Dubánčí BINGO na procházku do přírody

Dubánčí BINGO je postřehová hra pro děti určená zejména na výlety do přírody, ale můžete s ním hrát i jiné hry.

Na začátku výletu každé dítě (nebo do skupiny) dostane jednu hrací kartičku, na které je v mřížce 5x5 celkem 25 náhodných obrázků různých přírodnin, zvířat nebo rostlin. Děti se pak na výletě pečlivě rozhlížejí a v okamžiku, kdy ve svém okolí objeví něco z obrázků na své kartě, tak si tento obrázek škrtnou. Vyhrává ten, kdo bude mít první vyškrtanou celou linii. Podrobnější pravidla jsou součástí produktu, stejně jako pravidla dalších dvou her (LOTTO, domácí BINGO) a jejich různých modifikací a vylepšení.

Obsah produktu

  • 100 různých náhodně vygenerovaných karet na 50 stránkách. 
  • Podrobný návod na tři hry a další tipy různé modifikace a vylepšení hry.
  • Přehled všech obrázků s jejich názvy.

Přínosy a výhody Dubánčího BINGA

  • Poznávání přírody - Děti se učí poznávat různé rostliny, živočichy a přírodniny, což zvyšuje jejich povědomí o přírodním prostředí.
  • Rozvoj pozorovacích schopností - Hra motivuje děti k pečlivému sledování svého okolí a zaměřování se na detaily, což zlepšuje jejich schopnost pozorování. 
  • Soustředění a trpělivost - Děti se učí být trpělivé a soustředěné, protože musí hledat specifické objekty ve svém okolí.
  • Fyzická venkovní aktivita - Hra motivuje děti k pohybu a procházkám v přírodě, což podporuje jejich zdraví a kondici. Pobyt na čerstvém vzduchu má pozitivní vliv na zdraví a pohodu dětí.
  • Spolupráce a týmová práce - Hra může být hrána individuálně nebo ve skupinách, což umožňuje různé formy interakce a spolupráce. Děti se učí spolupracovat a komunikovat při hledání objektů, což podporuje jejich sociální dovednosti. Úspěch při hledání objektů a vyhrávání hry zvyšuje sebevědomí a sebedůvěru dětí.
  • Paměť a rozpoznávání - Děti cvičí svou paměť a schopnost rozpoznávat a pamatovat si různé přírodní objekty.
  • Adaptace na různé úrovně - Hra je flexibilní a lze ji přizpůsobit různým věkovým skupinám a úrovním dovedností.

Hra BINGO přináší mnoho výhod a přínosů jak pro děti, tak pro jejich učitele a rodiče. Je to skvělý nástroj pro zábavné a efektivní učení v přírodě.

Další produkty od autora Petr Václavek (Smartpixels s.r.o.)

592531
Matematika
Školní družina, MŠ - předškoláci, 1., 2., 3., 4., 5., ZŠ – 1. STUPEŇ
Výzdoba třídy
Dubánčí hravá násobilka obsahuje tyto soubory: 2 různé plakáty s celou malou násobilkou - pro vyzdobení třídy. Jeden
69.00 Kč
592495
Český jazyk - čtení
1., ZŠ – 1. STUPEŇ
Diplomy, Pochvaly, Medaile
Produkt obsahuje 5 šablon pro čtenářské glejty, které se udělují prvňáčkům při příležitosti pasování na čtenáře. Každá
49.00 Kč
603281
Tělesná výchova
2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Běhací diktát
Dubánčí běhací šifrovačka kombinuje pohyb, trénování paměti, týmovou spolupráci, strategické myšlení a luštění šifer
69.00 Kč
599647
Nezařazené k předmětu
MŠ, Školní družina, MŠ - předškoláci, 1., 2., 3., 4., 5.
Diplomy, Pochvaly, Medaile
5 šablon diplomů s různými fotografickými motivy - tři jsou s dubánkem a dva s duběnkou. Na PDF šablonách je uveden jen
49.00 Kč
Dubánčí BINGO na procházku do přírody Dubánčí BINGO na procházku do přírody
Dubánčí BINGO je postřehová hra pro děti určená zejména na výlety do přírody, ale můžete s ním hrát i jiné hry.Na začátku výletu každé dítě (nebo do skupiny) dostane jednu hrací kartičku, na které je v mřížce 5x5 celkem 25 náhodných obrázků různých přírodnin, zvířat nebo rostlin. Děti se pak na výletě pečlivě rozhlížejí a v okamžiku, kdy ve svém okolí objeví něco z obrázků na své kartě, tak si tento obrázek škrtnou. Vyhrává ten, kdo bude mít první vyškrtanou celou linii. Podrobnější pravidla jsou součástí produktu, stejně jako pravidla dalších dvou her (LOTTO, domácí BINGO) a jejich různých modifikací a vylepšení.Obsah produktu100 různých náhodně vygenerovaných karet na 50 stránkách. Podrobný návod na tři hry a další tipy různé modifikace a vylepšení hry.Přehled všech obrázků s jejich názvy.Přínosy a výhody Dubánčího BINGAPoznávání přírody - Děti se učí poznávat různé rostliny, živočichy a přírodniny, což zvyšuje jejich povědomí o přírodním prostředí.Rozvoj pozorovacích schopností - Hra motivuje děti k pečlivému sledování svého okolí a zaměřování se na detaily, což zlepšuje jejich schopnost pozorování. Soustředění a trpělivost - Děti se učí být trpělivé a soustředěné, protože musí hledat specifické objekty ve svém okolí.Fyzická venkovní aktivita - Hra motivuje děti k pohybu a procházkám v přírodě, což podporuje jejich zdraví a kondici. Pobyt na čerstvém vzduchu má pozitivní vliv na zdraví a pohodu dětí.Spolupráce a týmová práce - Hra může být hrána individuálně nebo ve skupinách, což umožňuje různé formy interakce a spolupráce. Děti se učí spolupracovat a komunikovat při hledání objektů, což podporuje jejich sociální dovednosti. Úspěch při hledání objektů a vyhrávání hry zvyšuje sebevědomí a sebedůvěru dětí.Paměť a rozpoznávání - Děti cvičí svou paměť a schopnost rozpoznávat a pamatovat si různé přírodní objekty.Adaptace na různé úrovně - Hra je flexibilní a lze ji přizpůsobit různým věkovým skupinám a úrovním dovedností.Hra BINGO přináší mnoho výhod a přínosů jak pro děti, tak pro jejich učitele a rodiče. Je to skvělý nástroj pro zábavné a efektivní učení v přírodě.
UUCZ-602346
Biologie>Přírodověda>Prvouka>Bingo>Venkovní hry - bojovka - bez vzdělávání>Venkovní učení - stezky, badatelská výuka, terénní výuka>MŠ>Školní družina>MŠ - předškoláci>1.>2.>3.>4.>5.>6.>7.>ZŠ – 1. STUPEŇ>ZŠ – 2. STUPEŇ>Den Země>Jaro>Léto>Podzim>Prázdniny>Rostliny>Stromy>Živočichové
99.00