stezka DĚTI Z CELÉHO SVĚTA

Počet stran:
27
Velikost: 28.77 MB
Typ souboru: PDF
Nahráno:
Naposledy upraveno:
29. 5. 2024
Sdílet:

STEZKA DĚTI Z CELÉHO SVĚTA

Tato stezka je obzvlášť vhodná pro přípravu na DEN DĚTÍ, ale můžete ji hrát kdykoliv jindy, jelikož toto téma je pro děti zajímavé kdykoliv. 

Jedná se o zábavnou stezku na ven s lehčími i těžšími úkoly a informacemi o různých dětech světa, vlajkách států i naznačením, kde se země nachází na mapě světa, kterou můžete použít k vytvoření vlastní stezky nebo jako zajímavý doplněk k výletu do přírody, oživení výuky, případně ji hrát i doma.

Děti (ale i dospělí) se seznámí s dětmi z různých koutů světa. Objeví jak vypadají, kde se na mapě nachází jejich země a dozví se také informace, jak to v dané zemi mají děti se školou, co je typické jídlo, a také jaké hrají tradiční hry.

Když budou chtít, mohou si vyluštit na jednoduchém úkolu rébus, který jim odhalí jak se řekne v dané cizí řeči slovo DĚTI. 

Například zjistí, že německy je to KINDER, anglicky CHILDREN, italsky BAMBINI atd. 

Starší děti mohou zkusit vědomostní kvíz a vybrat ze 3 odpovědí tu správnou. Pokud budou správně luštit, vyjde jim tajenka KAŽDÝ JE JEDINEČNÝ. 

Touto tajenkou bychom v dětech rádi /nejen na DEN DĚTÍ/ vzbudili pocit výjimečnosti a jedinečnosti. Zároveň bychom je rádi podpořili v tom, aby lépe rozuměli a přijímali rozdíly mezi námi, že každý jsme jiný - vzhledově, povahově, a že je to vlastně dobře.

Co stezka pro děti nabízí? 

Jednoduchá příprava: Materiály stačí vytisknout a rozmístit. Pro hraní slouží hrací karty (na 1 A4 pro 3 hráče) Nemusíte se starat o žádné složité přípravy. Pro děti můžete, ale nemusíte použít medaile, které jsou součástí souboru.

18 stanovišť (16 úkolových, 1 úvodní, 1 závěrečné (lze i vynechat)): Tato stezka obsahuje 18 zastavení (ale jen 16 úkolových stanovišť, první stanoviště informuje o tom, co na stezce mají děti děla, poslední odhalí správnou tajenku.

Tajenka : zní KAŽDÝ JE JEDINEČNÝ. Můžete ji ale i vynechat a použít stezku jen pro získání informací o dětech různých národností. Tajenka je tvořená z vyluštěných písmen z kvízu, pro její správné zapsání slouží připravené hrací karty.

Tato stezka je skvělým způsobem, jak trávit kvalitní čas venku s dětmi, přiblížit jim různé národy světa a ukázat odlišnosti, zatímco se učí a baví. Stačí si vytisknout materiály a vydat se za poznáním i zábavou!

Podrobný obsah:

  • 18 stanovišť (16 ÚKOLOVÝCH)
  • 6 medailí s textem JSEM VÝJIMEČNÁ (pro holky)
  • 6 medailí s textem JSEM VÝJIMEČNÝ (pro kluky)
  • 3 hrací karty na 1 A4 (pro 3 hráče)
  • Návod na přípravu a výrobu

TISK: STEZKA se tiskne jednostranně a obsahuje 24 stran A4 (ne vše je nutné tisknout), ve zkrácené verzi vám postačí vytisknout jen 18 úkolů a případně 1 list hracích karet. Zbytek tvoří medaile a návod jak se stezkou pracovat.

Další produkty od autora VERDAEL (Veronika Štěrbová)

3023
Matematika
MŠ, MŠ - předškoláci, 1., Speciální pedagogika
Didaktické hry
Dvojdílné skládanky počítání do 10 jsou složené ze dvou částí, kdy jedna polovina obsahuje číslovku a druhá polovina
30.00 Kč
130537
Přírodověda
ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Ostatní
Malá sada věnující se tématu koloběhu vody v přírodě. Obsahuje 2 demonstrační plakáty a 1 pracovní list, na kterém se
40.00 Kč
2399
Prvouka
MŠ, MŠ - předškoláci, 1., Speciální pedagogika
Didaktické hry
Soubor obsahuje 4 tématicky spojené aktivity na přiřazování 20 obrázků na téma POVOLÁNÍ k jedné ze 4 profesí. Aktivita
40.00 Kč
290888
Etická výchova
MŠ - předškoláci, ZŠ – 1. STUPEŇ
Třísložkové karty
Třísložkové karty EMOCE Jedná se o montessori aktivitu pro děti nejrůznějšího věku. Aktivita se skládá se ze 3 karet -
39.00 Kč
stezka DĚTI Z CELÉHO SVĚTA stezka DĚTI Z CELÉHO SVĚTA
STEZKA DĚTI Z CELÉHO SVĚTA Tato stezka je obzvlášť vhodná pro přípravu na DEN DĚTÍ, ale můžete ji hrát kdykoliv jindy, jelikož toto téma je pro děti zajímavé kdykoliv.  Jedná se o zábavnou stezku na ven s lehčími i těžšími úkoly a informacemi o různých dětech světa, vlajkách států i naznačením, kde se země nachází na mapě světa, kterou můžete použít k vytvoření vlastní stezky nebo jako zajímavý doplněk k výletu do přírody, oživení výuky, případně ji hrát i doma. Děti (ale i dospělí) se seznámí s dětmi z různých koutů světa. Objeví jak vypadají, kde se na mapě nachází jejich země a dozví se také informace, jak to v dané zemi mají děti se školou, co je typické jídlo, a také jaké hrají tradiční hry. Když budou chtít, mohou si vyluštit na jednoduchém úkolu rébus, který jim odhalí jak se řekne v dané cizí řeči slovo DĚTI.  Například zjistí, že německy je to KINDER, anglicky CHILDREN, italsky BAMBINI atd.  Starší děti mohou zkusit vědomostní kvíz a vybrat ze 3 odpovědí tu správnou. Pokud budou správně luštit, vyjde jim tajenka KAŽDÝ JE JEDINEČNÝ.  Touto tajenkou bychom v dětech rádi /nejen na DEN DĚTÍ/ vzbudili pocit výjimečnosti a jedinečnosti. Zároveň bychom je rádi podpořili v tom, aby lépe rozuměli a přijímali rozdíly mezi námi, že každý jsme jiný - vzhledově, povahově, a že je to vlastně dobře. Co stezka pro děti nabízí?  Jednoduchá příprava: Materiály stačí vytisknout a rozmístit. Pro hraní slouží hrací karty (na 1 A4 pro 3 hráče) Nemusíte se starat o žádné složité přípravy. Pro děti můžete, ale nemusíte použít medaile, které jsou součástí souboru. 18 stanovišť (16 úkolových, 1 úvodní, 1 závěrečné (lze i vynechat)): Tato stezka obsahuje 18 zastavení (ale jen 16 úkolových stanovišť, první stanoviště informuje o tom, co na stezce mají děti děla, poslední odhalí správnou tajenku. Tajenka : zní KAŽDÝ JE JEDINEČNÝ. Můžete ji ale i vynechat a použít stezku jen pro získání informací o dětech různých národností. Tajenka je tvořená z vyluštěných písmen z kvízu, pro její správné zapsání slouží připravené hrací karty. Tato stezka je skvělým způsobem, jak trávit kvalitní čas venku s dětmi, přiblížit jim různé národy světa a ukázat odlišnosti, zatímco se učí a baví. Stačí si vytisknout materiály a vydat se za poznáním i zábavou! Podrobný obsah: 18 stanovišť (16 ÚKOLOVÝCH) 6 medailí s textem JSEM VÝJIMEČNÁ (pro holky) 6 medailí s textem JSEM VÝJIMEČNÝ (pro kluky) 3 hrací karty na 1 A4 (pro 3 hráče) Návod na přípravu a výrobu TISK: STEZKA se tiskne jednostranně a obsahuje 24 stran A4 (ne vše je nutné tisknout), ve zkrácené verzi vám postačí vytisknout jen 18 úkolů a případně 1 list hracích karet. Zbytek tvoří medaile a návod jak se stezkou pracovat.
UUCZ-583792
Zeměpis>Nezařazené k předmětu>Venkovní učení - stezky, badatelská výuka, terénní výuka>Školní družina>ZŠ – 1. STUPEŇ>ZŠ – 2. STUPEŇ>Den dětí>Oblečení
110.00