Stezka sv. Martina

Předmět:
Počet stran:
23
Velikost: 21.23 MB
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
1. 11. 2022
Cena:
65 Kč vč. DPH
Sdílet:

V posledních letech sílící tradice oslav sv. Martina nese s sebou spoustu symbolů a atributů, o kterých často ani nevíme, jak s Martinem z Tours souvisí. Pečeme husu jen proto, že je na podzim nejvíc vykrmená a má nejkvalitnější peří, nebo je to skutečně z pomsty za Martinovo prozrazení? A révu vinnou skutečně ve Francii zasadil Martin? Proto na jeho svátek pijeme mladé víno, nebo je to proto, že je pro víno v listopadu ideální termín na dozrání v bečkách? Nevíme. Ale legendy a vyprávěnky jsou to moc hezké.

Stezka svatého Martina vznikla jako krátká venkovní hra pro děti z MŠ (s rozšiřující tajenkou pro školní děti). Cílem je předat dětem informace o sv. Martinovi v rozsahu přiměřeném jejich věku tak, aby rozuměly tradici, která už má v naší zemi neochvějnou pozici.

Přestože prameny mluví o Martinovi daleko šířeji a nelíčí ho tak jednoznačně jako naše hra, zůstali jsme vzhledem k cílové skupině spíše na poli legend, pohádek a vyprávěnek. V případě Vaší konkrétní potřeby doplnit stezku i o jiné možné výklady Martinova konání budeme rádi k dispozici. Děti se v rámci naší stezky seznámí s některými legendami a tradicemi spojenými s oslavou svátku sv. Martina.

CO V ETAPOVCE NAJDETE

  • 9 karet stezky (podklad s vločkami)
  • 5 karet s aktivitami pro děti MŠ (otázky, ukazovací úkoly) (označeno obrázkem ve vločce v horním rohu)
  • A4 s tajenkou pro děti ZŠ (Úkolem je doplnit přísloví Na svatého Martina bývá dobrá PEŘINA)
  • 3 A4 s luštěnkami do tajenky pro děti ZŠ
  • Omalovánky ze hry

CO V ETAPOVCE NENAJDETE A BUDETE POTŘEBOVAT

  • Ve verzi pro děti MŠ není potřeba ke hře vůbec nic.
  • Ve verzi pro děti ZŠ budou děti potřebovat ke hře tužku (a pro každého jednotlivce / dvojici lístek na zápis tajenky)

Další produkty od autora Etapovky

107804
Výtvarná výchova
Školní družina, MŠ - předškoláci, 1., 2., 3.
Celoroční tematická hra
Do kouzelnické školy nastoupil nový první ročník. Ale Elvíra nemá vůbec žádnou radost. Mezi prvňáky je totiž její bratr
90.00 Kč
286713
Anglický jazyk
4., 5., 6.
Venkovní stezky, aktivity
An eager explorer, Bunny Fluffy, was tasked with bringing coloured eggs and some sweets to the kids. Unfortunately, he
85.00 Kč
228535
Český jazyk - literatura
MŠ, Školní družina
Venkovní stezky, aktivity
Vánoce jsou spojeny s mnoha tradicemi. V posledních letech se ale tradice obnovují a mnohdy se vytrácí ten první příběh
60.00 Kč
104882
Nezařazené k předmětu
Školní družina, MŠ - předškoláci, 1., 2., 3., 4.
Didaktické hry
Vypadá to, že u hodné babičky Kocourkové byli zloději. Taková hodná kočičí babička to je! A oni jí ukradli plný pytlík s
90.00 Kč
Stezka sv. Martina Stezka sv. Martina
V posledních letech sílící tradice oslav sv. Martina nese s sebou spoustu symbolů a atributů, o kterých často ani nevíme, jak s Martinem z Tours souvisí. Pečeme husu jen proto, že je na podzim nejvíc vykrmená a má nejkvalitnější peří, nebo je to skutečně z pomsty za Martinovo prozrazení? A révu vinnou skutečně ve Francii zasadil Martin? Proto na jeho svátek pijeme mladé víno, nebo je to proto, že je pro víno v listopadu ideální termín na dozrání v bečkách? Nevíme. Ale legendy a vyprávěnky jsou to moc hezké. Stezka svatého Martina vznikla jako krátká venkovní hra pro děti z MŠ (s rozšiřující tajenkou pro školní děti). Cílem je předat dětem informace o sv. Martinovi v rozsahu přiměřeném jejich věku tak, aby rozuměly tradici, která už má v naší zemi neochvějnou pozici. Přestože prameny mluví o Martinovi daleko šířeji a nelíčí ho tak jednoznačně jako naše hra, zůstali jsme vzhledem k cílové skupině spíše na poli legend, pohádek a vyprávěnek. V případě Vaší konkrétní potřeby doplnit stezku i o jiné možné výklady Martinova konání budeme rádi k dispozici. Děti se v rámci naší stezky seznámí s některými legendami a tradicemi spojenými s oslavou svátku sv. Martina. CO V ETAPOVCE NAJDETE 9 karet stezky (podklad s vločkami) 5 karet s aktivitami pro děti MŠ (otázky, ukazovací úkoly) (označeno obrázkem ve vločce v horním rohu) A4 s tajenkou pro děti ZŠ (Úkolem je doplnit přísloví Na svatého Martina bývá dobrá PEŘINA) 3 A4 s luštěnkami do tajenky pro děti ZŠ Omalovánky ze hry CO V ETAPOVCE NENAJDETE A BUDETE POTŘEBOVAT Ve verzi pro děti MŠ není potřeba ke hře vůbec nic. Ve verzi pro děti ZŠ budou děti potřebovat ke hře tužku (a pro každého jednotlivce / dvojici lístek na zápis tajenky)
UUCZ-206577
Prvouka>Venkovní stezky, aktivity>MŠ>Školní družina>MŠ - předškoláci>1.>2.>Svatý Martin
65.00