Find your partner - COLOURS (summer) - kartičky pro utvoření dvojic a pexeso

Předmět:
Ročník:
Téma:
Počet stran:
17
Velikost: 35.98 MB
Typ souboru: pdf
Nahráno:
Naposledy upraveno:
31. 12. 2023
Sdílet:

Tato sada je určena jak školákům, kteří s anglickým jazykem začínají (nebo se seznamují s jeho psanou formou), tak dětem předškolního věku.

Těšit se můžete na 24 KARET (4 na A4) a 24 KARTIČEK (12 na A4), které slouží k rozdělení dětí do dvojic zábavným způsobem. Větší karty vždy rozprostřu v rukách do vějíře (obrázky dolů) a menší kartičky vkládám do pytlíčku - každé dítě si vezme jednu kartu či kartičku a má za úkol najít svého partnera, čímž si současně procvičí i názvy barev, otázky a reakce na ně (1A: Are you a pink sun? 1B: Yes, I am!, 2A: Are you a blue palm? 2B: No, I am not. I am an orange sun.). Děti vědí, že si kartičky nemají ukazovat (aby nehledaly pouze podle obrázků, ale skutečně se ptaly). Můžete si připravit pouze jednu variantu, nebo využít větší kartičky pro dělení a s menšími si zahrát PEXESO.

Pozn. 1: Menší kartičky jsou k dispozici ve dvou variantách:

  • s nápovědami (= obrázky partnerů)
  • bez nápověd - v případě nachystání dvojitého množství si s nimi můžete zahrát klasické pexeso (= hledat dvojice stejných obrázků)

Pozn. 2: Budete-li mít ve třídě lichý počet dětí, zařadíte do hromádek kartičky pro trojice (SUN + PALM + SWIMSUIT).

Věřím, že si tuto činnost vaše děti zamilují - u nás má tento způsob dělení velký úspěch.

HAVE FUN!

Jedná se o vzdělávací materiál pro ZŠ.

Další produkty od autora Lucie Šimků - HAPPi KyDS

153602
Anglický jazyk
ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Výzdoba třídy
Plakátky a kartičky k seznámení s příklady přirovnání, které poslouží i jako veselá dekorace. Plus přehled pro děti
55.00 Kč
272057
Anglický jazyk
Školní družina, 1., 2., 3., 4., 5., 6., ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
Přiřazovačky jsou parádní (a přitom jednoduchou a skladnou) pomůckou pro rychlé procvičení nové slovní zásoby nebo
35.00 Kč
331642
Anglický jazyk
Školní družina, 1., 2., 3., 4., 5., 6., ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
Přiřazovačky jsou parádní (a přitom jednoduchou a skladnou) pomůckou pro rychlé procvičení nové slovní zásoby nebo
35.00 Kč
222392
Matematika
1., 2., ZŠ – 1. STUPEŇ
Pracovní listy
2 druhy vánočních pracovních listů k procvičení počítání a psaní číslic 0-10. VYUŽITÍ: Tato sada, která slouží k
45.00 Kč
Find your partner - COLOURS (summer) - kartičky pro utvoření dvojic a pexeso Find your partner - COLOURS (summer) - kartičky pro utvoření dvojic a pexeso
Tato sada je určena jak školákům, kteří s anglickým jazykem začínají (nebo se seznamují s jeho psanou formou), tak dětem předškolního věku. Těšit se můžete na 24 KARET (4 na A4) a 24 KARTIČEK (12 na A4), které slouží k rozdělení dětí do dvojic zábavným způsobem. Větší karty vždy rozprostřu v rukách do vějíře (obrázky dolů) a menší kartičky vkládám do pytlíčku - každé dítě si vezme jednu kartu či kartičku a má za úkol najít svého partnera, čímž si současně procvičí i názvy barev, otázky a reakce na ně (1A: Are you a pink sun? 1B: Yes, I am!, 2A: Are you a blue palm? 2B: No, I am not. I am an orange sun.). Děti vědí, že si kartičky nemají ukazovat (aby nehledaly pouze podle obrázků, ale skutečně se ptaly). Můžete si připravit pouze jednu variantu, nebo využít větší kartičky pro dělení a s menšími si zahrát PEXESO. Pozn. 1: Menší kartičky jsou k dispozici ve dvou variantách: s nápovědami (= obrázky partnerů) bez nápověd - v případě nachystání dvojitého množství si s nimi můžete zahrát klasické pexeso (= hledat dvojice stejných obrázků) Pozn. 2: Budete-li mít ve třídě lichý počet dětí, zařadíte do hromádek kartičky pro trojice (SUN + PALM + SWIMSUIT). Věřím, že si tuto činnost vaše děti zamilují - u nás má tento způsob dělení velký úspěch. HAVE FUN! Jedná se o vzdělávací materiál pro ZŠ.
UUCZ-331664
Anglický jazyk>Didaktické hry>Pexeso>Ostatní>1.>2.>3.>ZŠ – 1. STUPEŇ>Barvy
29.00