Pohádkové skládačky (puzzle) 🧜‍♀️

Téma:
Počet stran:
28
Velikost: 31.57 MB
Typ souboru: pdf
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
26. 12. 2023
Sdílet:

Pohádkové tématické skládačky - 50 postav

Celkem 28 listů k vytištění

Hra jako výukový materiál - vzdělávací materiál pro MŠ je vytvořen tak, aby sloužil k naplňování vzdělávacích záměrů a dosahování vzdělávacích cílů podle RVP PV.
Hrou rozvíjíme:

 • sociální a personální kompetence (Dítě s ten druhý, Dítě a společnost) - aktivity přibližující dítěti pravidla vzájemného styku, rozvoj kooperativních dovedností, dodržování dohodnutých a pochopených pravidel, dodržování herních pravidel, přizpůsobovat se jim.
 • komunikativní kompetence (Jazyk a řeč) - průběžně rozšiřuje svou slovní zásobu k tématu POHÁDKY, POHÁDKOVÉ POSTAVY, které probíráme a aktivně ji používá k dokonalejší komunikaci s okolím, osvojení si některých poznatků a dovedností, které předcházejí čtení i psaní...

Didaktická a společenská hra, kterou můžeme využít pro potřeby výuky jako didaktickou pomůcku a doplněk probíraného tématu.

Skládačky (puzzle) najdou využití k další práci s tématem a rozvíjení dalších schopností a dovedností dítěte. Můžete s nimi pracovat jednotlivě nebo ve skupinové práci s dětmi. Více v průvodním listu.

Skládačky (puzzle) rozvíjí dítě po mnoha stránkách a určitě nechybí v žádné domácnosti s dětmi.
Pomáhají rozvíjet tvořivé dovednosti, zvídavost, touhu po dosažení cíle i radosti z dokončeného díla.
U skládaček dítě pracuje s obrázkem v ploše a je tak důležité, aby přemýšleno a stavělo tak, aby se mu skládačka vešla na pracovní plochu.

Rozvíjí se nejen:

 • ORIENTACE V PROSTORU
 • MATEMATICKÁ PŘEDSTAVIVOST
 • ZRAKOVÉ VNÍMÁNÍ
 • PŘIŘAZOVÁNÍ
 • JEMNÁ MOTORIKU
 • POZORNOST
 • MYŠLENÍ
 • PŘEDSTAVIVOST
 • PAMĚŤ
 • PLOŠNÁ ORIENTACE
 • SLOVNÍ ZÁSOBA PŘI POPISU OBRÁZKU a rozhovorech o POHÁDKÁCH

👉👁️ TIP: Další moje produkty najdete zde

Další produkty od autora Zuzana Šafrová

328186
Přírodověda
MŠ, Školní družina, MŠ - předškoláci, Speciální pedagogika
Celoroční tematická hra
Karetní hra pro volné chvíle "PODZIMNÍ SKLIZEŇ" 🍏🍎🍐🍇🥦🥒🫑🥔🧅🧄🥕🌽+ BONUS navíc (obdoba hry Černý Petr) Zábavná tematická
35.00 Kč
191378
Nezařazené k předmětu
MŠ, MŠ - předškoláci, 1.
Přípravy hodiny/lekce
Záměrem tématu je motivovat děti k aktivitě a zájmu o dění v podzimní lese, které dále upevňujeme a rozšiřujeme
80.00 Kč
8854
Tělesná výchova
MŠ, Školní družina, MŠ - předškoláci
Ostatní
Zásobníček POHYBOVÝCH HER A CHVILEK OBSAH 124 pohybových her k různým tematickým blokům ❖ PODZIM: 34 tematických her k
149.00 Kč
527348
Grafomotorika
MŠ, Školní družina, MŠ - předškoláci, Speciální pedagogika
Omalovánky
Puntíkaté - tečkované obrázky DOPRAVNÍ PROSTŘEDKY 🚗🚊🛩️ Jak zabavit děti ve volných chvílích nebo při ranních hrách a
35.00 Kč
Pohádkové skládačky (puzzle) 🧜‍♀️ Pohádkové skládačky (puzzle) 🧜‍♀️
Pohádkové tématické skládačky - 50 postav Celkem 28 listů k vytištění Hra jako výukový materiál - vzdělávací materiál pro MŠ je vytvořen tak, aby sloužil k naplňování vzdělávacích záměrů a dosahování vzdělávacích cílů podle RVP PV. Hrou rozvíjíme: sociální a personální kompetence (Dítě s ten druhý, Dítě a společnost) - aktivity přibližující dítěti pravidla vzájemného styku, rozvoj kooperativních dovedností, dodržování dohodnutých a pochopených pravidel, dodržování herních pravidel, přizpůsobovat se jim. komunikativní kompetence (Jazyk a řeč) - průběžně rozšiřuje svou slovní zásobu k tématu POHÁDKY, POHÁDKOVÉ POSTAVY, které probíráme a aktivně ji používá k dokonalejší komunikaci s okolím, osvojení si některých poznatků a dovedností, které předcházejí čtení i psaní... Didaktická a společenská hra, kterou můžeme využít pro potřeby výuky jako didaktickou pomůcku a doplněk probíraného tématu. Skládačky (puzzle) najdou využití k další práci s tématem a rozvíjení dalších schopností a dovedností dítěte. Můžete s nimi pracovat jednotlivě nebo ve skupinové práci s dětmi. Více v průvodním listu. Skládačky (puzzle) rozvíjí dítě po mnoha stránkách a určitě nechybí v žádné domácnosti s dětmi. Pomáhají rozvíjet tvořivé dovednosti, zvídavost, touhu po dosažení cíle i radosti z dokončeného díla. U skládaček dítě pracuje s obrázkem v ploše a je tak důležité, aby přemýšleno a stavělo tak, aby se mu skládačka vešla na pracovní plochu. Rozvíjí se nejen: ORIENTACE V PROSTORU MATEMATICKÁ PŘEDSTAVIVOST ZRAKOVÉ VNÍMÁNÍ PŘIŘAZOVÁNÍ JEMNÁ MOTORIKU POZORNOST MYŠLENÍ PŘEDSTAVIVOST PAMĚŤ PLOŠNÁ ORIENTACE SLOVNÍ ZÁSOBA PŘI POPISU OBRÁZKU a rozhovorech o POHÁDKÁCH 👉👁️ TIP: Další moje produkty najdete zde
UUCZ-362527
Pracovní činnosti>Nezařazené k předmětu>Didaktické hry>Skládačky>Ostatní>Batole (1 - 3 roky)>MŠ>Školní družina>MŠ - předškoláci>Speciální pedagogika>Pohádky
39.00