FLOWER CLOCKS - přiřazovačky

Předmět:
Počet stran:
40
Velikost: 42.82 MB
Nahráno:
Naposledy upraveno:
3. 9. 2023
Cena:
40 Kč vč. DPH
Sdílet:

Materiál slouží k procvičení čtení času v angličtině. Je vhodné začít sadou A, která obsahuje čas od 12:00 do 12:55 po pěti minutách a v postupném pořadí - díky posloupnosti děti jednoduše pochopí systém a upevní si všechny možnosti v rámci jedné hodiny. Poté mohou pokračovat sadou B, která obsahuje opět všechny možné varianty po pěti minutách, ale tentokrát v průběhu celého dne (každá číslovka od 1 do 12 je použita jednou). Pokud na začátku zjistíte, že děti neumí rozeznávat analogový čas ani v češtině, můžete využít sady C a D (analogový + digitální čas) k jeho pochopení.

A jak si kartičky připravit?

1. Vše rozdělte na jednotlivé kartičky, které budou mít děti za úkol seskládat do správných dvojic. Všechny kartičky pak můžete využít i jinak: Děti mohou číst jak čas na květinách, tak ten napsaný, který mohou následně ukazovat na papírových hodinách nebo zakreslovat na tabuli (kartičky můžete rozdávat do lavic nebo si je děti mohou postupně losovat v kruhu).

2. Nastříhejte kartičky se slovy, ale část s obrázky nechejte vcelku (s bílým prostorem okolo, nebo bez něj). Takto vzniknou pruhy s květinami, ke kterým děti přikládají slova. Volné kartičky pak lze využít i jiným způsobem (viz předchozí bod).

Děti mohou skládat jednotlivě, ve dvojicích či menších skupinách.

Využívám i pro rychlíky, kteří už mají jinou práci hotovou dříve než ostatní.

Můžete nakombinovat s dalšími přiřazovačkami ode mě (nebo podobnou aktivitou) a udělat po třídě několik stanovišť (skládáme na koberci, ale můžete využít i lavice) - děti se po kontrole (a případné zpětné vazbě) prostřídají.


TIP 1: Jednotlivé sady uchovávám v šanonech ve složkách s drukem.
TIP 2: Tiskem 4 stran na list získáte pěkný přehled, který můžete použít jako úvodní stranu složky nebo jako řešení pro samostatnou kontrolu.


Tato sada obsahuje 4 sady s 12 dvojicemi:

A) Čas od 12:00 do 12:55 po pěti minutách (ve správném pořadí)

B) Mix časů (pomíchaně)

C) DIGITÁLNÍ ČAS (12:00-12:55 po pěti minutách - ve správném pořadí)

D) DIGITÁLNÍ ČAS (mix časů - pomíchaně)

 

Můžete si vybrat ze 3 vzhledů karet:

  • s barevným pozadím
  • s barevným rámečkem
  • s černým rámečkem

(tento soubor neobsahuje černobílou variantu)


PŘEJI HODNĚ ZÁBAVY! :)

Další produkty od autora Lucie Šimků - HAPPi KyDS

238807
Anglický jazyk
MŠ, MŠ - předškoláci, 1., 2., 3., 4., 5., ZŠ – 1. STUPEŇ
Výzdoba třídy
Tato sada obsahuje 17 demonstračních karet s druhy tučňáků – volit můžete mezi českou a dvojjazyčnou verzí (AJ+ČJ)
35.00 Kč
4281
Prvouka
MŠ, MŠ - předškoláci, ZŠ – 1. STUPEŇ
Didaktické hry
Sada vývojových fází 4 rostlin (s českým i anglickým popiskem): 1. AKTIVITA Třídění obrázkových kartiček (celkem 32)
35.00 Kč
76372
Anglický jazyk
MŠ, ZŠ – 1. STUPEŇ
Výzdoba třídy
Názorné karty pro seznámení se zvukově shodnými, ale graficky odlišnými slovy (nebo k jejich opakování). Vhodné též jako
39.00 Kč
230733
Nezařazené k předmětu
Batole (1 - 3 roky), MŠ
Didaktické hry
16 vloček pro nejmenší :) Principem je složit vločky stejné barvy. Děti si tak zábavnou formou rozvíjí zrakové vnímání
25.00 Kč
FLOWER CLOCKS - přiřazovačky FLOWER CLOCKS - přiřazovačky
Materiál slouží k procvičení čtení času v angličtině. Je vhodné začít sadou A, která obsahuje čas od 12:00 do 12:55 po pěti minutách a v postupném pořadí - díky posloupnosti děti jednoduše pochopí systém a upevní si všechny možnosti v rámci jedné hodiny. Poté mohou pokračovat sadou B, která obsahuje opět všechny možné varianty po pěti minutách, ale tentokrát v průběhu celého dne (každá číslovka od 1 do 12 je použita jednou). Pokud na začátku zjistíte, že děti neumí rozeznávat analogový čas ani v češtině, můžete využít sady C a D (analogový + digitální čas) k jeho pochopení. A jak si kartičky připravit? 1. Vše rozdělte na jednotlivé kartičky, které budou mít děti za úkol seskládat do správných dvojic. Všechny kartičky pak můžete využít i jinak: Děti mohou číst jak čas na květinách, tak ten napsaný, který mohou následně ukazovat na papírových hodinách nebo zakreslovat na tabuli (kartičky můžete rozdávat do lavic nebo si je děti mohou postupně losovat v kruhu). 2. Nastříhejte kartičky se slovy, ale část s obrázky nechejte vcelku (s bílým prostorem okolo, nebo bez něj). Takto vzniknou pruhy s květinami, ke kterým děti přikládají slova. Volné kartičky pak lze využít i jiným způsobem (viz předchozí bod). Děti mohou skládat jednotlivě, ve dvojicích či menších skupinách. Využívám i pro rychlíky, kteří už mají jinou práci hotovou dříve než ostatní. Můžete nakombinovat s dalšími přiřazovačkami ode mě (nebo podobnou aktivitou) a udělat po třídě několik stanovišť (skládáme na koberci, ale můžete využít i lavice) - děti se po kontrole (a případné zpětné vazbě) prostřídají. TIP 1: Jednotlivé sady uchovávám v šanonech ve složkách s drukem. TIP 2: Tiskem 4 stran na list získáte pěkný přehled, který můžete použít jako úvodní stranu složky nebo jako řešení pro samostatnou kontrolu. Tato sada obsahuje 4 sady s 12 dvojicemi: A) Čas od 12:00 do 12:55 po pěti minutách (ve správném pořadí) B) Mix časů (pomíchaně) C) DIGITÁLNÍ ČAS (12:00-12:55 po pěti minutách - ve správném pořadí) D) DIGITÁLNÍ ČAS (mix časů - pomíchaně)   Můžete si vybrat ze 3 vzhledů karet: s barevným pozadím s barevným rámečkem s černým rámečkem (tento soubor neobsahuje černobílou variantu) PŘEJI HODNĚ ZÁBAVY! :)
UUCZ-354778
Anglický jazyk>Didaktické hry>Ostatní>1.>2.>3.>4.>5.>6.>ZŠ – 1. STUPEŇ>ZŠ – 2. STUPEŇ>Hodiny - čas
40.00