Tři králové - lapbook pro ZŠ

Kategorie:
Počet stran:
7
Velikost: 3.99 MB
Typ souboru: pdf
Prodávající Bc. Lucie Stanovská
Nahráno:
Naposledy upraveno:
18. 12. 2024
Sdílet:

Představuji vám lapbook určený pro 1. stupeň ZŠ, který je zaměřený na svátek Tří králů. Tento materiál nabízí žákům interaktivní a kreativní způsob, jak se seznámit s tímto významným dnem a jeho tradicemi.

Lapbook je rozdělen do několika částí a děti budou mít možnost nejen se dozvědět o tomto svátku, ale také se aktivně zapojit do tvorby.

Obsah lapbooku:

Text o Třech králích:

Na začátku lapbooku je stručný text, který dětem přiblíží příběh o Kašparovi, Melicharovi a Baltazarovi. Dozvědí se o jejich cestě za novorozeným Ježíšem a o významech darů, které přinesli – zlato, kadidlo a myrhu.

 

Aktivita s pokladnicemi a dary:

Na samostatném listu najdou děti obálky, které budou muset sestavit podle fotografií, a truhličky se jmény Tří králů. Do každé truhličky si následně děti vloží symbolický dar – buď obrázek zlata, kadidla nebo myrhy, podle toho, který dar patří k jakému králi. Děti mohou kreativně vybarvit a ozdobit každý z těchto darů.

Vytvoření kapsy:

V lapbooku bude vytvořena kapsa, do které děti vloží každý z darů – zlato, kadidlo a myrhu. Tento krok jim pomůže nejen lépe porozumět jednotlivým darům, ale také si je vizuálně zafixovat.

 

Okénka s dalšími informacemi:

V lapbooku budou také okénka, která dětem přinesou další zajímavé informace o svátku Tří králů. Zde se dozvědí o tradicích spojených s tímto dnem, například o psaní zkratky K + M + B na dveře domů nebo o koledování atd.

Cíle aktivity:

  • Seznámit děti s příběhem Tří králů a jejich symbolickými dary.
  • Podpořit kreativitu při vytváření truhliček a vkládání darů.
  • Rozvíjet motorické dovednosti při stříhání, lepení a vybarvování.
  • Zprostředkovat dětem informace o tradičních zvycích spojených s Třemi králi.
  • Podpořit diskusi o hodnotách jako je štědrost, víra a úcta k druhým.

Tento lapbook bude nejen zábavný, ale i edukativní nástroj pro výuku o Třech králích a jejich významu ve vánočním období. Doufáme, že děti budou mít radost z tvoření a zároveň si zafixují historické a kulturní souvislosti tohoto svátku.

Další produkty od autora Bc. Lucie Stanovská

1195018
Anglický jazyk
2., 3., 4., 5., ZŠ – 1. STUPEŇ
Pracovní listy
Téma: Ice Saints – Zmrzlí muži (AJ pro 1. stupeň ZŠ) Tento materiál je určen pro žáky 1. stupně základní školy a hravou
40.00 Kč
1212319
Český jazyk
2., ZŠ – 1. STUPEŇ
Běhací diktát
Materiál je určen pro žáky 2. třídy a tematicky se zaměřuje na Světový den včel a svět včel obecně. Aktivita propojuje
40.00 Kč
1107322
Český jazyk
3., 4., 5.
Běhací diktát
Materiál obsahuje běhací diktát na téma Valentýn určený pro žáky 3.–5. třídy. Součástí je celkem 54 tematických vět
39.00 Kč
644414
Nezařazené k předmětu
MŠ, Školní družina, MŠ - předškoláci
Venkovní hry - bojovka - bez vzdělávání
Plotovku lze použít jako jakoukoliv stezku, která se obejde bez přítomnosti obsluhy. Vše zalaminujte, vystřihněte
35.00 Kč
Tři králové - lapbook pro ZŠ Tři králové - lapbook pro ZŠ
Představuji vám lapbook určený pro 1. stupeň ZŠ, který je zaměřený na svátek Tří králů. Tento materiál nabízí žákům interaktivní a kreativní způsob, jak se seznámit s tímto významným dnem a jeho tradicemi.Lapbook je rozdělen do několika částí a děti budou mít možnost nejen se dozvědět o tomto svátku, ale také se aktivně zapojit do tvorby.Obsah lapbooku:Text o Třech králích:Na začátku lapbooku je stručný text, který dětem přiblíží příběh o Kašparovi, Melicharovi a Baltazarovi. Dozvědí se o jejich cestě za novorozeným Ježíšem a o významech darů, které přinesli – zlato, kadidlo a myrhu. Aktivita s pokladnicemi a dary:Na samostatném listu najdou děti obálky, které budou muset sestavit podle fotografií, a truhličky se jmény Tří králů. Do každé truhličky si následně děti vloží symbolický dar – buď obrázek zlata, kadidla nebo myrhy, podle toho, který dar patří k jakému králi. Děti mohou kreativně vybarvit a ozdobit každý z těchto darů.Vytvoření kapsy:V lapbooku bude vytvořena kapsa, do které děti vloží každý z darů – zlato, kadidlo a myrhu. Tento krok jim pomůže nejen lépe porozumět jednotlivým darům, ale také si je vizuálně zafixovat. Okénka s dalšími informacemi:V lapbooku budou také okénka, která dětem přinesou další zajímavé informace o svátku Tří králů. Zde se dozvědí o tradicích spojených s tímto dnem, například o psaní zkratky K + M + B na dveře domů nebo o koledování atd.Cíle aktivity:Seznámit děti s příběhem Tří králů a jejich symbolickými dary.Podpořit kreativitu při vytváření truhliček a vkládání darů.Rozvíjet motorické dovednosti při stříhání, lepení a vybarvování.Zprostředkovat dětem informace o tradičních zvycích spojených s Třemi králi.Podpořit diskusi o hodnotách jako je štědrost, víra a úcta k druhým.Tento lapbook bude nejen zábavný, ale i edukativní nástroj pro výuku o Třech králích a jejich významu ve vánočním období. Doufáme, že děti budou mít radost z tvoření a zároveň si zafixují historické a kulturní souvislosti tohoto svátku.
UUCZ-743650
Nezařazené k předmětu>Lapbook>3.>4.>ZŠ – 1. STUPEŇ>🎁 Vánoce
30.00