Přiřazovačky - QUESTIONS & ANSWERS

Předmět:
Ročník:
Počet stran:
20
Velikost: 16.9 MB
Nahráno:
Naposledy upraveno:
2. 10. 2022
Cena:
40 Kč vč. DPH
Sdílet:

Vedle flashcards jsou přiřazovačky mnou nejdéle využívanou parádní (a přitom jednoduchou a skladnou) pomůckou pro rychlé procvičení nové slovní zásoby nebo zopakování/připomenutí té staré (např. po prázdninách). Tato sada je zaměřena na jednoduché otázky a odpovědi (nikoliv na izolovaná slovíčka).

S materiálem lze pracovat několika způsoby:

1. Vše rozdělte na jednotlivé kartičky, které budou mít děti za úkol seskládat do správných dvojic. Všechny kartičky pak můžete využít i jinak (čtení a vlastní odpovědi, spelling, vyvození možných otázek podle odpovědí, popis obrázků …).
2. Nastříhejte jednotlivé kartičky s obrázky, ale část s otázkami nechejte vcelku (s bílým prostorem okolo, nebo bez něj). Takto vzniknou pruhy, ke kterým děti přikládají správné odpovědi (všechny dialogy musejí dávat smysl). Můžete připravit i naopak (nastříhat kartičky s otázkami a odpovědi nechat v pruzích). Volné kartičky pak lze využít i jiným způsobem – předem si tedy promyslete, které využijete více v rozdělené verzi.

My používáme druhou variantu – příprava, skládání i úklid jsou tak rychlejší.

Po třídě vždy uděláme několik stanovišť (skládáme na koberci, ale můžete využít i lavice) a děti se po kontrole (a případné zpětné vazbě) prostřídají.

  • Děti mohou skládat jednotlivě, ve dvojicích či menších skupinách.
  • Využívám i pro rychlíky, kteří už mají jinou práci hotovou dříve než ostatní.
  • Díky velkým písmenům jsou kartičky vhodné i pro první seznámení s psanou formou slov (využívám též s prvňáčky a některými školkáčky, kteří již danou slovní zásobu znají v mluvené formě).


TIP 1: Jednotlivé sady uchovávám v šanonech ve složkách s drukem.
TIP 2: Tiskem 4 stran na list získáte pěkný přehled, který můžete použít jako úvodní stranu složky nebo jako řešení pro samostatnou kontrolu.

 

Tato sada obsahuje:

SCHOOL, CLASSROOM, TEACHER, PUPIL

DESK, CHAIR, WINDOW, DOOR

WHITEBOARD, SCHOOLBAG, GLOBE, LOCKER

SPONGE, CHALK, CHALKBOARD/BLACKBOARD, TEACHER’S DESK

 

Můžete si vybrat ze 4 vzhledů karet:

  • s barevným pozadím
  • s barevným rámečkem
  • s černým rámečkem
  • černobílé – ty můžete rozdat dětem k vymalování a domácímu procvičování

 

PŘEJI HODNĚ ZÁBAVY! 

Další produkty od autora Lucie Šimků - HAPPi KyDS

100863
Matematika
MŠ, Školní družina, MŠ - předškoláci, 1.
Pracovní listy
Zimní sada na procvičení číslic 0-10 a jemné motoriky (dva druhy listů a řešení). Ať už zvolíte pastelky, prstové barvy
39.00 Kč
245041
Anglický jazyk
1., 2., 3., 4., 5., ZŠ – 1. STUPEŇ
Pracovní listy
Tato sada slouží k seznámení se znameními čínského zvěrokruhu a k procvičení s ním spojené slovní zásoby - zvířata
65.00 Kč
331638
Anglický jazyk
1., 2., 3., 4., 5., ZŠ – 1. STUPEŇ
Didaktické hry
Vedle flashcards jsou přiřazovačky mnou nejdéle využívanou parádní (a přitom jednoduchou a skladnou) pomůckou pro rychlé
35.00 Kč
331639
Anglický jazyk
1., 2., 3., 4., 5., ZŠ – 1. STUPEŇ
Didaktické hry
Vedle flashcards jsou přiřazovačky mnou nejdéle využívanou parádní (a přitom jednoduchou a skladnou) pomůckou pro rychlé
35.00 Kč
Přiřazovačky - QUESTIONS & ANSWERS Přiřazovačky - QUESTIONS & ANSWERS
Vedle flashcards jsou přiřazovačky mnou nejdéle využívanou parádní (a přitom jednoduchou a skladnou) pomůckou pro rychlé procvičení nové slovní zásoby nebo zopakování/připomenutí té staré (např. po prázdninách). Tato sada je zaměřena na jednoduché otázky a odpovědi (nikoliv na izolovaná slovíčka). S materiálem lze pracovat několika způsoby: 1. Vše rozdělte na jednotlivé kartičky, které budou mít děti za úkol seskládat do správných dvojic. Všechny kartičky pak můžete využít i jinak (čtení a vlastní odpovědi, spelling, vyvození možných otázek podle odpovědí, popis obrázků …). 2. Nastříhejte jednotlivé kartičky s obrázky, ale část s otázkami nechejte vcelku (s bílým prostorem okolo, nebo bez něj). Takto vzniknou pruhy, ke kterým děti přikládají správné odpovědi (všechny dialogy musejí dávat smysl). Můžete připravit i naopak (nastříhat kartičky s otázkami a odpovědi nechat v pruzích). Volné kartičky pak lze využít i jiným způsobem – předem si tedy promyslete, které využijete více v rozdělené verzi. My používáme druhou variantu – příprava, skládání i úklid jsou tak rychlejší. Po třídě vždy uděláme několik stanovišť (skládáme na koberci, ale můžete využít i lavice) a děti se po kontrole (a případné zpětné vazbě) prostřídají. Děti mohou skládat jednotlivě, ve dvojicích či menších skupinách. Využívám i pro rychlíky, kteří už mají jinou práci hotovou dříve než ostatní. Díky velkým písmenům jsou kartičky vhodné i pro první seznámení s psanou formou slov (využívám též s prvňáčky a některými školkáčky, kteří již danou slovní zásobu znají v mluvené formě). TIP 1: Jednotlivé sady uchovávám v šanonech ve složkách s drukem. TIP 2: Tiskem 4 stran na list získáte pěkný přehled, který můžete použít jako úvodní stranu složky nebo jako řešení pro samostatnou kontrolu.   Tato sada obsahuje: SCHOOL, CLASSROOM, TEACHER, PUPIL DESK, CHAIR, WINDOW, DOOR WHITEBOARD, SCHOOLBAG, GLOBE, LOCKER SPONGE, CHALK, CHALKBOARD/BLACKBOARD, TEACHER’S DESK   Můžete si vybrat ze 4 vzhledů karet: s barevným pozadím s barevným rámečkem s černým rámečkem černobílé – ty můžete rozdat dětem k vymalování a domácímu procvičování   PŘEJI HODNĚ ZÁBAVY! 
UUCZ-189340
Anglický jazyk>Didaktické hry>Skládačky>1.>2.>3.>4.>5.>ZŠ – 1. STUPEŇ
40.00