Vyjmenovaná slova po L - velká sada

Kategorie:
Počet stran:
62
Velikost: 4.47 MB
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
4. 1. 2023
Cena:
125 Kč vč. DPH
Sdílet:

Hravé a zábavné procvičování pravopisu vyjmenovaných slov po L.

Sada obsahuje 4 materiály, které procvičují VS po L.

skládanky - Materiál vytiskněte a rozstříhejte na věty a slova.

Žák čte věty a doplňuje do vět vyjmenovaná slova nebo slova příbuzná, aby věta dávala smysl. Procvičujeme i čtení s porozuměním.

U druhé varianty doplňuje do slov pravopis y, ý, i, í. Poté skládá věty.

Věty poté letíme do sešitu, přepisujeme, přiřazujeme příbuzná slova k VS, tvoříme jiná slova do nabídky, kreslíme dle vět obrázky.

pravopisný detektiv - Učitel nakopíruje žákům úvodní list s detektivem, poté promítá prezentaci. Žák má za úkol označovat (kroužkovat či vybarvovat) písmeno y/ý/i/í, které doplní do daných slov. Pro žáky s SPU či IVP možno upravit. Jiná (těžší) varianta: Učitel může daná slova pouze dětem předčítat. Žáci po vyslechnutí slova označují správné y/i, které by do slova doplnili. Možné využívat pro promítání na interaktivní tabuli či vytisknout na menší karty pro individuální doplňování.

pátrači - Materiál promítá učitel na tabuli či vytiskneme každému individuálně. Žák čte věty a doplňuje do slov pravopis y, ý, i, í. - slova či pouze y/i děti zapisují na mazací tabulku. Poté má za úkol přečíst věty z nabídky a vybrat pouze ty, ve kterých nalezne vyjmenované nebo slovo příbuzné. U každé věty, ve které najde VS nebo slovo příbuzné si zapíše první písmeno z věty a vznikne mu tajenka. Jedná se vždy o KVĚTINU ČI STROMY.

tajenky - velmi oblíbený materiál

Žák čte slova a vybírá do slov Y/Ý/Í/I, kde ve druhém sloupci zapisuje odůvodnění = příslušné vyjmenované slovo nebo slovo příbuzné, popřípadě proškrtne v případě měkkého i. Poté žák do sloupce tajenka zapisuje písmeno z prvního slova a dle čísla v závorce. Do počtu se nikdy nezapočítávají slovo pomocná – malými písmeny. Po dokončení celé karty vznikne žákovi tajenka – vždy se jedná o zaměřené slovo na téma SPORTY. Procvičujeme rovněž čtení s porozuměním. Slova přepisujeme do sešitu, píšeme a vymýšlíme věty na daná slova, tvoříme jiná slova do nabídky, kreslíme dle vět či slov obrázky. Součástí materiálu jsou i karty s výsledky pro snadnou kontrolu.

Další produkty od autora Lucie Holbíková

115941
Český jazyk - čtení
3., 4., ZŠ – 1. STUPEŇ
Ostatní
Zábavné procvičování a odůvodňování pravopisu vyjmenovaných slov po B. Žák čte slova a vybírá do slov Y/Ý/Í/I, kde ve
45.00 Kč
87613
Český jazyk
3., 4., ZŠ – 1. STUPEŇ
Didaktické hry
Zábavné a u dětí oblíbené procvičování pravopisu ve vyjmenovaných slovech po V bez nutnosti tisku. Cílem materiálu je
29.00 Kč
271582
Český jazyk
3., 4., ZŠ – 1. STUPEŇ
Ostatní
Cílem materiálu je procvičit si ZÁBAVNOU FORMOU PRAVOPIS A VYJMENOVANÁ SLOVA PO S. Materiál promítá učitel na tabuli či
33.00 Kč
100284
Český jazyk - čtení
3., 4.
Skládačky
Cílem materiálu je procvičit si PRAVOPIS A VYJMENOVANÁ SLOVA PO P formou činnostního učení. Materiál vytiskněte a
33.00 Kč
Vyjmenovaná slova po L - velká sada Vyjmenovaná slova po L - velká sada
Hravé a zábavné procvičování pravopisu vyjmenovaných slov po L. Sada obsahuje 4 materiály, které procvičují VS po L. skládanky - Materiál vytiskněte a rozstříhejte na věty a slova. Žák čte věty a doplňuje do vět vyjmenovaná slova nebo slova příbuzná, aby věta dávala smysl. Procvičujeme i čtení s porozuměním. U druhé varianty doplňuje do slov pravopis y, ý, i, í. Poté skládá věty. Věty poté letíme do sešitu, přepisujeme, přiřazujeme příbuzná slova k VS, tvoříme jiná slova do nabídky, kreslíme dle vět obrázky. pravopisný detektiv - Učitel nakopíruje žákům úvodní list s detektivem, poté promítá prezentaci. Žák má za úkol označovat (kroužkovat či vybarvovat) písmeno y/ý/i/í, které doplní do daných slov. Pro žáky s SPU či IVP možno upravit. Jiná (těžší) varianta: Učitel může daná slova pouze dětem předčítat. Žáci po vyslechnutí slova označují správné y/i, které by do slova doplnili. Možné využívat pro promítání na interaktivní tabuli či vytisknout na menší karty pro individuální doplňování. pátrači - Materiál promítá učitel na tabuli či vytiskneme každému individuálně. Žák čte věty a doplňuje do slov pravopis y, ý, i, í. - slova či pouze y/i děti zapisují na mazací tabulku. Poté má za úkol přečíst věty z nabídky a vybrat pouze ty, ve kterých nalezne vyjmenované nebo slovo příbuzné. U každé věty, ve které najde VS nebo slovo příbuzné si zapíše první písmeno z věty a vznikne mu tajenka. Jedná se vždy o KVĚTINU ČI STROMY. tajenky - velmi oblíbený materiál Žák čte slova a vybírá do slov Y/Ý/Í/I, kde ve druhém sloupci zapisuje odůvodnění = příslušné vyjmenované slovo nebo slovo příbuzné, popřípadě proškrtne v případě měkkého i. Poté žák do sloupce tajenka zapisuje písmeno z prvního slova a dle čísla v závorce. Do počtu se nikdy nezapočítávají slovo pomocná – malými písmeny. Po dokončení celé karty vznikne žákovi tajenka – vždy se jedná o zaměřené slovo na téma SPORTY. Procvičujeme rovněž čtení s porozuměním. Slova přepisujeme do sešitu, píšeme a vymýšlíme věty na daná slova, tvoříme jiná slova do nabídky, kreslíme dle vět či slov obrázky. Součástí materiálu jsou i karty s výsledky pro snadnou kontrolu.
UUCZ-233605
Český jazyk - čtení>Český jazyk - gramatika>Český jazyk - psaní>AZ-kvíz>Skládačky>3.>4.>ZŠ – 1. STUPEŇ
125.00