IZS A BEZPEČNOST – kompletní program

Předmět:
Počet stran:
113
Velikost: 16.04 MB
Typ souboru: pdf
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
14. 10. 2022
Sdílet:

Co se v mládí naučíš, v krizi jako když najdeš

Téma Integrovaný záchranný systém a bezpečnost je bezesporu mým nejpropracovanějším projektem. Seznamuje děti se složkami IZS a je vytvořen tak, aby si s pomocí aktivit a her zafixovaly důležité prvky bezpečnosti v krizových situacích. Děti získají povědomí o sirénách a evakuaci, budou vědět, co je evakuační zavazadlo a nebudou se bát volat v případě nouze na tísňovou linku. Dále si například díky aktivitám mohou vyzkoušet, jak se manipuluje s hasicím přístrojem nebo co potřebuje oheň a jakým způsobem jej můžeme uhasit. Budou mít lepší představu, co je únikový plán a které cedulky jim pomohou dostat se ven z budovy. Součástí souboru jsou i základy první pomoci, přizpůsobené právě menším dětem. Na konci týdne si mohou vyzkoušet krátkou únikovou hru, která prověří jejich nově nabyté vědomosti v praxi.

Možná, že až uvidíte obsah celého souboru, budete váhat, jestli to ty malé dětské hlavičky všechno poberou. Já říkám, že bychom je rozhodně neměli podceňovat. Téma IZS děti většinou moc baví. I kdyby si zapamatovaly jen malý zlomek toho, co se během týdne dozví, je to úspěch pro nás všechny. Moc bych si však přála, aby takové znalosti nikdy nepotřebovaly.

Počet stran souboru: 119 stran, z toho 6 úvodních

Co všechno v PDF souboru najdete:

 • úvodní příběh
 • 7 stran papouškování aneb co bychom měli vědět
 • 4 barevné plakáty, které si můžete vytisknout na libovolný formát papíru
 • 27 moudrých karet, na kterých najdete základní informace k jednotlivým okruhům
 • nápady na hry, činnosti a aktivity, básničky, odkazy na videa a jiné zdroje k tématu, tipy pro zpestření
 • šablony k laminovaným aktivitám: volání na tísňovou linku, ohňový trojúhelník, hasicí přístroj, únikový plán
 • 34 demonstračních obrázků
 • 24 kartiček ke hře Já mám, kdo má?
 • 27 kartiček stínového domina
 • 30 kartiček kolíčkování
 • 3 karty zařazování obrázků k jednotlivým složkám IZS
 • 3 karty skládání slov podle předlohy
 • 4 hry obrázkového sudoku
 • 25 pracovních listů
 • 4 omalovánky
 • šablona k aktivitě evakuační zavazadlo
 • krátká úniková hra, která je jednoduchá na přípravu + vyznamenání pro děti

 

JEDNÁ SE O ZVÝHODNĚNOU SADU - před nákupem se prosím ujistěte, že jste dříve nezakoupili jednotlivé moduly. :)

Další produkty od autora Terezie Trňáková

147492
Nezařazené k předmětu
MŠ, Školní družina, MŠ - předškoláci
Kolíčkování
Klasické a oblíbené kolíčkování s indiánskou tématikou. Soubor obsahuje celkem 36 karet s autorskými obrázky. 12 karet
25.00 Kč
37284
Nezařazené k předmětu
MŠ - předškoláci, 1., 2.
Skládačky
Soubor obsahuje: > 8× hra sudoku 4×4 > 8× hra sudoku 6×6 > řešení všech her > zásoba čtverečků k doplňování Tabulky i
45.00 Kč
46613
Matematika
MŠ, MŠ - předškoláci, 1.
Ostatní
Aktivita, se kterou si děti procvičí počítání do pěti. Do hrnce se umisťuje tolik zeleninových kartiček, kolik je jich v
75.00 Kč
181529
Matematika
1.
Ostatní
První opravdová matematika může být i zábavná. Zkuste s prvňáčky třeba losovat příklady z klobouku nebo dýně hledat
49.00 Kč
IZS A BEZPEČNOST – kompletní program IZS A BEZPEČNOST – kompletní program
Co se v mládí naučíš, v krizi jako když najdeš Téma Integrovaný záchranný systém a bezpečnost je bezesporu mým nejpropracovanějším projektem. Seznamuje děti se složkami IZS a je vytvořen tak, aby si s pomocí aktivit a her zafixovaly důležité prvky bezpečnosti v krizových situacích. Děti získají povědomí o sirénách a evakuaci, budou vědět, co je evakuační zavazadlo a nebudou se bát volat v případě nouze na tísňovou linku. Dále si například díky aktivitám mohou vyzkoušet, jak se manipuluje s hasicím přístrojem nebo co potřebuje oheň a jakým způsobem jej můžeme uhasit. Budou mít lepší představu, co je únikový plán a které cedulky jim pomohou dostat se ven z budovy. Součástí souboru jsou i základy první pomoci, přizpůsobené právě menším dětem. Na konci týdne si mohou vyzkoušet krátkou únikovou hru, která prověří jejich nově nabyté vědomosti v praxi. Možná, že až uvidíte obsah celého souboru, budete váhat, jestli to ty malé dětské hlavičky všechno poberou. Já říkám, že bychom je rozhodně neměli podceňovat. Téma IZS děti většinou moc baví. I kdyby si zapamatovaly jen malý zlomek toho, co se během týdne dozví, je to úspěch pro nás všechny. Moc bych si však přála, aby takové znalosti nikdy nepotřebovaly. Počet stran souboru: 119 stran, z toho 6 úvodních Co všechno v PDF souboru najdete: úvodní příběh 7 stran papouškování aneb co bychom měli vědět 4 barevné plakáty, které si můžete vytisknout na libovolný formát papíru 27 moudrých karet, na kterých najdete základní informace k jednotlivým okruhům nápady na hry, činnosti a aktivity, básničky, odkazy na videa a jiné zdroje k tématu, tipy pro zpestření šablony k laminovaným aktivitám: volání na tísňovou linku, ohňový trojúhelník, hasicí přístroj, únikový plán 34 demonstračních obrázků 24 kartiček ke hře Já mám, kdo má? 27 kartiček stínového domina 30 kartiček kolíčkování 3 karty zařazování obrázků k jednotlivým složkám IZS 3 karty skládání slov podle předlohy 4 hry obrázkového sudoku 25 pracovních listů 4 omalovánky šablona k aktivitě evakuační zavazadlo krátká úniková hra, která je jednoduchá na přípravu + vyznamenání pro děti   JEDNÁ SE O ZVÝHODNĚNOU SADU - před nákupem se prosím ujistěte, že jste dříve nezakoupili jednotlivé moduly. :)
UUCZ-146506
Prvouka>Přípravy hodiny/lekce>Projekty>Ostatní>MŠ - předškoláci>1.>Záchranné složky
229.00