Stezka sv. Martina

Předmět:
Počet stran:
23
Velikost: 21.23 MB
Typ souboru: pdf
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
1. 11. 2022
Sdílet:

V posledních letech sílící tradice oslav sv. Martina nese s sebou spoustu symbolů a atributů, o kterých často ani nevíme, jak s Martinem z Tours souvisí. Pečeme husu jen proto, že je na podzim nejvíc vykrmená a má nejkvalitnější peří, nebo je to skutečně z pomsty za Martinovo prozrazení? A révu vinnou skutečně ve Francii zasadil Martin? Proto na jeho svátek pijeme mladé víno, nebo je to proto, že je pro víno v listopadu ideální termín na dozrání v bečkách? Nevíme. Ale legendy a vyprávěnky jsou to moc hezké.

Stezka svatého Martina vznikla jako krátká venkovní hra pro děti z MŠ (s rozšiřující tajenkou pro školní děti). Cílem je předat dětem informace o sv. Martinovi v rozsahu přiměřeném jejich věku tak, aby rozuměly tradici, která už má v naší zemi neochvějnou pozici.

Přestože prameny mluví o Martinovi daleko šířeji a nelíčí ho tak jednoznačně jako naše hra, zůstali jsme vzhledem k cílové skupině spíše na poli legend, pohádek a vyprávěnek. V případě Vaší konkrétní potřeby doplnit stezku i o jiné možné výklady Martinova konání budeme rádi k dispozici. Děti se v rámci naší stezky seznámí s některými legendami a tradicemi spojenými s oslavou svátku sv. Martina.

CO V ETAPOVCE NAJDETE

  • 9 karet stezky (podklad s vločkami)
  • 5 karet s aktivitami pro děti MŠ (otázky, ukazovací úkoly) (označeno obrázkem ve vločce v horním rohu)
  • A4 s tajenkou pro děti ZŠ (Úkolem je doplnit přísloví Na svatého Martina bývá dobrá PEŘINA)
  • 3 A4 s luštěnkami do tajenky pro děti ZŠ
  • Omalovánky ze hry

CO V ETAPOVCE NENAJDETE A BUDETE POTŘEBOVAT

  • Ve verzi pro děti MŠ není potřeba ke hře vůbec nic.
  • Ve verzi pro děti ZŠ budou děti potřebovat ke hře tužku (a pro každého jednotlivce / dvojici lístek na zápis tajenky)

Další produkty od autora Etapovky

146959
Český jazyk - čtení
Školní družina, MŠ - předškoláci, 1., 2., 3.
Venkovní učení - stezky, badatelská výuka, terénní výuka
Někdy se i v pohádkách stane, že do nich foukne čerstvý vítr a to, co platí po celá staletí, je najednou jinak. I v
110.00 Kč
107805
Nezařazené k předmětu
Školní družina, MŠ - předškoláci, 1., 2., 3.
Celoroční tematická hra
Lotrokátor ječí jak o život. Kde jste, superhrdinové? Padouchové pochodují kolem dokola a číhají, kde by mohli uchvátit
90.00 Kč
83270
Prvouka
Školní družina, 3., 4.
Didaktické hry
Advent je čas příchodu. Připravujeme se na Ježíšovo narození, někdo se těší na Ježíška, pro někoho jsou Vánoce tradiční
65.00 Kč
74529
Český jazyk
Školní družina, 5., 6., 7., 8., 9., SŠ
Didaktické hry
Ferda je úplně normální kluk. Je mu asi tak dvanáct. Trochu paří na kompu, trochu jezdí na skejtu, sportuje a škola ho
80.00 Kč
Stezka sv. Martina Stezka sv. Martina
V posledních letech sílící tradice oslav sv. Martina nese s sebou spoustu symbolů a atributů, o kterých často ani nevíme, jak s Martinem z Tours souvisí. Pečeme husu jen proto, že je na podzim nejvíc vykrmená a má nejkvalitnější peří, nebo je to skutečně z pomsty za Martinovo prozrazení? A révu vinnou skutečně ve Francii zasadil Martin? Proto na jeho svátek pijeme mladé víno, nebo je to proto, že je pro víno v listopadu ideální termín na dozrání v bečkách? Nevíme. Ale legendy a vyprávěnky jsou to moc hezké. Stezka svatého Martina vznikla jako krátká venkovní hra pro děti z MŠ (s rozšiřující tajenkou pro školní děti). Cílem je předat dětem informace o sv. Martinovi v rozsahu přiměřeném jejich věku tak, aby rozuměly tradici, která už má v naší zemi neochvějnou pozici. Přestože prameny mluví o Martinovi daleko šířeji a nelíčí ho tak jednoznačně jako naše hra, zůstali jsme vzhledem k cílové skupině spíše na poli legend, pohádek a vyprávěnek. V případě Vaší konkrétní potřeby doplnit stezku i o jiné možné výklady Martinova konání budeme rádi k dispozici. Děti se v rámci naší stezky seznámí s některými legendami a tradicemi spojenými s oslavou svátku sv. Martina. CO V ETAPOVCE NAJDETE 9 karet stezky (podklad s vločkami) 5 karet s aktivitami pro děti MŠ (otázky, ukazovací úkoly) (označeno obrázkem ve vločce v horním rohu) A4 s tajenkou pro děti ZŠ (Úkolem je doplnit přísloví Na svatého Martina bývá dobrá PEŘINA) 3 A4 s luštěnkami do tajenky pro děti ZŠ Omalovánky ze hry CO V ETAPOVCE NENAJDETE A BUDETE POTŘEBOVAT Ve verzi pro děti MŠ není potřeba ke hře vůbec nic. Ve verzi pro děti ZŠ budou děti potřebovat ke hře tužku (a pro každého jednotlivce / dvojici lístek na zápis tajenky)
UUCZ-206577
Prvouka>Venkovní učení - stezky, badatelská výuka, terénní výuka>MŠ>Školní družina>MŠ - předškoláci>1.>2.>Svatý Martin
65.00