JÁ MÁM, KDO MÁ - masopust

Počet stran:
9
Velikost: 29.82 MB
Typ souboru: pdf
Prodávající Lucie Horáčková
Nahráno:
Naposledy upraveno:
15. 2. 2026
Sdílet:

Materiál obsahuje:

  • 16 HRACÍCH KARET - hrací karty jsou připraveny k tisku (4xA4 na 1A4)
  • Masopust v tradičním historickém pojetí, rozepsaný původ a význam všech masek.
  • Zobrazené masky: Kominík, Kozlík, Bába s nůší, Laufr, Ženich a nevěsta, Kobyla, Slaměný, Policista, Šašek, Cikánka, Medvědář s medvědem, Smrtka, Čert, Harmonikář, Řezník a masopustní průvod

Jak s materiálem pracovat:

Cíl hry

Hráči na sebe musí správně navazovat tak, aby vznikl jeden nepřerušený řetězec kartiček od začátku až do konce.

Příprava:

  • Rozdej mezi hráče všechny kartičky.
  • Každý hráč může mít jednu nebo více.
  • Urči, kdo začne.

Průběh hry:

  • Začínající hráč přečte nahlas:
  • „Já mám … Kdo má …?“
  • Hráč, který má hledanou odpověď, se přihlásí a pokračuje stejným způsobem:
  • „Já mám … Kdo má …?“
  • Takto se pokračuje dál, dokud se nevystřídají všechny kartičky.

Konec hry:

Hra končí ve chvíli, kdy:

  • se použijí všechny kartičky
  • řetězec se správně uzavře
  • nikdo už nehledá další odpověď

Tipy pro učitele / vedoucí:

  • děti musí poslouchat, jinak nepoznají, že mají reagovat
  • když se třída zasekne, můžeš otázku zopakovat
  • dá se hrát na čas nebo vícekrát dokola pro zrychlení

Co hra „Já mám, kdo má“ rozvíjí
Naslouchání a pozornost

  • Děti musí sledovat, co říkají ostatní, aby poznaly, kdy jsou na řadě.

Rychlou reakci

  • Jakmile uslyší svou odpověď, musí se včas přihlásit a navázat.

Vyjadřování a mluvení před skupinou

  • Každý hráč čte nahlas, trénuje výslovnost i jistotu projevu.

Spolupráci

  • Cílem je společně vytvořit správný řetězec – bez ostatních to nejde.

Porozumění pojmům

  • Děti propojují sport a jeho vybavení, obrázek a název apod.

Soustředění

  • Stačí malá nepozornost a hra se přeruší.

 

Další produkty od autora Lucie Horáčková

1112442
Nezařazené k předmětu
MŠ, Školní družina, MŠ - předškoláci, 1.
Postřehovky
POHYBOVÝ CHODNÍČEK - Masopust Materiál obsahuje: Celkem 12 jednotlivých obrázků a 12 tras. Masopust v tradičním
40.00 Kč
1112485
Nezařazené k předmětu
MŠ, Školní družina, MŠ - předškoláci, 1.
Postřehovky
POHYBOVÝ CHODNÍČEK - Bacily Materiál obsahuje: Celkem 12 jednotlivých obrázků a 12 tras. Jak s materiálem pracovat
40.00 Kč
1112463
Nezařazené k předmětu
MŠ, Školní družina, MŠ - předškoláci, 1.
Demonstrační obrázky - kartičky
POHYBOVÝ CHODNÍČEK - Zimní sporty Materiál obsahuje: Celkem 12 jednotlivých obrázků a 12 tras. Jak s materiálem pracovat
40.00 Kč
1114462
Tělesná výchova
MŠ, Školní družina, MŠ - předškoláci, 1.
Já mám, kdo má
Materiál obsahuje: 24 HRACÍCH KARET- hrací karty jsou připraveny k tisku (4xA4 na 1A4) dohromady tedy 12 zobrazených
35.00 Kč
JÁ MÁM, KDO MÁ - masopust JÁ MÁM, KDO MÁ - masopust
Materiál obsahuje:16 HRACÍCH KARET - hrací karty jsou připraveny k tisku (4xA4 na 1A4)Masopust v tradičním historickém pojetí, rozepsaný původ a význam všech masek.Zobrazené masky: Kominík, Kozlík, Bába s nůší, Laufr, Ženich a nevěsta, Kobyla, Slaměný, Policista, Šašek, Cikánka, Medvědář s medvědem, Smrtka, Čert, Harmonikář, Řezník a masopustní průvod
Jak s materiálem pracovat:Cíl hryHráči na sebe musí správně navazovat tak, aby vznikl jeden nepřerušený řetězec kartiček od začátku až do konce.Příprava:Rozdej mezi hráče všechny kartičky.Každý hráč může mít jednu nebo více.Urči, kdo začne.Průběh hry:Začínající hráč přečte nahlas:„Já mám … Kdo má …?“Hráč, který má hledanou odpověď, se přihlásí a pokračuje stejným způsobem:„Já mám … Kdo má …?“Takto se pokračuje dál, dokud se nevystřídají všechny kartičky.Konec hry:Hra končí ve chvíli, kdy:se použijí všechny kartičkyřetězec se správně uzavřenikdo už nehledá další odpověďTipy pro učitele / vedoucí:děti musí poslouchat, jinak nepoznají, že mají reagovatkdyž se třída zasekne, můžeš otázku zopakovatdá se hrát na čas nebo vícekrát dokola pro zrychleníCo hra „Já mám, kdo má“ rozvíjíNaslouchání a pozornostDěti musí sledovat, co říkají ostatní, aby poznaly, kdy jsou na řadě.Rychlou reakciJakmile uslyší svou odpověď, musí se včas přihlásit a navázat.Vyjadřování a mluvení před skupinouKaždý hráč čte nahlas, trénuje výslovnost i jistotu projevu.SpolupráciCílem je společně vytvořit správný řetězec – bez ostatních to nejde.Porozumění pojmůmDěti propojují sport a jeho vybavení, obrázek a název apod.SoustředěníStačí malá nepozornost a hra se přeruší.
 
UUCZ-1115200
Občanská výchova>Vlastivěda>Nezařazené k předmětu>Já mám, kdo má>Postřehovky>MŠ>Školní družina>MŠ - předškoláci>1.>🤡 Masopust, Karneval>❄️ Zima
35.00