Indiáni labyrint - Aj verze

Předmět:
Téma:
Počet stran:
13
Velikost: 1.13 MB
Typ souboru: pdf
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
2. 1. 2024
Sdílet:

Labyrint - indiáni je pohybová hra.

Vzhledem k hojnému využití této hry, jsem vytvořila i její verzi v anglickém jazyce.

Tuto hru lze využít při různý pobytech v přírodě - škola v přírodě, konec školního roku, výlet, zahrada školy, apod., ale můžeme jednotlivé stránky rozmístit i po tělocvičně.

Já použila hru jako motivaci k výletu do West Parku, který se nachází v Plzni.

V této hře jde hlavně o správné přečtení (přeložení si) a zodpovězení (tipnutí si) správné odpovědi na otázku. Trénujeme tedy čtení s porozuměním v anglickém jazyce a posléze orientaci v prostoru.

Hra začíná číslem 1 a končí na čísle 15. Karet je celkem 23.

Správná odpověď pošle žáka k dalšímu číslu - další otázce.

Špatná odpověď vrátí žáka zpět k otázce, kterou nezodpověděl správně a může si ji následným čtením zapamatovat. Čísla na jednotlivých kartách nejdou po zodpovězení otázek popořadě, aby se žáci neorientovali jen podle čísel - proto tedy labyrint.

Žáci mohou běhat ve skupinách či jednotlivě, popř. můžeme měřit čas od vyběhnutí po návrat.

Na kartě číslo 15, která je konečná, mají žáci za úkol vymyslet si své indiánské jméno a běžet zpět. Pokud ovšem žáci neodpovídají správně, mohou proběhnout všechna čísla od 1 až do 23 - labyrint :)

Během pohybu v přírodě se žáci dozvídají základní informace o životě indiánů.

Odkaz na labyrint v českém jazyce https://uciteleucitelum.cz/material/nezarazene-k-predmetu/indiani-labyrint

Další produkty od autora Lucie Kolářová

60745
Český jazyk
3., 4., 5.
Didaktické hry
Procvičování pádů Soubor obsahuje podstatná jména k procvičení pádových otázek ve 4 tématech - u vody, cyklo, ve škole
39.00 Kč
60734
Matematika
MŠ, MŠ - předškoláci, 1.
Pracovní listy
Číselná tabulka/kniha Tabulka: Soubor obsahuje tabulky k zalaminování pro nácvik psaní číslic a první manipulaci s čísly
29.00 Kč
63331
Matematika
2., 3., 4., 5.
Domino
Hrátky s časem Soubor obsahuje kartičky s různými možnostmi, jak procvičit časové údaje: řadíme k sobě dvojice 1 minuta
26.00 Kč
76298
Český jazyk
MŠ - předškoláci, 1., 2.
Skládačky
Rozdělení slov na slabiky slova dvojslabičná (20 slov) trojslabičná (10 slov) - u těchto slov rozdělení i na první
29.00 Kč
Indiáni labyrint - Aj verze Indiáni labyrint - Aj verze
Labyrint - indiáni je pohybová hra. Vzhledem k hojnému využití této hry, jsem vytvořila i její verzi v anglickém jazyce. Tuto hru lze využít při různý pobytech v přírodě - škola v přírodě, konec školního roku, výlet, zahrada školy, apod., ale můžeme jednotlivé stránky rozmístit i po tělocvičně. Já použila hru jako motivaci k výletu do West Parku, který se nachází v Plzni. V této hře jde hlavně o správné přečtení (přeložení si) a zodpovězení (tipnutí si) správné odpovědi na otázku. Trénujeme tedy čtení s porozuměním v anglickém jazyce a posléze orientaci v prostoru. Hra začíná číslem 1 a končí na čísle 15. Karet je celkem 23. Správná odpověď pošle žáka k dalšímu číslu - další otázce. Špatná odpověď vrátí žáka zpět k otázce, kterou nezodpověděl správně a může si ji následným čtením zapamatovat. Čísla na jednotlivých kartách nejdou po zodpovězení otázek popořadě, aby se žáci neorientovali jen podle čísel - proto tedy labyrint. Žáci mohou běhat ve skupinách či jednotlivě, popř. můžeme měřit čas od vyběhnutí po návrat. Na kartě číslo 15, která je konečná, mají žáci za úkol vymyslet si své indiánské jméno a běžet zpět. Pokud ovšem žáci neodpovídají správně, mohou proběhnout všechna čísla od 1 až do 23 - labyrint :) Během pohybu v přírodě se žáci dozvídají základní informace o životě indiánů. Odkaz na labyrint v českém jazyce https://uciteleucitelum.cz/material/nezarazene-k-predmetu/indiani-labyrint
UUCZ-449913
Anglický jazyk>Didaktické hry>Venkovní hry - bojovka - bez vzdělávání>ZŠ – 2. STUPEŇ>Indiáni
65.00