POVOLÁNÍ 2 - kolíčkování

Předmět:
Kategorie:
Téma:
Počet stran:
8
Velikost: 3.08 MB
Typ souboru: pdf
Nahráno:
Naposledy upraveno:
4. 3. 2022
Sdílet:

Soubor obsahuje 4 tematicky spojené aktivity na přiřazování 20 obrázků na téma POVOLÁNÍ k jedné ze 4 profesí. Aktivita procvičuje logiku a povědomí o povolání a pro ně typické předměty, které jsou k jejich výkonu potřeba. Správné přiřazování se procvičuje na 4 různých aktivitách.

1. kolíčkování - připnutí obrázku na kolíčku na diagram

2. přiřazování obrázků i pro nejmenší na černobílý podklad/nebo na prázdný podklad (lze využít třeba pro paměťovou Kimovu hru)

3. přiřazování větších obrázků bez diagramu k typovým kartám (lze vzít na cesty)

4. Strategické pexeso s pravidly a 4 karty typů (sbírání párů podle povolání) lze samozřejmě hrát i jako obyčejné pexeso. Též vhodné na cesty nebo dovolenou.

K samostatným kartám jsou i zadní strany (pro pexeso). Ke všem aktivitám slouží kontrolní karta pro kontrolu správného přiřazení. Soubor má 8 stran A4. Diagram má průměr 17 cm.

TIP: Pokud od nás máte více kolíčkovacích diagramů, nemusíte pro každý pořizovat novou sadu kolíčků, pokud malé obrázky a kolíčky opatříte samolepícími suchými zipy. Obrázky pak jen jednoduše na kolíčkách vyměníte.

Obsah materiálu

  • kolíčkový diagram o průměru 17 cm
  • 20 malých obrázků k nalepení na kolíčky
  • 20 velkých obrázků k přiřazování
  • podkladová karta
  • Třídící karty pro povolání
  • kontrolní kartička (slouží jako samokontrola)
  • zadní strany (pro pexeso)

Další produkty od autora VERDAEL (Veronika Štěrbová)

35419
Přírodověda
MŠ - předškoláci, ZŠ – 1. STUPEŇ
Pexeso
Pexeso procvičující znalosti o ptačích druzích, které můžete zahlédnout v naší přírodě. Pexeso je zamýšleno jako stínové
35.00 Kč
55826
Přírodověda
Výzdoba třídy
Sada 18 demonstračních karet (flashcards) ptáků našich zahrad s plakátem A4 (jen 12 obrázků) Kartičky se dají zavěsit na
45.00 Kč
1010
Nezařazené k předmětu
MŠ, Speciální pedagogika
Pracovní listy
Obsah materiálu návod k výrobě a jak s knihou zacházet základní knihu, do které se vkládají obrázky, obrázky k
85.00 Kč
199840
Nezařazené k předmětu
ZŠ – 1. STUPEŇ
Venkovní učení - stezky, badatelská výuka, terénní výuka
Halloweenská STEZKA ZA STRAŠIDLY je hra určená ke zpestření strašidelné noci a vytvoření strašidelné stezky. Nejlepší
110.00 Kč
POVOLÁNÍ 2 - kolíčkování POVOLÁNÍ 2 - kolíčkování
Soubor obsahuje 4 tematicky spojené aktivity na přiřazování 20 obrázků na téma POVOLÁNÍ k jedné ze 4 profesí. Aktivita procvičuje logiku a povědomí o povolání a pro ně typické předměty, které jsou k jejich výkonu potřeba. Správné přiřazování se procvičuje na 4 různých aktivitách. 1. kolíčkování - připnutí obrázku na kolíčku na diagram 2. přiřazování obrázků i pro nejmenší na černobílý podklad/nebo na prázdný podklad (lze využít třeba pro paměťovou Kimovu hru) 3. přiřazování větších obrázků bez diagramu k typovým kartám (lze vzít na cesty) 4. Strategické pexeso s pravidly a 4 karty typů (sbírání párů podle povolání) lze samozřejmě hrát i jako obyčejné pexeso. Též vhodné na cesty nebo dovolenou. K samostatným kartám jsou i zadní strany (pro pexeso). Ke všem aktivitám slouží kontrolní karta pro kontrolu správného přiřazení. Soubor má 8 stran A4. Diagram má průměr 17 cm. TIP: Pokud od nás máte více kolíčkovacích diagramů, nemusíte pro každý pořizovat novou sadu kolíčků, pokud malé obrázky a kolíčky opatříte samolepícími suchými zipy. Obrázky pak jen jednoduše na kolíčkách vyměníte. Obsah materiálu kolíčkový diagram o průměru 17 cm 20 malých obrázků k nalepení na kolíčky 20 velkých obrázků k přiřazování podkladová karta Třídící karty pro povolání kontrolní kartička (slouží jako samokontrola) zadní strany (pro pexeso)
UUCZ-2830
Prvouka>Pracovní listy>MŠ>MŠ - předškoláci>1.>Speciální pedagogika>Povolání
40.00