Indiáni - labyrint

Kategorie:
Téma:
Počet stran:
13
Velikost: 1.13 MB
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
17. 5. 2023
Cena:
65 Kč vč. DPH
Sdílet:

Labyrint - indiáni je pohybová hra.

Tuto hru lze využít při různý pobytech v přírodě - škola v přírodě, konec školního roku, výlet, zahrada školy, apod., ale můžeme jednotlivé stránky rozmístit i po tělocvičně.

Já použila hru jako motivaci k výletu do West Parku, který se nachází v Plzni.

V této hře jde hlavně o správné přečtení a zodpovězení (tipnutí si) správné odpovědi na otázku. Trénujeme tedy čtení s porozuměním a posléze orientaci v prostoru.

Hra začíná číslem 1 a končí na čísle 15. Karet je celkem 23.

Správná odpověď pošle žáka k dalšímu číslu - další otázce.

Špatná odpověď vrátí žáka zpět k otázce, kterou nezodpověděl správně a může si ji následným čtením zapamatovat. Čísla na jednotlivých kartách nejdou po zodpovězení otázek popořadě, aby se žáci neorientovali jen podle čísel - proto tedy labyrint.

Žáci mohou běhat ve skupinách či jednotlivě, popř. můžeme měřit čas od vyběhnutí po návrat.

Na kartě číslo 15, která je konečná, mají žáci za úkol vymyslet si své indiánské jméno a běžet zpět. Pokud ovšem žáci neodpovídají správně, mohou proběhnout všechna čísla od 1 až do 23 - labyrint :)

Během pohybu v přírodě se žáci dozvídají základní informace o životě indiánů.

Další produkty od autora Lucie Kolářová

66038
Matematika
1., 2., 3.
Didaktické hry
Soubor obsahuje několik tabulek, hru a pracovní list do hodin matematiky. Materiál usnadní práci v matematice hlavně 3
38.00 Kč
60734
Matematika
MŠ, MŠ - předškoláci, 1.
Pracovní listy
Číselná tabulka/kniha Tabulka: Soubor obsahuje tabulky k zalaminování pro nácvik psaní číslic a první manipulaci s čísly
29.00 Kč
161313
Nezařazené k předmětu
MŠ, Školní družina, MŠ - předškoláci, 1., 2., 3.
Bingo
Prázdninové bingo Každý žák má svůj papír s bingem, do kterého si zaznamenává odpovědi spolužáků: · vybarví políčko, na
33.00 Kč
60747
Informatika
MŠ - předškoláci, 1., 2.
Didaktické hry
Příšerky a ovoce Soubor obsahuje: tabulka 8 x 8 čtverců se 13 druhy ovoce a 6 barevnými příšerkami 2 varianty kartiček s
28.00 Kč
Indiáni - labyrint Indiáni - labyrint
Labyrint - indiáni je pohybová hra. Tuto hru lze využít při různý pobytech v přírodě - škola v přírodě, konec školního roku, výlet, zahrada školy, apod., ale můžeme jednotlivé stránky rozmístit i po tělocvičně. Já použila hru jako motivaci k výletu do West Parku, který se nachází v Plzni. V této hře jde hlavně o správné přečtení a zodpovězení (tipnutí si) správné odpovědi na otázku. Trénujeme tedy čtení s porozuměním a posléze orientaci v prostoru. Hra začíná číslem 1 a končí na čísle 15. Karet je celkem 23. Správná odpověď pošle žáka k dalšímu číslu - další otázce. Špatná odpověď vrátí žáka zpět k otázce, kterou nezodpověděl správně a může si ji následným čtením zapamatovat. Čísla na jednotlivých kartách nejdou po zodpovězení otázek popořadě, aby se žáci neorientovali jen podle čísel - proto tedy labyrint. Žáci mohou běhat ve skupinách či jednotlivě, popř. můžeme měřit čas od vyběhnutí po návrat. Na kartě číslo 15, která je konečná, mají žáci za úkol vymyslet si své indiánské jméno a běžet zpět. Pokud ovšem žáci neodpovídají správně, mohou proběhnout všechna čísla od 1 až do 23 - labyrint :) Během pohybu v přírodě se žáci dozvídají základní informace o životě indiánů.
UUCZ-60744
Nezařazené k předmětu>Ostatní>ZŠ – 1. STUPEŇ>ZŠ – 2. STUPEŇ>Indiáni
65.00