Běhací luštění slov s dvojhláskami (1. třída)

Ročník:
Kategorie:
Počet stran:
6
Velikost: 5.57 MB
Typ souboru: pdf
Prodávající Zuzana Janková
Nahráno:
Naposledy upraveno:
23. 2. 2026
Sdílet:

Materiál obsahuje 2 verze běhacího luštění slov s dvojhláskami AU, OU, EU pro 1. třídu. První verze je podpořena obrázky, druhá (obtížnější) verze je bez obrázků.

Jak na to?

Listy s kartičkami (1-12) vytiskněte a rozstříhejte na jednotlivé karty. Ty rozmístěte po prostoru (ve třídě, na chodbě, venku). Každému dítěti dejte jeden záznamový list s čísly, kam bude psát vyluštěná slova (poslední list materiálu). Děti mají za úkol chodit po prostoru, vyluštit slovo a zapsat ho do svého záznamového listu ke správnému číslu.

Pokud chcete úkol dětem udělat obtížnější, chodí po prostoru bez záznamového listu a každé slovo a číslo si musí zapamatovat. Poté ho teprve jdou zapsat na list, který mají například na svém místě na lavici.

Obtížnost můžete také zvýšit tím, že děti budou psát slova psacím písmem.

Pokud chcete některým dětem zvýšit obtížnost hned na začátku, nechte je rovnou luštit slova z kartiček bez obrázků.

Řešení je součástí materiálu.

Děkuji za zakoupení materiálu a přeji Vám i dětem hodně radosti z učení. 🙂

Další produkty od autora Zuzana Janková

1147563
Hudební výchova
1., 2., 3.
Písničky, básničky
Celý materiál obsahuje úvodní list, text písně s omalovánkou, notový zápis a hudební podklad k autorské písničce „Jsou
29.00 Kč
1015832
Český jazyk - čtení
1.
Běhací diktát
Materiál obsahuje 2 běhací aktivity pro 1. třídu zaměřené na určování počtu a počátečního písmene či slabiky u obrázků
35.00 Kč
757897
Český jazyk - čtení
1., 2., 3.
Písničky, básničky
4 autorské zimní básničky, ve kterých jsou písmena zašifrovaná pomocí obrázků. Jak na to? Dětem vytiskněte listy s
30.00 Kč
895652
Český jazyk - literatura
1., 2., 3.
Písničky, básničky
12 krátkých letních autorských básniček, které jsou určené k ilustrování dětmi. Vhodné na konec školního roku i na
35.00 Kč
Běhací luštění slov s dvojhláskami (1. třída) Běhací luštění slov s dvojhláskami (1. třída)
Materiál obsahuje 2 verze běhacího luštění slov s dvojhláskami AU, OU, EU pro 1. třídu. První verze je podpořena obrázky, druhá (obtížnější) verze je bez obrázků.Jak na to?Listy s kartičkami (1-12) vytiskněte a rozstříhejte na jednotlivé karty. Ty rozmístěte po prostoru (ve třídě, na chodbě, venku). Každému dítěti dejte jeden záznamový list s čísly, kam bude psát vyluštěná slova (poslední list materiálu). Děti mají za úkol chodit po prostoru, vyluštit slovo a zapsat ho do svého záznamového listu ke správnému číslu.Pokud chcete úkol dětem udělat obtížnější, chodí po prostoru bez záznamového listu a každé slovo a číslo si musí zapamatovat. Poté ho teprve jdou zapsat na list, který mají například na svém místě na lavici.Obtížnost můžete také zvýšit tím, že děti budou psát slova psacím písmem.Pokud chcete některým dětem zvýšit obtížnost hned na začátku, nechte je rovnou luštit slova z kartiček bez obrázků.Řešení je součástí materiálu.Děkuji za zakoupení materiálu a přeji Vám i dětem hodně radosti z učení. 🙂
UUCZ-1126167
Český jazyk - čtení>Běhací diktát>1.
30.00