FLOWER CLOCKS - přiřazovačky

Předmět:
Počet stran:
40
Velikost: 42.82 MB
Typ souboru: pdf
Nahráno:
Naposledy upraveno:
30. 12. 2023
Sdílet:

Materiál slouží k procvičení čtení času v angličtině. Je vhodné začít sadou A, která obsahuje čas od 12:00 do 12:55 po pěti minutách a v postupném pořadí - díky posloupnosti děti jednoduše pochopí systém a upevní si všechny možnosti v rámci jedné hodiny. Poté mohou pokračovat sadou B, která obsahuje opět všechny možné varianty po pěti minutách, ale tentokrát v průběhu celého dne (každá číslovka od 1 do 12 je použita jednou). Pokud na začátku zjistíte, že děti neumí rozeznávat analogový čas ani v češtině, můžete využít sady C a D (analogový + digitální čas) k jeho pochopení.

A jak si kartičky připravit?

1. Vše rozdělte na jednotlivé kartičky, které budou mít děti za úkol seskládat do správných dvojic. Všechny kartičky pak můžete využít i jinak: Děti mohou číst jak čas na květinách, tak ten napsaný, který mohou následně ukazovat na papírových hodinách nebo zakreslovat na tabuli (kartičky můžete rozdávat do lavic nebo si je děti mohou postupně losovat v kruhu).

2. Nastříhejte kartičky se slovy, ale část s obrázky nechejte vcelku (s bílým prostorem okolo, nebo bez něj). Takto vzniknou pruhy s květinami, ke kterým děti přikládají slova. Volné kartičky pak lze využít i jiným způsobem (viz předchozí bod).

Děti mohou skládat jednotlivě, ve dvojicích či menších skupinách.

Využívám i pro rychlíky, kteří už mají jinou práci hotovou dříve než ostatní.

Můžete nakombinovat s dalšími přiřazovačkami ode mě (nebo podobnou aktivitou) a udělat po třídě několik stanovišť (skládáme na koberci, ale můžete využít i lavice) - děti se po kontrole (a případné zpětné vazbě) prostřídají.


TIP 1: Jednotlivé sady uchovávám v šanonech ve složkách s drukem.
TIP 2: Tiskem 4 stran na list získáte pěkný přehled, který můžete použít jako úvodní stranu složky nebo jako řešení pro samostatnou kontrolu.


Tato sada obsahuje 4 sady s 12 dvojicemi:

A) Čas od 12:00 do 12:55 po pěti minutách (ve správném pořadí)

B) Mix časů (pomíchaně)

C) DIGITÁLNÍ ČAS (12:00-12:55 po pěti minutách - ve správném pořadí)

D) DIGITÁLNÍ ČAS (mix časů - pomíchaně)

 

Můžete si vybrat ze 3 vzhledů karet:

  • s barevným pozadím
  • s barevným rámečkem
  • s černým rámečkem

(tento soubor neobsahuje černobílou variantu)

Jedná se o vzdělávací materiál pro ZŠ, a je vytvořen tak, aby sloužil k naplňování vzdělávacích záměrů a dosahování vzdělávacích cílů v oblastech Jazyk a jazyková komunikace. Cílem je osvojení anglické slovní zásoby z okruhu Hodiny v písemné a mluvené formě. S materiálem lze pracovat skupinově, ve dvojicích i individuálně. Brožura obsahuje omalovánky se všemi dvojicemi, které lze využít vcelku (jako přehled pro žáky) nebo nastříhat na kartičky (pro domácí opakování).

Další produkty od autora Lucie Šimků - HAPPi KyDS

222381
Anglický jazyk
2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
Osobně využívám tyto roztomilé kartičky k rychlému procvičení fonetických symbolů při společné práci v kruhu (děti si po
30.00 Kč
403399
Anglický jazyk
MŠ, MŠ - předškoláci, 1., 2., 3., 4., 5., 6., ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Diplomy, Pochvaly, Medaile
Mezi naše každoroční tradice patří i volba nejlepšího kostýmu ve skupince (hlasují pouze děti). Pokud také slavíte
25.00 Kč
76766
Nezařazené k předmětu
MŠ, MŠ - předškoláci, 1., 2.
Didaktické hry
Veselá kniha plná vánoční aktivit pro školkáčky i menší školáky (obtížnost se stupňuje). skládačky spojovačky hry se
139.00 Kč
76746
Nezařazené k předmětu
MŠ, MŠ - předškoláci
Pracovní listy
Materiál je určen školkáčkům na rozvoj zrakového vnímání, jemné motoriky a trpělivosti. Děti mají za úkol najít na
29.00 Kč
FLOWER CLOCKS - přiřazovačky FLOWER CLOCKS - přiřazovačky
Materiál slouží k procvičení čtení času v angličtině. Je vhodné začít sadou A, která obsahuje čas od 12:00 do 12:55 po pěti minutách a v postupném pořadí - díky posloupnosti děti jednoduše pochopí systém a upevní si všechny možnosti v rámci jedné hodiny. Poté mohou pokračovat sadou B, která obsahuje opět všechny možné varianty po pěti minutách, ale tentokrát v průběhu celého dne (každá číslovka od 1 do 12 je použita jednou). Pokud na začátku zjistíte, že děti neumí rozeznávat analogový čas ani v češtině, můžete využít sady C a D (analogový + digitální čas) k jeho pochopení. A jak si kartičky připravit? 1. Vše rozdělte na jednotlivé kartičky, které budou mít děti za úkol seskládat do správných dvojic. Všechny kartičky pak můžete využít i jinak: Děti mohou číst jak čas na květinách, tak ten napsaný, který mohou následně ukazovat na papírových hodinách nebo zakreslovat na tabuli (kartičky můžete rozdávat do lavic nebo si je děti mohou postupně losovat v kruhu). 2. Nastříhejte kartičky se slovy, ale část s obrázky nechejte vcelku (s bílým prostorem okolo, nebo bez něj). Takto vzniknou pruhy s květinami, ke kterým děti přikládají slova. Volné kartičky pak lze využít i jiným způsobem (viz předchozí bod). Děti mohou skládat jednotlivě, ve dvojicích či menších skupinách. Využívám i pro rychlíky, kteří už mají jinou práci hotovou dříve než ostatní. Můžete nakombinovat s dalšími přiřazovačkami ode mě (nebo podobnou aktivitou) a udělat po třídě několik stanovišť (skládáme na koberci, ale můžete využít i lavice) - děti se po kontrole (a případné zpětné vazbě) prostřídají. TIP 1: Jednotlivé sady uchovávám v šanonech ve složkách s drukem. TIP 2: Tiskem 4 stran na list získáte pěkný přehled, který můžete použít jako úvodní stranu složky nebo jako řešení pro samostatnou kontrolu. Tato sada obsahuje 4 sady s 12 dvojicemi: A) Čas od 12:00 do 12:55 po pěti minutách (ve správném pořadí) B) Mix časů (pomíchaně) C) DIGITÁLNÍ ČAS (12:00-12:55 po pěti minutách - ve správném pořadí) D) DIGITÁLNÍ ČAS (mix časů - pomíchaně)   Můžete si vybrat ze 3 vzhledů karet: s barevným pozadím s barevným rámečkem s černým rámečkem (tento soubor neobsahuje černobílou variantu) Jedná se o vzdělávací materiál pro ZŠ, a je vytvořen tak, aby sloužil k naplňování vzdělávacích záměrů a dosahování vzdělávacích cílů v oblastech Jazyk a jazyková komunikace. Cílem je osvojení anglické slovní zásoby z okruhu Hodiny v písemné a mluvené formě. S materiálem lze pracovat skupinově, ve dvojicích i individuálně. Brožura obsahuje omalovánky se všemi dvojicemi, které lze využít vcelku (jako přehled pro žáky) nebo nastříhat na kartičky (pro domácí opakování).
UUCZ-354778
Anglický jazyk>Didaktické hry>Skládačky>Omalovánky>1.>2.>3.>4.>5.>6.>ZŠ – 1. STUPEŇ>ZŠ – 2. STUPEŇ>Hodiny - čas
40.00