At the Zoo (A2-B1 Konverzace - SpeakUp 02)

Předmět:
Ročník:
7., 8., 9.,
Počet stran:
26
Velikost: 8.15 MB
Typ souboru: zip
Prodávající Ondřej Šťastný
Nahráno:
Naposledy upraveno:
7. 2. 2026
Sdílet:

Interaktivní konverzační materiál série SpeakUp slouží jako bezpečný a srozumitelný rámec pro mluvení o zvířatech, preferencích i porovnávání. Žáci si přirozeně osvojují slovní zásobu a jednoduché struktury bez pocitu „učení se“.

Úroveň: A2-B1 | Čas: 45 - 60 minut

O čem materiál je?

Tento materiál série SpeakUp je zaměřený na konverzaci v angličtině na téma zvířata a zoo. Žáci mluví o svých preferencích, popisují zvířata, porovnávají je a postupně si osvojují základní slovní zásobu i jednoduché gramatické struktury (popis, otázky, superlativy).

Materiál využijí:

- učitelé angličtiny na 2. stupni ZŠ

- učitelé nižších ročníků SŠ

Co v dokumentu najdete:

- Opening discussion – jednoduché zahřívací otázky (oblíbená zvířata, mazlíčci, jídlo)

- Vocabulary builder – základní slovní zásobu ke zvířatům (např. elephant, giraffe, snake, zebra…)

- Animal quiz – popisy zvířat formou hádanek (čtení + porozumění)

- Popis zvířat – aktivita „You describe them!“ s obrázky

- Superlativy – nejrychlejší, nejkrásnější, největší zvířata

- výrazná vizuální podpora (fotografie, přehledné rozvržení)

Materiál je ideální pro:

- rozvoj mluvení a spontánní reakce

- práci ve dvojicích nebo malých skupinách

- hodinu zaměřenou na aktivní zapojení žáků

- žáky, kteří potřebují mluvit bez tlaku na dlouhé souvislé projevy

Proč si materiál pořídit?

- podporuje přirozenou komunikaci, ne jen doplňování cvičení

- jasná struktura → minimální příprava učitele

- atraktivní téma, které funguje i u slabších nebo méně motivovaných žáků

- vhodné jako samostatná hodina (cca 45 minut) nebo jako doplněk učebnice

Další produkty od autora Ondřej Šťastný

1126453
Anglický jazyk
Přípravy hodiny/lekce
Let's Explore China Part 3 se zaměřuje na témata spojená s Čínou na základě osobní zkušenosti učitele angličtiny, který
29.00 Kč
1109577
Anglický jazyk
Didaktické hry
Máte už dost Kahootu? Tento materiál nabízí zábavnou aukční aktivitu zaměřenou na kondicionály v angličtině. Studenti v
49.00 Kč
1109596
Anglický jazyk
8., 9., SŠ
Přípravy hodiny/lekce
Úroveň: B1 | Čas: 45 - 60 minut O čem materiál je? Tento materiál série SpeakUp je zaměřený na konverzaci v angličtině
42.00 Kč
1109553
Anglický jazyk
9., SŠ
Didaktické hry
Máte už dost Kahootu? Tento materiál nabízí zábavnou aukční aktivitu zaměřenou na používání členů v angličtině. Studenti
49.00 Kč
At the Zoo (A2-B1 Konverzace - SpeakUp 02) At the Zoo (A2-B1 Konverzace - SpeakUp 02)
Interaktivní konverzační materiál série SpeakUp slouží jako bezpečný a srozumitelný rámec pro mluvení o zvířatech, preferencích i porovnávání. Žáci si přirozeně osvojují slovní zásobu a jednoduché struktury bez pocitu „učení se“.Úroveň: A2-B1 | Čas: 45 - 60 minutO čem materiál je?Tento materiál série SpeakUp je zaměřený na konverzaci v angličtině na téma zvířata a zoo. Žáci mluví o svých preferencích, popisují zvířata, porovnávají je a postupně si osvojují základní slovní zásobu i jednoduché gramatické struktury (popis, otázky, superlativy).Materiál využijí:- učitelé angličtiny na 2. stupni ZŠ- učitelé nižších ročníků SŠCo v dokumentu najdete:- Opening discussion – jednoduché zahřívací otázky (oblíbená zvířata, mazlíčci, jídlo)- Vocabulary builder – základní slovní zásobu ke zvířatům (např. elephant, giraffe, snake, zebra…)- Animal quiz – popisy zvířat formou hádanek (čtení + porozumění)- Popis zvířat – aktivita „You describe them!“ s obrázky- Superlativy – nejrychlejší, nejkrásnější, největší zvířata- výrazná vizuální podpora (fotografie, přehledné rozvržení)Materiál je ideální pro:- rozvoj mluvení a spontánní reakce- práci ve dvojicích nebo malých skupinách- hodinu zaměřenou na aktivní zapojení žáků- žáky, kteří potřebují mluvit bez tlaku na dlouhé souvislé projevyProč si materiál pořídit?- podporuje přirozenou komunikaci, ne jen doplňování cvičení- jasná struktura → minimální příprava učitele- atraktivní téma, které funguje i u slabších nebo méně motivovaných žáků- vhodné jako samostatná hodina (cca 45 minut) nebo jako doplněk učebnice
UUCZ-1109588
Anglický jazyk>Přípravy hodiny/lekce>7.>8.>9.>SŠ>🐾 Živočichové
42.00