Co viděla první vločka

Předmět:
Prvouka
Ročník:
MŠ, Školní družina, MŠ - předškoláci, 1.
Kategorie:
Didaktické hry
Téma:
Vánoce
Počet stran:
46
Velikost: 32.69 MB
Prodávající:
Nahráno: 26. 11. 2021
Cena:
70 Kč vč. DPH

Přichází advent. A s ním všechny radosti, na které se každý rok těšíme. Jen letos je to poněkud jinak. Z nebe ale padá vločka! Juch a ne jen tak ledajaká. Má na nožkách vánoční bačkůrky se superschopností - nemusí hned spadnout. Může i chvilku létat. A tak si poletuje a pozoruje, co je to vlastně ten advent.

Co viděla první vločka je etapovka nachystaná k vyvěšení. V souboru najdete dvě verze - stezku krátkou a stezku dlouhou. Děti a jejich doprovod nepotřebují mít s sebou na stezku nic speciálního, můžou ji projít jen s tužkou a papírem. Cílem stezky není vyluštit tajenku, ale zopakovat si s dětmi, co s sebou adventní období přináší a možná i otevřít některá témata k debatám.

Etapovka je kompletní pouze v barevné verzi.

Pokud potřebujete etapovku v ČB verzi, obraťte se, prosím, na [email protected]

Co v etapovce najdete:

  • Úvodní stránku hry (1 A4)
  • Motivace do příběhu Vločky (2 A4)
  • Dlouhá verze stezky (24 karet k vyvěšení)
  • Krátká verze stezky (12 karet k vyvěšení)
  • Závěr příběhu
  • Tajenku s obrázky pro menší děti
  • Tajenku s čísly pro děti psavce

Příběh hry

První adventní vločka využije své superschopnosti nemuset dopadnout a poletuje si mezi domky, aby se konečně dozvěděla, co je to advent. Nakukuje do domků a poznává symboly a tradice českých Vánoc.

Úkol dětí

  • Projít stezku a splnit všechny úkoly na kartách.
  • Vyluštit písmenkovou tajenku (psavci)
  • Odškrtnout si obrázky, které na kartách viděly (menší děti)
Co viděla první vločka Co viděla první vločka
Přichází advent. A s ním všechny radosti, na které se každý rok těšíme. Jen letos je to poněkud jinak. Z nebe ale padá vločka! Juch a ne jen tak ledajaká. Má na nožkách vánoční bačkůrky se superschopností - nemusí hned spadnout. Může i chvilku létat. A tak si poletuje a pozoruje, co je to vlastně ten advent. Co viděla první vločka je etapovka nachystaná k vyvěšení. V souboru najdete dvě verze - stezku krátkou a stezku dlouhou. Děti a jejich doprovod nepotřebují mít s sebou na stezku nic speciálního, můžou ji projít jen s tužkou a papírem. Cílem stezky není vyluštit tajenku, ale zopakovat si s dětmi, co s sebou adventní období přináší a možná i otevřít některá témata k debatám. Etapovka je kompletní pouze v barevné verzi. Pokud potřebujete etapovku v ČB verzi, obraťte se, prosím, na [email protected] Co v etapovce najdete: Úvodní stránku hry (1 A4) Motivace do příběhu Vločky (2 A4) Dlouhá verze stezky (24 karet k vyvěšení) Krátká verze stezky (12 karet k vyvěšení) Závěr příběhu Tajenku s obrázky pro menší děti Tajenku s čísly pro děti psavce Příběh hry První adventní vločka využije své superschopnosti nemuset dopadnout a poletuje si mezi domky, aby se konečně dozvěděla, co je to advent. Nakukuje do domků a poznává symboly a tradice českých Vánoc. Úkol dětí Projít stezku a splnit všechny úkoly na kartách. Vyluštit písmenkovou tajenku (psavci) Odškrtnout si obrázky, které na kartách viděly (menší děti)
84120
Prvouka>Didaktické hry>MŠ>Školní družina>MŠ - předškoláci>1.>Vánoce
70.00