JAK DUPOU SLONI- téma AFRICKÁ ZVÍŘATA/ aktivity s říkankou, písničkou

Počet stran:
27
Velikost: 4.98 MB
Typ souboru: pdf
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
23. 5. 2024
Sdílet:

Pdf soubor JAK DUPOU SLONI – téma AFRICKÁ ZVÍŘATA, obsahuje náměty na různorodé aktivity provázané se slovním/ hudebním doprovodem. Aktivity zařazujeme v rámci ŘÍZENÉ činnosti. Materiál poskytuje inspiraci při sestavování týdenní TEMATICKÉ PŘÍPRAVY.

Aktivity jsou provázány se slovním, či hudebním doprovodem a děti se, jejich prostřednictvím, blíže seznamují s AFRICKÝMI zvířaty, jejich ZPŮSOBEM života a TYPICKÝMI ZNAKY pro dané zvíře. Zábavnou a hravou formou přibližujeme dětem ta nejznámější zvířata Afriky, jako je SLON AFRICKÝ, ZEBRA, LEV, OPICE, KROKODÝL a další.

Aktivitami rozvíjíme u dětí pozornost, zrakové a sluchové vnímání, řečové schopnosti, hrubou motoriku, hbitost, spolupráci, rytmické cítění. V materiálu navíc naleznete informace navíc, které můžete využít k obohacení znalostí vašich dětí. :) 

Výukový – vzdělávací materiál pro MŠ podle RVP PV je vytvořen tak, aby sloužil k naplňování vzdělávacích záměrů a dosahování vzdělávacích cílů z oblasti:

Dítě a jeho tělo: 

  • rozvoj pohybových schopností a zdokonalování dovedností v oblasti hrubé i jemné motoriky, ovládání pohybového aparátu, tělesných funkcí
  • rytmizace, pohybové činnosti a zdokonalování pohybových dovedností
  • osvojení si věku přiměřených praktických dovedností
  • uvědomění si vlastního těla

Dítě a svět: 

  • vytvoření povědomí o vlastní sounáležitosti se světem, se živou a neživou přírodou, lidmi, společností, planetou Zemí
  • rozvoj úcty k životu ve všech jeho formách

podporujeme kompetence k učení: se učí nejen spontánně, ale i vědomě, vyvine úsilí, soustředí se na činnost a záměrně si zapamatuje; při zadané práci dokončí, co započalo; dovede postupovat podle instrukcí a pokynů, je schopno dobrat se k výsledkům

 

zdroj obrázků: www.pixabay.com, www.freepik.com

obsah: 

1. CO DĚLÁ SLON (pohybová hra s písničkou: nápěv Šly panenky silnicí- první verš- česká lidová. Hra vhodná pro mladší děti.)

2. LULULU, VANANA, KANDA (pohybová a rytmická hra s písničkou, vlastní nápěv. Hra vhodná pro starší děti.)

3. NA NILSKÉHO KROKODÝLA (pohybová hra s říkankou, vhodná pro mladší i starší děti)

4. JAK TO BYLO U NILU (pohybová písnička, nápěv: Šla Nanynka do zelí- první verš-česká lidová. Písnička vhodná pro starší děti.)

5. NA ZEBRY (pohybová hra s říkankou, vhodná pro mladší i starší děti)

6. HROCHU, DÁVEJ BACHA (pohybová hra s písničkou, nápěv: Komáři se ženili- česká lidová. Hra vhodná pro mladší i starší děti.)

7. JAK DUPOU SLONI (Taneční hra s písničkou- vlastní nápěv. Hra vhodná pro mladší i starší děti.)

8. AHOJ, PŠTROSE (pohybová hra s písničkou, nápěv: Bratře Kubo. Hra vhodná pro mladší i starší děti.)

9. TO SE VÍ (hra s písničkou, nápěv: Šla Nanynka do zelí- první verš. Česká lidová. Hra vhodná pro mladší i starší děti.)

10. CO DĚLAJÍ OPICE (pohybová hra s písničkou, nápěv: Kola autobusu. Hra vhodná pro starší děti.)

Další produkty od autora Jana Peregrinová

114048
Nezařazené k předmětu
Didaktické hry
Sada e-booků : Hry prostojovky + KRÁTKOHRÁTKY pro mrňousky + KRÁTKOHRÁTKY pro kluky a kamarádky. Sada obsahuje tři e
300.00 Kč
60415
Nezařazené k předmětu
MŠ, MŠ - předškoláci, 1.
Didaktické hry
Pdf soubor-TEMATICKÁ PŘÍPRAVA: JAK PODZIMNÍ PRASÁTKO ROZDÁVALO RADOST-PODZIMNÍ aktivity s LISTY a LÍSTEČKY, poskytuje
175.00 Kč
60298
Přírodověda
MŠ, MŠ - předškoláci
Přípravy hodiny/lekce
Pdf soubor obsahuje náměty s podzimní tematikou na různorodé aktivity, které jsou provázány se slovním / hudebním
175.00 Kč
100576
Nezařazené k předmětu
MŠ, MŠ - předškoláci
Didaktické hry
Pdf soubor obsahuje náměty na vzdělávací aktivity, které jsou propojeny s autorskými říkankami a písničkami. Materiál
175.00 Kč
JAK DUPOU SLONI- téma AFRICKÁ ZVÍŘATA/ aktivity s říkankou, písničkou JAK DUPOU SLONI- téma AFRICKÁ ZVÍŘATA/ aktivity s říkankou, písničkou
Pdf soubor JAK DUPOU SLONI – téma AFRICKÁ ZVÍŘATA, obsahuje náměty na různorodé aktivity provázané se slovním/ hudebním doprovodem. Aktivity zařazujeme v rámci ŘÍZENÉ činnosti. Materiál poskytuje inspiraci při sestavování týdenní TEMATICKÉ PŘÍPRAVY. Aktivity jsou provázány se slovním, či hudebním doprovodem a děti se, jejich prostřednictvím, blíže seznamují s AFRICKÝMI zvířaty, jejich ZPŮSOBEM života a TYPICKÝMI ZNAKY pro dané zvíře. Zábavnou a hravou formou přibližujeme dětem ta nejznámější zvířata Afriky, jako je SLON AFRICKÝ, ZEBRA, LEV, OPICE, KROKODÝL a další. Aktivitami rozvíjíme u dětí pozornost, zrakové a sluchové vnímání, řečové schopnosti, hrubou motoriku, hbitost, spolupráci, rytmické cítění. V materiálu navíc naleznete informace navíc, které můžete využít k obohacení znalostí vašich dětí. :)  Výukový – vzdělávací materiál pro MŠ podle RVP PV je vytvořen tak, aby sloužil k naplňování vzdělávacích záměrů a dosahování vzdělávacích cílů z oblasti: Dítě a jeho tělo:  rozvoj pohybových schopností a zdokonalování dovedností v oblasti hrubé i jemné motoriky, ovládání pohybového aparátu, tělesných funkcí rytmizace, pohybové činnosti a zdokonalování pohybových dovedností osvojení si věku přiměřených praktických dovedností uvědomění si vlastního těla Dítě a svět:  vytvoření povědomí o vlastní sounáležitosti se světem, se živou a neživou přírodou, lidmi, společností, planetou Zemí rozvoj úcty k životu ve všech jeho formách podporujeme kompetence k učení: se učí nejen spontánně, ale i vědomě, vyvine úsilí, soustředí se na činnost a záměrně si zapamatuje; při zadané práci dokončí, co započalo; dovede postupovat podle instrukcí a pokynů, je schopno dobrat se k výsledkům   zdroj obrázků: www.pixabay.com, www.freepik.com obsah:  1. CO DĚLÁ SLON (pohybová hra s písničkou: nápěv Šly panenky silnicí- první verš- česká lidová. Hra vhodná pro mladší děti.) 2. LULULU, VANANA, KANDA (pohybová a rytmická hra s písničkou, vlastní nápěv. Hra vhodná pro starší děti.) 3. NA NILSKÉHO KROKODÝLA (pohybová hra s říkankou, vhodná pro mladší i starší děti) 4. JAK TO BYLO U NILU (pohybová písnička, nápěv: Šla Nanynka do zelí- první verš-česká lidová. Písnička vhodná pro starší děti.) 5. NA ZEBRY (pohybová hra s říkankou, vhodná pro mladší i starší děti) 6. HROCHU, DÁVEJ BACHA (pohybová hra s písničkou, nápěv: Komáři se ženili- česká lidová. Hra vhodná pro mladší i starší děti.) 7. JAK DUPOU SLONI (Taneční hra s písničkou- vlastní nápěv. Hra vhodná pro mladší i starší děti.) 8. AHOJ, PŠTROSE (pohybová hra s písničkou, nápěv: Bratře Kubo. Hra vhodná pro mladší i starší děti.) 9. TO SE VÍ (hra s písničkou, nápěv: Šla Nanynka do zelí- první verš. Česká lidová. Hra vhodná pro mladší i starší děti.) 10. CO DĚLAJÍ OPICE (pohybová hra s písničkou, nápěv: Kola autobusu. Hra vhodná pro starší děti.)
UUCZ-61202
Přírodověda>Nezařazené k předmětu>Didaktické hry>Písničky, básničky>Přípravy hodiny/lekce>MŠ>MŠ - předškoláci>1.>Jaro>Léto>Živočichové>Savci
145.00