Nepravidelná slovesa - vybarvování

Předmět:
Ročník:
Kategorie:
Počet stran:
7
Velikost: 459.63 KB
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
18. 9. 2023
Cena:
30 Kč vč. DPH
Sdílet:

Aktivita je vhodná pro žáky 6.-9. tříd (od doby, kdy se začínáte učit nepravidelná slovesa, pak lze využít k opakování a procvičování). Aktivita slouží nejen k procvičení, ale také k relaxaci.

Aktivita je vhodná pro skupiny, které jsou temperamentnější a je výzva je zklidnit. Doporučuji zařadit po skupinové aktivitě na zklidnění žáků.

Aktivitu můžeme využít na:

1) Seznámení se s nepravidelnými slovesy – žáci dostanou pracovní list a snaží se podle podobnosti sloves najít trojice (např. break – broke – broken), trojici vybarví stejnou barvou a hledají další (vybarví jinou barvou). Další možnost je zapisovat si nalezené a vybarvené trojice na volný papír nebo do sešitu (pokud máte zavedený).

Poté si žáci zkontrolují dle klíče, který můžete umístit například na volný stůl nebo promítnout na tabuli.

Poté následuje reflexe, jak se jim slovesa hledala, podle čeho postupovali, na co přišli, co objevili, v čem chybovali atd.

2) Opakování nepravidelných sloves – žáci dle svých znalostí hledají trojice (např. break – broke – broken) a vybarví stejnou barvou a hledají další. Nalezená slovesa si mohou napsat do sešitu (pokud máte zavedený) nebo na volný papír.

Poté si zkontrolují dle klíče, který můžete umístit například na volný stůl nebo promítnout na tabuli.

Další produkty od autora Roman Růžička

353881
Český jazyk
ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
Tento soubor obsahuje: Návod ke hře Barevnou variantu hry – 60 kartiček Černobílou variantu hry – 60 kartiček Návrh na
35.00 Kč
334901
Český jazyk
ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
Tento soubor obsahuje: Návod pro využití prostorových grafů s několika doporučeními Kartičky s číslicemi a zkratkami VH
35.00 Kč
343289
Český jazyk
7., 8., 9., ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
Hra je vhodná pro žáky 7. - 9. tříd a pro přípravu na přijímací zkoušky na určování větných členů a upevňování tohoto
30.00 Kč
368819
Český jazyk
6., 7., 8., 9., ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
Tento soubor obsahuje: Návod ke třem variantám her – detailní rozpracování každé hry Diferencovanost – dvě obtížnosti –
39.00 Kč
Nepravidelná slovesa - vybarvování Nepravidelná slovesa - vybarvování
Aktivita je vhodná pro žáky 6.-9. tříd (od doby, kdy se začínáte učit nepravidelná slovesa, pak lze využít k opakování a procvičování). Aktivita slouží nejen k procvičení, ale také k relaxaci. Aktivita je vhodná pro skupiny, které jsou temperamentnější a je výzva je zklidnit. Doporučuji zařadit po skupinové aktivitě na zklidnění žáků. Aktivitu můžeme využít na: 1) Seznámení se s nepravidelnými slovesy – žáci dostanou pracovní list a snaží se podle podobnosti sloves najít trojice (např. break – broke – broken), trojici vybarví stejnou barvou a hledají další (vybarví jinou barvou). Další možnost je zapisovat si nalezené a vybarvené trojice na volný papír nebo do sešitu (pokud máte zavedený). Poté si žáci zkontrolují dle klíče, který můžete umístit například na volný stůl nebo promítnout na tabuli. Poté následuje reflexe, jak se jim slovesa hledala, podle čeho postupovali, na co přišli, co objevili, v čem chybovali atd. 2) Opakování nepravidelných sloves – žáci dle svých znalostí hledají trojice (např. break – broke – broken) a vybarví stejnou barvou a hledají další. Nalezená slovesa si mohou napsat do sešitu (pokud máte zavedený) nebo na volný papír. Poté si zkontrolují dle klíče, který můžete umístit například na volný stůl nebo promítnout na tabuli.
UUCZ-368834
Anglický jazyk>Omalovánky>6.>7.>8.>9.>ZŠ – 2. STUPEŇ
30.00