Uspávání broučků

Předmět:
Počet stran:
40
Velikost: 64.92 MB
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
8. 11. 2022
Cena:
80 Kč vč. DPH
Sdílet:

Byla jednou jedna malá holka. Nebo to byl spíš šnek. Taková holka šnek. Šnečka. Kamarádi broučci jí říkali Šnelina. Šnelina se ráda kochala přírodou a letos to stejně jako loni přehnala s otálením - kochala se jablky na podzim barvenými do červena, kochala se barevným listím na zemi. A ejhle. Zjistila, že je najednou na louce sama, k ránu jí byla pěkná zima a vypadalo to, že opět prošvihla uspávání. A tak poprosila děti, aby jí posvítily - půjde zkontrolovat, jak její kamarádi spí. A třeba se jí podaří přivolat vílu Zavřiočku, aby ji také zavíčkovala a uspala.

Uspávání broučků je etapovka pro děti od 3 do 6 let, kterou skvěle doplníte lampionový průvod, procházku podzimním podvečerem nebo odpolední hry na zahradě. Hra je určena do tmy, předpokládá světýlko v rukou dětí, čemuž jsou přizpůsobeny úkoly. Děti se zážitkovou formou seznamují se způsoby, jakými hmyz a plži přečkávají zimní období roku a rozvíjejí své znalosti o přírodě.

Co v etapovce najdete:

  • Plakát, který může sloužit jako pozvánka na vaši uspávací akci
  • Úvodní pohádku (2 listy: Proč zapomněla na spaní a O velmi pomalé šnečce)
  • 13 listů na stezku (úvodní list, 11 karet s obrázky, závěrečný list)
  • 8 hmyzích karet
  • 4 karty s hmyzáčky (podklad pro vytvoření figurek na stezku)
  • 8 listů s omalovánkami hmyzáků
  • Diplom a kartičky s broučky na památku

Materiály navíc

Při plánování akce můžete využít i následující materiály. Mohou posloužit jako motivace k akci nebo naopak na konci trasy jako dárek pro děti.

  • Hmyzí karty (děti se seznámí s druhy, které ve hře potkají, na každé kartě najdete i několik úkolů)
  • Omalovánky
  • Pohádka o Šnečce (zde najdou děti celý příběh šnečky Šneliny)

Další produkty od autora Etapovky

89442
Nezařazené k předmětu
MŠ, Školní družina, MŠ - předškoláci, 1., 2., 3., 4., 5.
Ostatní
Z Etapovek vám přejeme klidné, zdravé a požehnané Vánoce.
0.00 Kč
121923
Prvouka
Školní družina, MŠ - předškoláci, 1., 2., 3.
Venkovní stezky, aktivity
Na Popeleční středu se kdesi u lesa narodil malý zajíc. Je to takové milé, ušaté a příšerně zvědavé stvoření. Maminka
85.00 Kč
135918
Přírodověda
MŠ, Školní družina, MŠ - předškoláci, 1., 2.
Venkovní stezky, aktivity
V přírodě se během května a června rodí spousta mláďat a každé z nich má svoji maminku. Tak jako my. Také oslavujeme
55.00 Kč
435200
Hudební výchova
MŠ - předškoláci, 1., 2., 3., 4., 5., ZŠ – 1. STUPEŇ
Venkovní stezky, aktivity
Vánoční čas je spojen s mnoha tradicemi - s těmi dávnými i s těmi novodobými. A také s mnoha písněmi, které často
100.00 Kč
Uspávání broučků Uspávání broučků
Byla jednou jedna malá holka. Nebo to byl spíš šnek. Taková holka šnek. Šnečka. Kamarádi broučci jí říkali Šnelina. Šnelina se ráda kochala přírodou a letos to stejně jako loni přehnala s otálením - kochala se jablky na podzim barvenými do červena, kochala se barevným listím na zemi. A ejhle. Zjistila, že je najednou na louce sama, k ránu jí byla pěkná zima a vypadalo to, že opět prošvihla uspávání. A tak poprosila děti, aby jí posvítily - půjde zkontrolovat, jak její kamarádi spí. A třeba se jí podaří přivolat vílu Zavřiočku, aby ji také zavíčkovala a uspala. Uspávání broučků je etapovka pro děti od 3 do 6 let, kterou skvěle doplníte lampionový průvod, procházku podzimním podvečerem nebo odpolední hry na zahradě. Hra je určena do tmy, předpokládá světýlko v rukou dětí, čemuž jsou přizpůsobeny úkoly. Děti se zážitkovou formou seznamují se způsoby, jakými hmyz a plži přečkávají zimní období roku a rozvíjejí své znalosti o přírodě. Co v etapovce najdete: Plakát, který může sloužit jako pozvánka na vaši uspávací akci Úvodní pohádku (2 listy: Proč zapomněla na spaní a O velmi pomalé šnečce) 13 listů na stezku (úvodní list, 11 karet s obrázky, závěrečný list) 8 hmyzích karet 4 karty s hmyzáčky (podklad pro vytvoření figurek na stezku) 8 listů s omalovánkami hmyzáků Diplom a kartičky s broučky na památku Materiály navíc Při plánování akce můžete využít i následující materiály. Mohou posloužit jako motivace k akci nebo naopak na konci trasy jako dárek pro děti. Hmyzí karty (děti se seznámí s druhy, které ve hře potkají, na každé kartě najdete i několik úkolů) Omalovánky Pohádka o Šnečce (zde najdou děti celý příběh šnečky Šneliny)
UUCZ-73230
Přírodověda>Didaktické hry>Venkovní stezky, aktivity>MŠ>Školní družina>MŠ - předškoláci>1.>2.>Podzim>Živočichové>Bezobratlí (hmyz, pavoukovci, plži ...)
80.00