PRONUNCIATION - OO - sluníčka a duhy

Předmět:
Počet stran:
16
Velikost: 12.28 MB
Nahráno:
Naposledy upraveno:
3. 9. 2023
Cena:
45 Kč vč. DPH
Sdílet:

INFORMACE:

Tato sada je zaměřena na slova obsahující dvě písmena O vedle sebe, z nichž se některá čtou s krátkým písmenem u (ʊ) a některá s dlouhým písmenem u (uː) - sada neobsahuje další možné výslovnosti. Úkolem dětí je tato slova na kartičkách s duhou správně rozdělit do dvou skupin (ke sluníčkům). Děti (a nejen ony) si tímto zábavným způsobem lépe upevní správnou výslovnost – stává se, že studenti, kteří se učí psané a mluvené angličtině současně, získají špatné návyky, kterých se pak špatně zbavují (menší děti jsou tomuto naštěstí ušetřeny – jsou-li vystaveny správné výslovnosti).

Třídit můžete společně (děti si budou kartičky postupně losovat, číst a přikládat), ve skupinkách, dvojicích či individuálně (zde je nutná zpětná vazba nebo kontrola pomocí karet se všemi slovy). Můžete si nachystat více stejných sad, nebo nakombinovat s dalšími třídícími kartičkami či jinými aktivitami, u kterých se děti budou střídat (uděláte stanoviště rozmístěná po třídě). V případě polepení druhé strany kartiček a sluníček magnetem můžete přikládat na tabuli. Způsob využití záleží na věku a zkušenostech dětí.

TIP 1: Polepte zadní stranu kartiček magnetem – můžete tak skládat na tabuli.
TIP 2: Na pevné ploše stačí přikládat kartičky ke správnému sluníčku (pod něj či kolem něj) - my využíváme talířky a stojánky na fotku – viz foto.

OBSAH:

  • 82 slovíček (duh) - 12 na jedné A4
  • 2 sluníčka se symbolem (2 velikosti na výběr)
  • 2 přehledy se slovíčky, které lze využít ke kontrole (2 velikosti na výběr)

Přeji hodně zábavy! :)

Další produkty od autora Lucie Šimků - HAPPi KyDS

76381
Anglický jazyk
ZŠ – 1. STUPEŇ
Kolíčkování
104 obrázkových karet s počitatelnými i nepočitatelnými podstatnými jmény (ke čtení nebo kolíčkování) Kartičky slouží k
65.00 Kč
153236
Anglický jazyk
ZŠ – 1. STUPEŇ
Didaktické hry
Tuto pomůcku jsem vytvořila pro děti, které se začínají učit spellovat. Slova jsou krátká (všechna se skládají jen ze 3
39.00 Kč
76376
Anglický jazyk
MŠ, ZŠ – 1. STUPEŇ
Výzdoba třídy
Názorné karty pro seznámení se slovy, která nejen stejně znějí, ale stejně se i píší (nebo k jejich opakování). Vhodné
39.00 Kč
331647
Anglický jazyk
1., 2., 3., 4., 5., ZŠ – 1. STUPEŇ
Didaktické hry
Vedle flashcards jsou přiřazovačky mnou nejdéle využívanou parádní (a přitom jednoduchou a skladnou) pomůckou pro rychlé
35.00 Kč
PRONUNCIATION - OO - sluníčka a duhy PRONUNCIATION - OO - sluníčka a duhy
INFORMACE: Tato sada je zaměřena na slova obsahující dvě písmena O vedle sebe, z nichž se některá čtou s krátkým písmenem u (ʊ) a některá s dlouhým písmenem u (uː) - sada neobsahuje další možné výslovnosti. Úkolem dětí je tato slova na kartičkách s duhou správně rozdělit do dvou skupin (ke sluníčkům). Děti (a nejen ony) si tímto zábavným způsobem lépe upevní správnou výslovnost – stává se, že studenti, kteří se učí psané a mluvené angličtině současně, získají špatné návyky, kterých se pak špatně zbavují (menší děti jsou tomuto naštěstí ušetřeny – jsou-li vystaveny správné výslovnosti). Třídit můžete společně (děti si budou kartičky postupně losovat, číst a přikládat), ve skupinkách, dvojicích či individuálně (zde je nutná zpětná vazba nebo kontrola pomocí karet se všemi slovy). Můžete si nachystat více stejných sad, nebo nakombinovat s dalšími třídícími kartičkami či jinými aktivitami, u kterých se děti budou střídat (uděláte stanoviště rozmístěná po třídě). V případě polepení druhé strany kartiček a sluníček magnetem můžete přikládat na tabuli. Způsob využití záleží na věku a zkušenostech dětí. TIP 1: Polepte zadní stranu kartiček magnetem – můžete tak skládat na tabuli. TIP 2: Na pevné ploše stačí přikládat kartičky ke správnému sluníčku (pod něj či kolem něj) - my využíváme talířky a stojánky na fotku – viz foto. OBSAH: 82 slovíček (duh) - 12 na jedné A4 2 sluníčka se symbolem (2 velikosti na výběr) 2 přehledy se slovíčky, které lze využít ke kontrole (2 velikosti na výběr) Přeji hodně zábavy! :)
UUCZ-354823
Anglický jazyk>Didaktické hry>Ostatní>1.>2.>3.>4.>5.>6.>7.>ZŠ – 1. STUPEŇ>ZŠ – 2. STUPEŇ
45.00