Kvíz - GENERAL KNOWLEDGE - varianta na klasický britský "pub quiz"

Ročník:
Kategorie:
Počet stran:
44
Velikost: 4.06 MB
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
23. 6. 2022
Cena:
25 Kč vč. DPH
Sdílet:

Kvíz ("pub quiz"/"school quiz")

30 otázek v angličtině dle vzoru britských kvízů

1. kolo HISTORY (5 otázek), 2. kol. GENERAL KNOWLEDGE (10 otázek), 3. kolo LANGUAGE (5 otázek), 4. kolo PICTURE ROUND (5 otázek), 5. kolo RIDDLES (5 anglických hádanek, na které by měli v týmu přijít). Prezentace v PowerPointu (Office 365)

Týmy ideálně po 4, nejprve si zvolí jméno týmu, poté učitel spustí otázky, všichni musí spolupracovat a nejlépe se i domlouvat v angličtině. Po poslední otázce si vymění odpovědi s jiným týmem, učitel ukazuje odpovědi (pravidla jsou popsána na druhém slidu). Ve slidech jsou jednotlivé odpovědi odkrývány s animací při kliknutí a u některých jsou i další podněty k diskusi či dovysvětlení. 

Kvíz se osvědčil, zabere celou hodinu cca 45 min.

Skvělé do vlastních hodin i do suplování. 

Příklady otázek: „What is tofu made from?“, „What language does the word alphabet come from?“ (dá se jim poradit), „What is in the picture?“ (NY)

Obtížnost - 8., 9. třída a střední škola, úroveň okolo B1, vždy se dá ale dopomoci A1-2.

Další produkty od autora Adéla Grimes

61546
Nezařazené k předmětu
Miminka
Didaktické hry
Kontrastní obličeje a tvary (černá-bílá-červená) pro miminka Černobílé obrázky tvarů s červenými detaily dle metody
35.00 Kč
77708
Německý jazyk
SŠ, ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
NAJÍT ŽENICHA, NEVĚSTU: Král chce provdat dceru/syna a hledá ženicha/manželku. Princ a princezna jsou ale vybíraví a
30.00 Kč
54899
Anglický jazyk
7., 8., 9., SŠ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
Speak-dating - populární varianta "speed-dating" Aktivita na mluvení do hodin angličtiny - vše na slidech je v anglickém
28.00 Kč
73274
Anglický jazyk
SŠ, ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
Vánoční aktivity Sada obsahuje 12 vánočních aktivit pro různé úrovně i věkové kategorie. Doplněny jsou vlastními
30.00 Kč
Kvíz - GENERAL KNOWLEDGE - varianta na klasický britský "pub quiz" Kvíz - GENERAL KNOWLEDGE - varianta na klasický britský "pub quiz"
Kvíz ("pub quiz"/"school quiz") 30 otázek v angličtině dle vzoru britských kvízů 1. kolo HISTORY (5 otázek), 2. kol. GENERAL KNOWLEDGE (10 otázek), 3. kolo LANGUAGE (5 otázek), 4. kolo PICTURE ROUND (5 otázek), 5. kolo RIDDLES (5 anglických hádanek, na které by měli v týmu přijít). Prezentace v PowerPointu (Office 365) Týmy ideálně po 4, nejprve si zvolí jméno týmu, poté učitel spustí otázky, všichni musí spolupracovat a nejlépe se i domlouvat v angličtině. Po poslední otázce si vymění odpovědi s jiným týmem, učitel ukazuje odpovědi (pravidla jsou popsána na druhém slidu). Ve slidech jsou jednotlivé odpovědi odkrývány s animací při kliknutí a u některých jsou i další podněty k diskusi či dovysvětlení.  Kvíz se osvědčil, zabere celou hodinu cca 45 min. Skvělé do vlastních hodin i do suplování.  Příklady otázek: „What is tofu made from?“, „What language does the word alphabet come from?“ (dá se jim poradit), „What is in the picture?“ (NY) Obtížnost - 8., 9. třída a střední škola, úroveň okolo B1, vždy se dá ale dopomoci A1-2.
UUCZ-71333
Anglický jazyk>Dějepis>Zeměpis>Didaktické hry>8.>9.>SŠ
25.00