Počasí - sada aktivit

Kategorie:
Počet stran:
10
Velikost: 2.08 MB
Nahráno:
Naposledy upraveno:
5. 6. 2022
Cena:
30 Kč vč. DPH
Sdílet:

Soubor se dá rozdělit na tři druhy aktivit – všechny se dají použít pro učení pojmů počasí. Soubor je určen pro věkovou skupinu předškoláci a 1. - 2. třída.

Postup výroby: tisk, (laminace pro větší odolnost), rozstříhat podél šedé čárkované čáry.

  1. Třísložkové karty – 24 pojmů

Pro nejmenší – využijeme pouze kartičky text + obrázek. Dítěti ukazujeme obrázky a říkáme názvy. Dítě je může opakovat. Na závěr můžeme kartičky rozložit na stůl a zeptat se, které názvy si dítě zapamatovalo.

Větší děti (předškoláci) – využijeme všechny kartičky, kartičky název + text seřadíme do sloupce a zbytek kartiček dáme na hromádku. Dítě má za úkol přiřazovat stejné obrázky a stejné texty k sobě.

Velké děti (umí nebo se učí číst) – využijeme pouze kartičky s textem a obrázky. Dáme je všechny na hromádku a dítě k sobě přiřazuje názvy a obrázky.

  1. Přiřaď správně kartičky

Koloběh vody - Dítě má za úkol správně přiřadit pojmy k obrázku (můžeme přidat suché zipy).

Kdy se objeví duha? - Dítě má za úkol nalepit na obrázek duhy, obrázek slunce a deště, a dále může pojmenovat všechny barvy duhy.

Kolik je stupňů? - Děti mají za úkol na 5 teploměrech určit teplotu a do rámečku pod ním ji napsat nebo přiřadit správnou kartičku.

  1. Dvoudílné puzzle

6 obrázků – sněhová přeháňka, dešťová přeháňka, polojasno, bouřka, duha, rampouchy.

Děti mají za úkol přiřazovat k sobě dvě části, které k sobě patří a následně je pojmenovat.

Další produkty od autora Táborovky - Kateřina Hladišová

23522
Český jazyk
Školní družina, MŠ - předškoláci, ZŠ – 1. STUPEŇ
Didaktické hry
Tyto kartičky jsou určeny pro opakování vzhledu jednotlivých písmen. Jedna kartička obsahuje vajíčko a v něm napsané
40.00 Kč
10056
Přírodověda
ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
AZ-kvíz
Kvíz inspirovaný televizním pořadem AZ-Kvíz - otázky jsou v papírové podobě, pyramidu si můžete namalovat na tabuli
60.00 Kč
20076
Český jazyk - čtení
MŠ - předškoláci, 1., 2.
Kolíčkování
Kartičky, jsou určeny pro první čtení a poznávání zvířat, rostlin a přírodnin v lese. Celkem 48 kartiček – kartičky
50.00 Kč
11349
Přírodověda
MŠ, ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
Tento materiál je určen na procvičení stromů, děti si s ním ověří, zda poznají jejich listy a plody. Oblíbená hra
35.00 Kč
Počasí - sada aktivit Počasí - sada aktivit
Soubor se dá rozdělit na tři druhy aktivit – všechny se dají použít pro učení pojmů počasí. Soubor je určen pro věkovou skupinu předškoláci a 1. - 2. třída. Postup výroby: tisk, (laminace pro větší odolnost), rozstříhat podél šedé čárkované čáry. Třísložkové karty – 24 pojmů Pro nejmenší – využijeme pouze kartičky text + obrázek. Dítěti ukazujeme obrázky a říkáme názvy. Dítě je může opakovat. Na závěr můžeme kartičky rozložit na stůl a zeptat se, které názvy si dítě zapamatovalo. Větší děti (předškoláci) – využijeme všechny kartičky, kartičky název + text seřadíme do sloupce a zbytek kartiček dáme na hromádku. Dítě má za úkol přiřazovat stejné obrázky a stejné texty k sobě. Velké děti (umí nebo se učí číst) – využijeme pouze kartičky s textem a obrázky. Dáme je všechny na hromádku a dítě k sobě přiřazuje názvy a obrázky. Přiřaď správně kartičky Koloběh vody - Dítě má za úkol správně přiřadit pojmy k obrázku (můžeme přidat suché zipy). Kdy se objeví duha? - Dítě má za úkol nalepit na obrázek duhy, obrázek slunce a deště, a dále může pojmenovat všechny barvy duhy. Kolik je stupňů? - Děti mají za úkol na 5 teploměrech určit teplotu a do rámečku pod ním ji napsat nebo přiřadit správnou kartičku. Dvoudílné puzzle 6 obrázků – sněhová přeháňka, dešťová přeháňka, polojasno, bouřka, duha, rampouchy. Děti mají za úkol přiřazovat k sobě dvě části, které k sobě patří a následně je pojmenovat.
UUCZ-21941
Přírodověda>Prvouka>Ostatní>MŠ>Školní družina>ZŠ – 1. STUPEŇ
30.00