Kolíčkujeme povolání! Víš, co které povolání dělá?

Kategorie:
Téma:
Počet stran:
11
Velikost: 629.24 KB
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
24. 10. 2022
Cena:
45 Kč vč. DPH
Sdílet:

Materiál vznikl při mém studiu kariérního a výchovného poradce, kdy jsem nad touto problematikou začala přemýšlet při závěrečné práci. Uvědomila jsem si, že bych už v průběhu celého 1. i 2. stupně chtěla žáky nenásilnou formou cíleně seznamovat s trhem práce a to formou hry a pracovních listů.

Nyní před sebou máte materiál, kde jsem zpracovala 24 povoláníadvokát, agronom, architekt, archivář, astronom, auditor, celník, lékárník, editor, exekutor, geodet, klempíř, maskér, náborář, optik, pokojská, programátor, statik, strojvedoucí, svářeč, tiskař, truhlář, vrátný a zedník.

Žáci mají za úkol přečíst si všechny výroky na kartičkách a označit pouze ty, které jsou pravdivé.

    Všechny kartičky je vhodné vytisknout na tvrdší papír, zalaminovat a následně rozstříhat. V dokumentu jsou použité obrázky ze stránky Pixabay (obrázky bez autorských práv).

Další produkty od autora Petra Navrátilová

233150
Český jazyk - gramatika
SŠ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Pracovní listy
Oprav text, tentokrát zaměřeno převážně na interpunkci. Učím český jazyk a informatiku na druhém stupni a neustále kladu
40.00 Kč
89660
Český jazyk - gramatika
3., ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Pracovní listy
V nahraném souboru je celkem 12 listů obsahující souhrny vyjmenovaných slov a osmisměrky: Zadání pro žáky (1 x A5), 7
40.00 Kč
158789
Český jazyk
8., ZŠ – 2. STUPEŇ
Postřehovky
Nyní před sebou máte celkem 30 listů obsahující 2 varianty hry (u obou variant jsou obrázky stejné, jen se liší velikost
45.00 Kč
729
Český jazyk
6., 7., 8., 9., SŠ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
Nabízím hru PEXESO určenou k procvičování větných členů. Hru PEXESO používám již léta, nejprve jsem začala v hodinách
40.00 Kč
Kolíčkujeme povolání! Víš, co které povolání dělá? Kolíčkujeme povolání! Víš, co které povolání dělá?
Materiál vznikl při mém studiu kariérního a výchovného poradce, kdy jsem nad touto problematikou začala přemýšlet při závěrečné práci. Uvědomila jsem si, že bych už v průběhu celého 1. i 2. stupně chtěla žáky nenásilnou formou cíleně seznamovat s trhem práce a to formou hry a pracovních listů. Nyní před sebou máte materiál, kde jsem zpracovala 24 povolání: advokát, agronom, architekt, archivář, astronom, auditor, celník, lékárník, editor, exekutor, geodet, klempíř, maskér, náborář, optik, pokojská, programátor, statik, strojvedoucí, svářeč, tiskař, truhlář, vrátný a zedník. Žáci mají za úkol přečíst si všechny výroky na kartičkách a označit pouze ty, které jsou pravdivé.     Všechny kartičky je vhodné vytisknout na tvrdší papír, zalaminovat a následně rozstříhat. V dokumentu jsou použité obrázky ze stránky Pixabay (obrázky bez autorských práv).
UUCZ-202113
Občanská výchova>Prvouka>Kolíčkování>ZŠ – 1. STUPEŇ>ZŠ – 2. STUPEŇ>Povolání
45.00