Hodina v pohybu - vzduch

Předmět:
Ročník:
Téma:
Počet stran:
6
Velikost: 1.51 MB
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
19. 9. 2023
Cena:
35 Kč vč. DPH
Sdílet:

Hodina je primárně určena do chemie pro 8. ročník, konkrétně pro téma vzduch. Z vlastní zkušenosti víme, že žáci toho o vzduchu už spoustu ví např. z přírodopisu, zeměpisu nebo fyziky, proto jsme vymyslely tuto hodinu, kdy své znalosti jen ucelí a propojí s chemií. Žáci by s pomocí informací, které postupně získávají na 5 stanovištích, měli být schopni vyplnit celý pracovní list, i když ještě nemají patřičné znalosti. Tento pracovní list poté slouží jako jejich zápis o vzduchu.

Celá hodina je pouze teoretická, proto nepotřebujete žádný materiál, pouze tento soubor. Soubor obsahuje návod, jak se souborem pracovat, pracovní list/zápis pro žáky, stanoviště k rozmístění po třídě a řešení.

Hra se dá využít k výuce tématu vzduch (chemie 8. ročník), připadně jako opakování pro 9. ročník, ale díky mezipředmětovým vztahům (znečistění ovzduší, složení vzduchu atd.) i například na nějakou výukovou stezku, Den Země apod. 

Další produkty od autora AZ materiály

382344
Chemie
9., SŠ
Didaktické hry
Při této aktivitě se žáci volně pohybují (odtud název běhací křížovka 😊) po učebně, hledají otázky, které jste tam
35.00 Kč
389214
Biologie
8., 9., SŠ
Didaktické hry
Hra slouží pro zopakování učiva kosterní soustavy (8. ročník). Při této aktivitě se žáci volně pohybují (odtud název
30.00 Kč
421654
Biologie
6., 7., 8., 9., SŠ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
Materiál je přichystán pro tematicky laděné vánoční hodiny (hlavně) přírodopisu. Zahrnuje 5 stanovišť s úkoly, které
30.00 Kč
420607
Biologie
6., 7., 8., 9., SŠ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
Materiál ideální pro tematicky laděné vánoční hodiny přírodopisu bez nutnosti cokoliv chystat. Zahrnuje prezentaci plnou
25.00 Kč
Hodina v pohybu - vzduch Hodina v pohybu - vzduch
Hodina je primárně určena do chemie pro 8. ročník, konkrétně pro téma vzduch. Z vlastní zkušenosti víme, že žáci toho o vzduchu už spoustu ví např. z přírodopisu, zeměpisu nebo fyziky, proto jsme vymyslely tuto hodinu, kdy své znalosti jen ucelí a propojí s chemií. Žáci by s pomocí informací, které postupně získávají na 5 stanovištích, měli být schopni vyplnit celý pracovní list, i když ještě nemají patřičné znalosti. Tento pracovní list poté slouží jako jejich zápis o vzduchu. Celá hodina je pouze teoretická, proto nepotřebujete žádný materiál, pouze tento soubor. Soubor obsahuje návod, jak se souborem pracovat, pracovní list/zápis pro žáky, stanoviště k rozmístění po třídě a řešení. Hra se dá využít k výuce tématu vzduch (chemie 8. ročník), připadně jako opakování pro 9. ročník, ale díky mezipředmětovým vztahům (znečistění ovzduší, složení vzduchu atd.) i například na nějakou výukovou stezku, Den Země apod. 
UUCZ-369197
Biologie>Chemie>Didaktické hry>Venkovní stezky, aktivity>8.>9.>SŠ>Den Země
35.00