 9a-c)
  • 4 závěrečné karty s koncem příběhu
 • Kartu s 3 klíči (patří ke stanovišti č. 3)
 • Diplom za absolvování Stezky hrdinů (A4 a A5 verze)

 

CO V ETAPOVCE NENAJDETE A BUDETE POTŘEBOVAT

 • děti budou potřebovat tužku (písmenka budou zapisovat do pergamenu nebo na libovolný kus papíru - v případě veřejné stezky)
 • zrcátko

PŘÍBĚH HRY

Správce temnoty (= hřbitova) si stěžuje, že letos o Dušičkách nikdo nezapálil svíčku na parcele 49.G, což rozlítilo zlého ducha. Ten rovnou odletěl a nyní je potřeba zajistit jeho návrat. Pouze odvážný hrdina se vydá do strašidelného domu, projde mnoha nástrahami, získá písmenka do tajenky (LIBRUM APERIRE = OTEVŘÍT KNIHU) a provede rituál zmáčknutí měsíce, po kterém se zlý duch vrátí do rovu a zavládne dušičkový klid.

Další produkty od autora Etapovky

81107
Český jazyk - čtení
Školní družina, 1., 2., 3.
Didaktické hry
Každý rok touto dobou se chystá Mikuláš se svými pomocníky na velikou obchůzku. Navštěvují všechny děti, některé
95.00 Kč
80031
Nezařazené k předmětu
MŠ, Školní družina, MŠ - předškoláci, 1.
Ostatní
Blíží se čas zmrzlých nosů, obalů od čokoládových figurek všude okolo a městem vířících čertisek a andělů s proutěnými
65.00 Kč
227958
Hudební výchova
Školní družina, MŠ - předškoláci, 1., 2., 3., 4., ZŠ – 1. STUPEŇ
Venkovní stezky, aktivity
Vánoční čas je spojen s mnoha tradicemi - s těmi dávnými i s těmi novodobými. A také s mnoha písněmi, které často
100.00 Kč
146959
Český jazyk - čtení
Školní družina, MŠ - předškoláci, 1., 2., 3.
Venkovní stezky, aktivity
Někdy se i v pohádkách stane, že do nich foukne čerstvý vítr a to, co platí po celá staletí, je najednou jinak. I v
110.00 Kč
Stezka hrdinů Stezka hrdinů
Už je tady zas dušičkový čas. Někdo oslavuje Svátek Všech svatých a Památku zesnulých, někdo ladí do černo oranžové a připravuje Halloween. Všichni se snaží rozsvítit příchod tmavší části roku a vnést světlo do krátkých dní. Než nastanou Vánoce a objeví se světýlka andělů, ještě zapálíme svíčky. A právě v tomto období se stala skandální věc! Na parcele 49.G letos nikdo svíčku nezapálil. Co se to tam děje? Zeptal se zlý a drzý soused Správce temnoty. A vydal se podívat. A když už byl venku ze záhrobí, rovnou uprchl. Jen správný hrdina v sobě najde odvahu, aby zahnal drzého ducha zpět na parcelu. Máte snad takové odvážlivce někde poblíž? Etapovka Stezka hrdinů je určena pro děti od 7 (8) let. Funguje dobře jako venkovní stezka, ale dá se odehrát také doma. Úkolem dětí je najít ztraceného ducha, respektive získat magické kouzlo a provést takový rituál, který zajistí návrat ducha na parcelu. Děti potřebují ke hře pouze tužku, aby si mohly zapsat všech 13 písmenek tajenky. CO V ETAPOVCE NAJDETE pergameny k zápisu tajenky (ve verzi barevné velké, černobílé velké a černobílé malé: tisk dle vašeho výběru) 21 karet stezky, z toho 2 úvodní karty s dopisem Správce temnoty 13 číslovaných hlavních karet, na kterých děti najdou písmenka do tajenky 2 karty ke krátkým cestám (před úkoly 7a-c a 9a-c) 4 závěrečné karty s koncem příběhu Kartu s 3 klíči (patří ke stanovišti č. 3) Diplom za absolvování Stezky hrdinů (A4 a A5 verze)   CO V ETAPOVCE NENAJDETE A BUDETE POTŘEBOVAT děti budou potřebovat tužku (písmenka budou zapisovat do pergamenu nebo na libovolný kus papíru - v případě veřejné stezky) zrcátko PŘÍBĚH HRY Správce temnoty (= hřbitova) si stěžuje, že letos o Dušičkách nikdo nezapálil svíčku na parcele 49.G, což rozlítilo zlého ducha. Ten rovnou odletěl a nyní je potřeba zajistit jeho návrat. Pouze odvážný hrdina se vydá do strašidelného domu, projde mnoha nástrahami, získá písmenka do tajenky (LIBRUM APERIRE = OTEVŘÍT KNIHU) a provede rituál zmáčknutí měsíce, po kterém se zlý duch vrátí do rovu a zavládne dušičkový klid.
UUCZ-200986
Nezařazené k předmětu>Venkovní stezky, aktivity>Školní družina>1.>2.>3.>Halloween, Dušičky
85.00