Čtenářská dílna-desková hra s obecnými otázkami k čtenému textu

Kategorie:
Počet stran:
9
Velikost: 362.09 KB
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
25. 11. 2022
Cena:
30 Kč vč. DPH
Sdílet:

Materiál obsahuje: univerzální hrací plochu, čtenářské karty

Hrací plocha:

Hrací plocha je na první straně souboru, vytiskněte ji žákům do dvojic. Pro delší trvanlivost si hru můžete zalaminovat, nebo ji vložit do euro složky. Hrací plocha je navržena univerzálně, aby se dala využít i v jiných aktivitách či jiném předmětu, dle Vaší fantazie. 

Čtenářské karty:

Materiál obsahuje 24 karet. Karty jsou z jedné strany potištěny motivem knihy a z druhé strany je na každé kartě jedna otázka. Otázky jsou formulovány tak, aby se obecně ptaly na předchozí čtený text, nebo se ptají na obecné informace vztahující se ke knihám (př. Jak říkáme osobě, která píše knihy?).

Využití:

Tato hra je určena do hodin čtenářské dílny. Žáci musí nejprve v hodině čtenářské dílny přečíst jakýkoliv úryvek textu (nejlépe vlastní knihy), aby bylo možné pracovat s otázkami, které hra obsahuje. 

Žákům rozdáme do dvojic (případně do trojic) hrací plochu a balíček karet. Každý žák si vezme hrací figurku a kostku. Žáci si zahrají kámen, nůžky, kdo vyhrává začíná hru. Hráč hodí kostkou a posune se o daný počet polí. Vždy, když se hráč posune na nové pole, musí si vzít novou kartu. Hráč přečte otázku spolužákovi a následně na ni odpoví. Spolužák naslouchá a čeká, až bude na řadě. Hra obsahuje akční pole VEZMI SI DVĚ KARTY a JDI O DVĚ POLE ZPĚT, přičemž se žák řídí instrukcemi. 

Varianta: Na konci hodiny si vezmeme karty, které obsahují obecné otázky o knihách a ptáme se žáků, jak na tyto otázky odpověděli. 

Další produkty od autora Adéla Horáčková

217066
Anglický jazyk
ZŠ – 1. STUPEŇ
Pexeso
Soubor obsahuje: Anglické pexeso s vánoční tématikou- celkem 36 karet (18 párů), páry tvoří vždy jedno české slovíčko a
39.00 Kč
216828
Matematika
2., 3.
Pracovní listy
Soubor obsahuje pracovní list na sčítání a odčítání. Tento pracovní list je zde ve více variantách (příklady na sčítání
25.00 Kč
Čtenářská dílna-desková hra s obecnými otázkami k čtenému textu Čtenářská dílna-desková hra s obecnými otázkami k čtenému textu
Materiál obsahuje: univerzální hrací plochu, čtenářské karty Hrací plocha: Hrací plocha je na první straně souboru, vytiskněte ji žákům do dvojic. Pro delší trvanlivost si hru můžete zalaminovat, nebo ji vložit do euro složky. Hrací plocha je navržena univerzálně, aby se dala využít i v jiných aktivitách či jiném předmětu, dle Vaší fantazie.  Čtenářské karty: Materiál obsahuje 24 karet. Karty jsou z jedné strany potištěny motivem knihy a z druhé strany je na každé kartě jedna otázka. Otázky jsou formulovány tak, aby se obecně ptaly na předchozí čtený text, nebo se ptají na obecné informace vztahující se ke knihám (př. Jak říkáme osobě, která píše knihy?). Využití: Tato hra je určena do hodin čtenářské dílny. Žáci musí nejprve v hodině čtenářské dílny přečíst jakýkoliv úryvek textu (nejlépe vlastní knihy), aby bylo možné pracovat s otázkami, které hra obsahuje.  Žákům rozdáme do dvojic (případně do trojic) hrací plochu a balíček karet. Každý žák si vezme hrací figurku a kostku. Žáci si zahrají kámen, nůžky, kdo vyhrává začíná hru. Hráč hodí kostkou a posune se o daný počet polí. Vždy, když se hráč posune na nové pole, musí si vzít novou kartu. Hráč přečte otázku spolužákovi a následně na ni odpoví. Spolužák naslouchá a čeká, až bude na řadě. Hra obsahuje akční pole VEZMI SI DVĚ KARTY a JDI O DVĚ POLE ZPĚT, přičemž se žák řídí instrukcemi.  Varianta: Na konci hodiny si vezmeme karty, které obsahují obecné otázky o knihách a ptáme se žáků, jak na tyto otázky odpověděli. 
UUCZ-215975
Český jazyk - čtení>Didaktické hry>2.>3.>ZŠ – 1. STUPEŇ
30.00