Ptáci našich zahrad

Předmět:
Téma:
Počet stran:
26
Velikost: 7.71 MB
Typ souboru: pdf
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
16. 9. 2022
Sdílet:

Materiál obsahuje 12 obrázků ptáků žijících v blízkosti lidských obydlí (červenka obecná, hrdlička zahradní, holub hřivnáč, sýkora babka, vrána šedá, sýkora parukářka, vrabec polní, vrabec domácí, stehlík obecný, zvonek zelený, pěnkava obecná, kos černý. Foto, nakreslený obrázek a popis, čím se ptáci živí v přírodě a v zimě na krmítku. Dále 3 pracovní listy s poznáváním ptáků, omalovánku a kolíčkové karty sloužíci k procvičení poznávání ptáků – celkem 24 ptáků – doplněno o ptáky z materiálu Ptáci v lese.

Doporučuji práci nachystat do čtyř skupin. Každá skupina se seznámí s třemi ptáky- jak vypadají, co žerou a vybarví omalovánku. Poté si děti sesednou do kruhu a představí si ptáčky.Obrázky ptáků, s kterými pracovali dejte na tabuli. Poté si vyzkoušejí doplnit pracovní list ,,Poznáš ptáky? Když neví, jde k tabuli a vyhledá si název ptáka. Kdo je hotov, procvičuje své znalosti s kolíčkovými kartami, posklídá puzzle, vyrobí si krmítko, vyplní pracovní list o ptáčkovi, který ho nejvíc zaujal nebo kterého zná z krmítka. Záleží jen na vás, jak tuto aktivitu pojmete.

Další produkty od autora Gabriela Rechbergová

124453
Český jazyk - čtení
2.
Pracovní listy
Děti se seznamují s jarními rostlinami skládáním obrázků, při čtení vybarvují podle zadání květiny a píši jejich jména
40.00 Kč
1032
Český jazyk - čtení
3.
Přípravy hodiny/lekce
Materiál obsahuje 20 karet ke čtení o životě pejsků, o tom, jak se o ně starat, smysly psů, práce pejsků atd. 12 karet o
65.00 Kč
190120
Český jazyk - čtení
1., 2.
Pracovní listy
5 pracovních listu ke čtení s porozuměním související s podzimními činnostmi pro druháčky. 2 PL pro prvňáčky – práce s
40.00 Kč
284946
Nezařazené k předmětu
1., 2.
Venkovní učení - stezky, badatelská výuka, terénní výuka
Materiál obsahuje 12 úkolů na stanovištích, které si rozmístíte na hřišti nebo na školní zahradě. Dětem vysvětlíme, jak
30.00 Kč
Ptáci našich zahrad Ptáci našich zahrad
Materiál obsahuje 12 obrázků ptáků žijících v blízkosti lidských obydlí (červenka obecná, hrdlička zahradní, holub hřivnáč, sýkora babka, vrána šedá, sýkora parukářka, vrabec polní, vrabec domácí, stehlík obecný, zvonek zelený, pěnkava obecná, kos černý. Foto, nakreslený obrázek a popis, čím se ptáci živí v přírodě a v zimě na krmítku. Dále 3 pracovní listy s poznáváním ptáků, omalovánku a kolíčkové karty sloužíci k procvičení poznávání ptáků – celkem 24 ptáků – doplněno o ptáky z materiálu Ptáci v lese. Doporučuji práci nachystat do čtyř skupin. Každá skupina se seznámí s třemi ptáky- jak vypadají, co žerou a vybarví omalovánku. Poté si děti sesednou do kruhu a představí si ptáčky.Obrázky ptáků, s kterými pracovali dejte na tabuli. Poté si vyzkoušejí doplnit pracovní list ,,Poznáš ptáky? Když neví, jde k tabuli a vyhledá si název ptáka. Kdo je hotov, procvičuje své znalosti s kolíčkovými kartami, posklídá puzzle, vyrobí si krmítko, vyplní pracovní list o ptáčkovi, který ho nejvíc zaujal nebo kterého zná z krmítka. Záleží jen na vás, jak tuto aktivitu pojmete.
UUCZ-8973
Prvouka>Pracovní listy>Přípravy hodiny/lekce>MŠ - předškoláci>1.>2.>3.>Ptáci
50.00