PRONUNCIATION - OO - sluníčka a duhy

Předmět:
Počet stran:
16
Velikost: 12.28 MB
Typ souboru: pdf
Nahráno:
Naposledy upraveno:
18. 3. 2024
Sdílet:

INFORMACE:

Tato sada je zaměřena na slova obsahující dvě písmena O vedle sebe, z nichž se některá čtou s krátkým písmenem u (ʊ) a některá s dlouhým písmenem u (uː) - sada neobsahuje další možné výslovnosti. Úkolem dětí je tato slova na kartičkách s duhou správně rozdělit do dvou skupin (ke sluníčkům). Děti (a nejen ony) si tímto zábavným způsobem lépe upevní správnou výslovnost – stává se, že studenti, kteří se učí psané a mluvené angličtině současně, získají špatné návyky, kterých se pak špatně zbavují (menší děti jsou tomuto naštěstí ušetřeny – jsou-li vystaveny správné výslovnosti).

Třídit můžete společně (děti si budou kartičky postupně losovat, číst a přikládat), ve skupinkách, dvojicích či individuálně (zde je nutná zpětná vazba nebo kontrola pomocí karet se všemi slovy). Můžete si nachystat více stejných sad, nebo nakombinovat s dalšími třídícími kartičkami či jinými aktivitami, u kterých se děti budou střídat (uděláte stanoviště rozmístěná po třídě). V případě polepení druhé strany kartiček a sluníček magnetem můžete přikládat na tabuli. Způsob využití záleží na věku a zkušenostech dětí.

TIP 1: Polepte zadní stranu kartiček magnetem – můžete tak skládat na tabuli.
TIP 2: Na pevné ploše stačí přikládat kartičky ke správnému sluníčku (pod něj či kolem něj) - my využíváme talířky a stojánky na fotku – viz foto.

OBSAH:

  • 82 slovíček (duh) - 12 na jedné A4
  • 2 sluníčka se symbolem (2 velikosti na výběr)
  • 2 přehledy se slovíčky, které lze využít ke kontrole (2 velikosti na výběr)

Jedná se o vzdělávací materiál pro ZŠ.

Další produkty od autora Lucie Šimků - HAPPi KyDS

331649
Anglický jazyk
Školní družina, 1., 2., 3., 4., 5., 6., ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
Přiřazovačky jsou parádní (a přitom jednoduchou a skladnou) pomůckou pro rychlé procvičení nové slovní zásoby nebo
35.00 Kč
100862
Pracovní činnosti
MŠ, Školní družina, MŠ - předškoláci, 1., 2., ZŠ – 1. STUPEŇ
Pracovní listy
Sada 10 předloh ke kreslení (= 10 obrázků se zimní tematikou, které se děti naučí kreslit v 5 snadných krocích)
35.00 Kč
272056
Anglický jazyk
Školní družina, 1., 2., 3., 4., 5., ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
Přiřazovačky jsou parádní (a přitom jednoduchou a skladnou) pomůckou pro rychlé procvičení nové slovní zásoby nebo
35.00 Kč
76046
Anglický jazyk
MŠ, MŠ - předškoláci, 1., 2., 3., 4., 5., 6., ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
Dětmi oblíbená hra na procvičení a upevnění slovní zásoby a správné výslovnosti. Procvičte si s dětmi slovní zásobu na
39.00 Kč
PRONUNCIATION - OO - sluníčka a duhy PRONUNCIATION - OO - sluníčka a duhy
INFORMACE: Tato sada je zaměřena na slova obsahující dvě písmena O vedle sebe, z nichž se některá čtou s krátkým písmenem u (ʊ) a některá s dlouhým písmenem u (uː) - sada neobsahuje další možné výslovnosti. Úkolem dětí je tato slova na kartičkách s duhou správně rozdělit do dvou skupin (ke sluníčkům). Děti (a nejen ony) si tímto zábavným způsobem lépe upevní správnou výslovnost – stává se, že studenti, kteří se učí psané a mluvené angličtině současně, získají špatné návyky, kterých se pak špatně zbavují (menší děti jsou tomuto naštěstí ušetřeny – jsou-li vystaveny správné výslovnosti). Třídit můžete společně (děti si budou kartičky postupně losovat, číst a přikládat), ve skupinkách, dvojicích či individuálně (zde je nutná zpětná vazba nebo kontrola pomocí karet se všemi slovy). Můžete si nachystat více stejných sad, nebo nakombinovat s dalšími třídícími kartičkami či jinými aktivitami, u kterých se děti budou střídat (uděláte stanoviště rozmístěná po třídě). V případě polepení druhé strany kartiček a sluníček magnetem můžete přikládat na tabuli. Způsob využití záleží na věku a zkušenostech dětí. TIP 1: Polepte zadní stranu kartiček magnetem – můžete tak skládat na tabuli. TIP 2: Na pevné ploše stačí přikládat kartičky ke správnému sluníčku (pod něj či kolem něj) - my využíváme talířky a stojánky na fotku – viz foto. OBSAH: 82 slovíček (duh) - 12 na jedné A4 2 sluníčka se symbolem (2 velikosti na výběr) 2 přehledy se slovíčky, které lze využít ke kontrole (2 velikosti na výběr) Jedná se o vzdělávací materiál pro ZŠ.
UUCZ-354823
Anglický jazyk>Didaktické hry>Přehled učiva>Ostatní>1.>2.>3.>4.>5.>6.>7.>ZŠ – 1. STUPEŇ>ZŠ – 2. STUPEŇ
55.00