Valentine´s Day & AZ Quiz

Předmět:
Ročník:
7., 8., 9.,
Kategorie:
Počet stran:
6
Velikost: 7.73 MB
Typ souboru: pdf
Prodávající Dana Tomečková
Nahráno:
Naposledy upraveno:
11. 2. 2025
Sdílet:

OBSAH

Soubor obsahuje hru AZ kvíz v na základní slovní zásobu k tématu “láska a Valentýn”. Na výběr je vždy několik definic slovíček – lze tak vybrat pro žáky na úrovni A1 i A2.

 METODICKÝ LIST

Cílem hry je pospojovat všechny tři strany herního pole (viz hra AZ kvíz).

Žáky rozlosujeme do 2 týmů.

Šablonu AZ kvízu můžeme:

-promítnout na interaktivní tabuli + vybarvovat zabraná políčka 

-vytisknout ČB nebo barevně + připevnit na tabuli + vybarvovat políčka/označovat magnetkami dvou barev

-vytisknout do každého týmu + každý tým sám vybarvuje zabraná políčka (svoje I pro kontrolu soupeřova)

-zástupci týmu si stříhnou (rock – scissors – paper), vítěz začíná výběrem prvního pole 

-dle pokročilosti skupiny formulujeme definici slova z daného pole

-velmi jednoduché definice jsou v dokumentu připraveny

-pokud tým A neodpoví dobře, tým B může odpovědět nebo políčko odmítnout

-v případě odmítnutí/chybné odpovědi je políčko označeno šedě

-když má některý tým zájem o šedé políčko, tak oběma týmům odstartujeme  VOCABULARY BATTLE  “slovíčkovou bitvu” (na dané písmeno musí během 30 sekund vymyslet co nejvíce anglických slov – zakázaná jsou vlastní jména a názvy měst, tým píše slovíčka na papír nebo do sešitu, smí použít jen 1 propisku na tým), kdo má víc slovíček, zabírá šedé pole.

Have fun!!!

Mgr. Dana Tomečková

[email protected]

 

zdroje grafiky: www.canva.com

Další produkty od autora Dana Tomečková

690913
Anglický jazyk
ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Ostatní
OBSAH Soubor obsahuje Halloweenskou aktivitu na několik dní před Halloweenem. Každou hodinu angličtiny se žáci mohou
40.00 Kč
581116
Anglický jazyk
4., 5., 6.
Didaktické hry
ANIMAL HUNT OBSAH Soubor obsahuje hru na hádání názvů zvířat, úrovně A0. Žáci hledají kartičky, čtou si hádanky, píší
25.00 Kč
837408
Anglický jazyk
3., 4., 5.
Didaktické hry
OBSAH Soubor obsahuje dvoufázovou hru pro první stupeň na trénování slovesa like. V první části vyluští žáci osmisměrku
40.00 Kč
690914
Anglický jazyk
4., 5., 6., 7., 8., 9., SŠ
Ostatní
THANKSGIVING FUN FACTS OBSAH Soubor obsahuje Thanksgiving aktivitu vhodnou na celý měsíc listopad. Každou hodinu
40.00 Kč
Valentine´s Day & AZ Quiz Valentine´s Day & AZ Quiz
OBSAHSoubor obsahuje hru AZ kvíz v na základní slovní zásobu k tématu “láska a Valentýn”. Na výběr je vždy několik definic slovíček – lze tak vybrat pro žáky na úrovni A1 i A2. METODICKÝ LISTCílem hry je pospojovat všechny tři strany herního pole (viz hra AZ kvíz).Žáky rozlosujeme do 2 týmů.Šablonu AZ kvízu můžeme:-promítnout na interaktivní tabuli + vybarvovat zabraná políčka -vytisknout ČB nebo barevně + připevnit na tabuli + vybarvovat políčka/označovat magnetkami dvou barev-vytisknout do každého týmu + každý tým sám vybarvuje zabraná políčka (svoje I pro kontrolu soupeřova)-zástupci týmu si stříhnou (rock – scissors – paper), vítěz začíná výběrem prvního pole -dle pokročilosti skupiny formulujeme definici slova z daného pole-velmi jednoduché definice jsou v dokumentu připraveny-pokud tým A neodpoví dobře, tým B může odpovědět nebo políčko odmítnout-v případě odmítnutí/chybné odpovědi je políčko označeno šedě-když má některý tým zájem o šedé políčko, tak oběma týmům odstartujeme  VOCABULARY BATTLE  “slovíčkovou bitvu” (na dané písmeno musí během 30 sekund vymyslet co nejvíce anglických slov – zakázaná jsou vlastní jména a názvy měst, tým píše slovíčka na papír nebo do sešitu, smí použít jen 1 propisku na tým), kdo má víc slovíček, zabírá šedé pole.Have fun!!!Mgr. Dana Tomečková[email protected] zdroje grafiky: www.canva.com
UUCZ-790814
Anglický jazyk>AZ-kvíz>7.>8.>9.>SŠ>💌 Valentýn
35.00