HUNGRY SNOWMEN - třídění do skupin

Předmět:
Kategorie:
Počet stran:
29
Velikost: 66.18 MB
Typ souboru: pdf
Nahráno:
Naposledy upraveno:
6. 2. 2024
Sdílet:

Zábavná hra pro upevnění a rozšíření anglické slovní zásoby, která vaše děti pohltí! :)

Materiál je určen angličtinářům 1. stupně ZŠ, kteří již čtou (využít jej lze v hodinách AJ, v kurzech AJ, a také doma). Děti si zábavnou formou procvičí slovní zásobu z 12 okruhů – barvy, čísla, tvary, příroda, pohádka, rodina, oblečení, zvířata, lidské tělo, věci v domě a části domu, hračky a jídlo. Cílem je správně roztřídit slova podřazená (tortily) ke slovům nadřazeným (sněhuláci).

Můžete vybírat ze dvou možností, jak materiál využít:

1. Děti budou třídit na hromádky – do krabiček, košíčků nebo talířků u hlav sněhuláků s nápisem v puse (hlavy můžete připnout do stojánku na fotku nebo přilepit na krabičku atd. – např pomocí žvýkačky).

2. Děti budou sněhuláky krmit. V tomto případě je nutné vystřihnout otvory (místo vnitřku pusy).

 • Můžete si nachystat pouze 6 oddělených hlav a 12 samostatných tělíček s tématy, které budete připevňovat pomocí žvýkačky (je jedno, jakému sněhulákovi přiřadíte jaké téma). Sněhuláky připevněte na vhodnou nádobu, do které budou tortily propadávat.
 • Další možností je nachystat si 12 celých sněhuláků – nemusíte je pak spojovat a můžete je využít současně. Sněhuláky připevněte na vhodnou nádobu, do které budou tortily propadávat (stejně jako u předchozí varianty).

TIP: Využívám celé sněhuláky s vystřiženými otvory, které pomocí žvýkačky nalepím na okraj stolu (kruhového z plastu) a těsně za ně umístím plastové talířky. Tortily smíchám na podnose, který umístím do středu stolu. Příprava je rychlá, dětem se pracuje pohodlně a hra vypadá moc hezky.

Všechny děti mohou pracovat společně, ve skupinkách, ve dvojicích i individuálně (záleží na tom, jak hru nachystáte). Doporučuji společnou kontrolu nakrmených sněhuláků – nejen kvůli správnosti a ověření toho, zda jsou si všichni slovíčkem jisti, ale také kvůli správné výslovnosti.

TIP2: S tortilami lze pracovat i samostatně (děti si je mohou např. losovat a trénovat spelling).

Obsah:

 • 12 hlav s názvy skupin - 6 vzhledů: grandpa, grandma, mum, dad, sister, brother (4 na A4)
 • 12 těl s názvy skupin a obrázky (6 na A4)
 • 12 kompletních sněhuláků (2 na A4)
 • 270 tortil (21 na A4 - příprava je rychlá)

Přesný počet slovíček:

 • colours (19)
 • numbers (21)
 • shapes (23)
 • nature (21)
 • fairytales (21)
 • family (18)
 • clothes (21)
 • animals (42)
 • body and face (21)
 • toys (21)
 • at home (21)
 • food (21)

 

Jedná se o vzdělávací materiál pro ZŠ, a je vytvořen tak, aby sloužil k naplňování vzdělávacích záměrů a dosahování vzdělávacích cílů v oblasti Jazyk a jazyková komunikace. Cílem je osvojení anglické slovní zásoby a její psané formy. S materiálem lze pracovat skupinově, ve dvojicích i individuálně. Kartičky lze využít i vcelku jako přehledy slov daného okruhu (a trénovat např. spelling).

Další produkty od autora Lucie Šimků - HAPPi KyDS

204256
Anglický jazyk
MŠ, MŠ - předškoláci, 1., 2., 3., 4., 5., ZŠ – 1. STUPEŇ
Pracovní listy
Sada 10 listů s halloweenskou tematikou, které u dětí jednoznačně zabodují. :) Úkolem je dokreslit obrázky podle zadání
35.00 Kč
78318
Nezařazené k předmětu
MŠ, MŠ - předškoláci
Didaktické hry
Sada 8 dějových posloupností (každá se skládá ze 3 částí). Podrobné info: Kartičky ke skládání správného pořadí děje (na
45.00 Kč
192752
Anglický jazyk
1., 2., 3., 4., 5., ZŠ – 1. STUPEŇ
Didaktické hry
Skvělá hra k procvičení psané formy slov v angličtině. Děti ji milují! :) NÁVOD: Po třídě či chodbě rozmístěte
45.00 Kč
222391
Matematika
MŠ - předškoláci, 1., 2.
Ostatní
Stíratelné podložky (určené k laminaci a práci s fixou na tabulky) k procvičení počítání a psaní číslic 0-10. VYUŽITÍ
45.00 Kč
HUNGRY SNOWMEN - třídění do skupin HUNGRY SNOWMEN - třídění do skupin
Zábavná hra pro upevnění a rozšíření anglické slovní zásoby, která vaše děti pohltí! :) Materiál je určen angličtinářům 1. stupně ZŠ, kteří již čtou (využít jej lze v hodinách AJ, v kurzech AJ, a také doma). Děti si zábavnou formou procvičí slovní zásobu z 12 okruhů – barvy, čísla, tvary, příroda, pohádka, rodina, oblečení, zvířata, lidské tělo, věci v domě a části domu, hračky a jídlo. Cílem je správně roztřídit slova podřazená (tortily) ke slovům nadřazeným (sněhuláci). Můžete vybírat ze dvou možností, jak materiál využít: 1. Děti budou třídit na hromádky – do krabiček, košíčků nebo talířků u hlav sněhuláků s nápisem v puse (hlavy můžete připnout do stojánku na fotku nebo přilepit na krabičku atd. – např pomocí žvýkačky). 2. Děti budou sněhuláky krmit. V tomto případě je nutné vystřihnout otvory (místo vnitřku pusy). Můžete si nachystat pouze 6 oddělených hlav a 12 samostatných tělíček s tématy, které budete připevňovat pomocí žvýkačky (je jedno, jakému sněhulákovi přiřadíte jaké téma). Sněhuláky připevněte na vhodnou nádobu, do které budou tortily propadávat. Další možností je nachystat si 12 celých sněhuláků – nemusíte je pak spojovat a můžete je využít současně. Sněhuláky připevněte na vhodnou nádobu, do které budou tortily propadávat (stejně jako u předchozí varianty). TIP: Využívám celé sněhuláky s vystřiženými otvory, které pomocí žvýkačky nalepím na okraj stolu (kruhového z plastu) a těsně za ně umístím plastové talířky. Tortily smíchám na podnose, který umístím do středu stolu. Příprava je rychlá, dětem se pracuje pohodlně a hra vypadá moc hezky. Všechny děti mohou pracovat společně, ve skupinkách, ve dvojicích i individuálně (záleží na tom, jak hru nachystáte). Doporučuji společnou kontrolu nakrmených sněhuláků – nejen kvůli správnosti a ověření toho, zda jsou si všichni slovíčkem jisti, ale také kvůli správné výslovnosti. TIP2: S tortilami lze pracovat i samostatně (děti si je mohou např. losovat a trénovat spelling). Obsah: 12 hlav s názvy skupin - 6 vzhledů: grandpa, grandma, mum, dad, sister, brother (4 na A4) 12 těl s názvy skupin a obrázky (6 na A4) 12 kompletních sněhuláků (2 na A4) 270 tortil (21 na A4 - příprava je rychlá) Přesný počet slovíček: colours (19) numbers (21) shapes (23) nature (21) fairytales (21) family (18) clothes (21) animals (42) body and face (21) toys (21) at home (21) food (21)   Jedná se o vzdělávací materiál pro ZŠ, a je vytvořen tak, aby sloužil k naplňování vzdělávacích záměrů a dosahování vzdělávacích cílů v oblasti Jazyk a jazyková komunikace. Cílem je osvojení anglické slovní zásoby a její psané formy. S materiálem lze pracovat skupinově, ve dvojicích i individuálně. Kartičky lze využít i vcelku jako přehledy slov daného okruhu (a trénovat např. spelling).
UUCZ-486717
Anglický jazyk>Didaktické hry>1.>2.>3.>4.>5.>6.>ZŠ – 1. STUPEŇ>ZŠ – 2. STUPEŇ>Barvy>Geometrické tvary>Lidské tělo>Oblečení>Zima>Pohádky>Rodina>Živočichové
39.00