Present simple/continuous board game

Předmět:
Ročník:
4., 5., 6., 7.
Kategorie:
Počet stran:
10
Velikost: 3.36 MB
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
12. 10. 2023
Cena:
39 Kč vč. DPH
Sdílet:

Tento materiál slouží jako zábavné procvičování přítomného času prostého a průběhového formou stolní hry.

Materiál obsahuje hrací pole s více jak 30 slovesy, 2 druhy karet k vystřižení a přehled gramatiky. Žáci si hravou formou procvičí tvoření přítomného času prostého a průběhového ve větách. Více jak 400 možných různých kombinací vět.

Každé políčko obsahuje sloveso, ze kterého budou žáci tvořit větu. Pomocí hodu kostkou zjistí, v jaké osobě budou větu tvořit. Pomocí speciálních karet si pak žáci vylosují, v jakém čase budou žáci větu tvořit a zda se jedná o otázku, zápor nebo kladnou větu.

Pro snazší pochopení či zopakování gramatiky je přiložen i graficky zpracovaný přehled gramatiky, který pomůže žákům pochopit rozdíl mezi časy a zároveň slouží jako nápověda při tvoření vět.

Stolní hra je doplněna o zábavné prvky jako portály a žebříky, čímž se stává pro žáky ještě zábavnější a zajímavější, protože nezáleží nejen na vědomostech, ale také na štěstí.

Hra je ideální pro skupinku 2-4 žáků, nejlépe 3 žáci ve skupině. Pokud můžete, dělejte skupinky tak, aby v každé byl 1 žák, který této gramatice již dobře rozumí a může ostatní žáky případně opravovat.

Rozhodně netrestáme za chyby, hráči za špatnou odpověď nestojí. Pokud větu neví, pokusí se ji dát dohromady se spolužáky.

Další produkty od autora Monika Vojtová

393955
Anglický jazyk
3., 4., 5.
AZ-kvíz
Tento materiál slouží k zábavnému procvičení abecedy a hláskování v angličtině. Materiál obsahuje hrací pole AZ Kvíz a 2
25.00 Kč
411394
Matematika
2., 3., 4., ZŠ – 1. STUPEŇ
Didaktické hry
Materiál slouží jako zábavné procvičování malé násobilky 2, 3, 4 a 5 . Každý z násobků obsahuje 3 tabulky s čísly pro
28.00 Kč
390109
Matematika - geometrie
4., 5., 6.
Didaktické hry
Tento materiál slouží jako opakování a procvičování PŘEVODU JEDNOTEK délky a hmotnosti . Materiál obsahuje 2 velké
28.00 Kč
388563
Anglický jazyk
4., 5., 6., 7.
Didaktické hry
Materiál slouží k zábavnému procvičování Přítomného času průběhového (Present continuous) formou hry TRIMINA. TRIMINA
28.00 Kč
Present simple/continuous board game Present simple/continuous board game
Tento materiál slouží jako zábavné procvičování přítomného času prostého a průběhového formou stolní hry. Materiál obsahuje hrací pole s více jak 30 slovesy, 2 druhy karet k vystřižení a přehled gramatiky. Žáci si hravou formou procvičí tvoření přítomného času prostého a průběhového ve větách. Více jak 400 možných různých kombinací vět. Každé políčko obsahuje sloveso, ze kterého budou žáci tvořit větu. Pomocí hodu kostkou zjistí, v jaké osobě budou větu tvořit. Pomocí speciálních karet si pak žáci vylosují, v jakém čase budou žáci větu tvořit a zda se jedná o otázku, zápor nebo kladnou větu. Pro snazší pochopení či zopakování gramatiky je přiložen i graficky zpracovaný přehled gramatiky, který pomůže žákům pochopit rozdíl mezi časy a zároveň slouží jako nápověda při tvoření vět. Stolní hra je doplněna o zábavné prvky jako portály a žebříky, čímž se stává pro žáky ještě zábavnější a zajímavější, protože nezáleží nejen na vědomostech, ale také na štěstí. Hra je ideální pro skupinku 2-4 žáků, nejlépe 3 žáci ve skupině. Pokud můžete, dělejte skupinky tak, aby v každé byl 1 žák, který této gramatice již dobře rozumí a může ostatní žáky případně opravovat. Rozhodně netrestáme za chyby, hráči za špatnou odpověď nestojí. Pokud větu neví, pokusí se ji dát dohromady se spolužáky.
UUCZ-390524
Anglický jazyk>Didaktické hry>4.>5.>6.>7.
39.00