Vyjmenovaná slova po B - velká sada

Počet stran:
62
Velikost: 4.86 MB
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
11. 12. 2022
Cena:
125 Kč vč. DPH
Sdílet:

Sada obsahuje 4 materiály, které procvičují VS po B.

skládanky - Materiál vytiskněte a rozstříhejte na věty a slova.

Žák čte věty a doplňuje do vět vyjmenovaná slova nebo slova příbuzná, aby věta dávala smysl. Procvičujeme i čtení s porozuměním .U druhé varianty doplňuje do slov pravopis y, ý, i, í. Poté skládá věty. Věty poté letíme do sešitu, přepisujeme, přiřazujeme příbuzná slova k VS, tvoříme jiná slova do nabídky, kreslíme dle vět obrázky.

pravopisný detektiv - Učitel nakopíruje žákům úvodní list s detektivem, poté promítá prezentaci. Žák má za úkol označovat (kroužkovat či vybarvovat) písmeno y/ý/i/í, které doplní do daných slov. Pro žáky s SPU či IVP možno upravit. Jiná (těžší) varianta: Učitel může daná slova pouze dětem předčítat. Žáci po vyslechnutí slova označují správné y/i, které by do slova doplnili. Možné využívat pro promítání na interaktivní tabuli či vytisknout na menší karty pro individuální doplňování.

pátrači - Materiál promítá učitel na tabuli či vytiskneme každému individuálně. Žák čte věty a doplňuje do slov pravopis y, ý, i, í. - slova či pouze y/i děti zapisují na mazací tabulku. Poté má za úkol přečíst věty z nabídky a vybrat pouze ty, ve kterých nalezne vyjmenované nebo slovo příbuzné. U každé věty, ve které najde VS nebo slovo příbuzné si zapíše první písmeno z věty a vznikne mu tajenka. Jedná se vždy o ZVÍŘATA.

tajenky - velmi oblíbený materiál

Žák čte slova a vybírá do slov Y/Ý/Í/I, kde ve druhém sloupci zapisuje odůvodnění = příslušné vyjmenované slovo nebo slovo příbuzné, popřípadě proškrtne v případě měkkého i. Poté žák do sloupce tajenka zapisuje písmeno z prvního slova a dle čísla v závorce. Do počtu se nikdy nezapočítávají slovo pomocná – malými písmeny. Po dokončení celé karty vznikne žákovi tajenka – vždy se jedná o zaměřené slovo na téma VESMÍR. Procvičujeme rovněž čtení s porozuměním. Slova přepisujeme do sešitu, píšeme a vymýšlíme věty na daná slova, tvoříme jiná slova do nabídky, kreslíme dle vět či slov obrázky. Součástí materiálu jsou i karty s výsledky pro snadnou kontrolu.

Další produkty od autora Lucie Holbíková

83099
Český jazyk
1., 2., ZŠ – 1. STUPEŇ
Didaktické hry
Materiál obsahuje 40 karet. Každá karta 5 vět, které mají děti za úkol přečíst a podtrhnout vtipnou či nesmyslnou větu
45.00 Kč
190818
Český jazyk
2., 3., ZŠ – 1. STUPEŇ
Didaktické hry
Cílem materiálu je procvičit si stavbu vět a čtení s porozuměním. Seřadit slova ve větách dle správného pořadí a
40.00 Kč
100288
Český jazyk - čtení
2., 3.
Skládačky
Cílem materiálu je procvičit si pravopis po měkkých a tvrdých souhláskách. Vytvořeno na tematický den Valentýn. Součástí
39.00 Kč
116328
Český jazyk - čtení
3., 4., ZŠ – 1. STUPEŇ
Ostatní
Zábavné procvičování a odůvodňování pravopisu vyjmenovaných slov po P. Žák čte slova a vybírá do slov Y/Ý/Í/I, kde ve
45.00 Kč
Vyjmenovaná slova po B - velká sada Vyjmenovaná slova po B - velká sada
Sada obsahuje 4 materiály, které procvičují VS po B. skládanky - Materiál vytiskněte a rozstříhejte na věty a slova. Žák čte věty a doplňuje do vět vyjmenovaná slova nebo slova příbuzná, aby věta dávala smysl. Procvičujeme i čtení s porozuměním .U druhé varianty doplňuje do slov pravopis y, ý, i, í. Poté skládá věty. Věty poté letíme do sešitu, přepisujeme, přiřazujeme příbuzná slova k VS, tvoříme jiná slova do nabídky, kreslíme dle vět obrázky. pravopisný detektiv - Učitel nakopíruje žákům úvodní list s detektivem, poté promítá prezentaci. Žák má za úkol označovat (kroužkovat či vybarvovat) písmeno y/ý/i/í, které doplní do daných slov. Pro žáky s SPU či IVP možno upravit. Jiná (těžší) varianta: Učitel může daná slova pouze dětem předčítat. Žáci po vyslechnutí slova označují správné y/i, které by do slova doplnili. Možné využívat pro promítání na interaktivní tabuli či vytisknout na menší karty pro individuální doplňování. pátrači - Materiál promítá učitel na tabuli či vytiskneme každému individuálně. Žák čte věty a doplňuje do slov pravopis y, ý, i, í. - slova či pouze y/i děti zapisují na mazací tabulku. Poté má za úkol přečíst věty z nabídky a vybrat pouze ty, ve kterých nalezne vyjmenované nebo slovo příbuzné. U každé věty, ve které najde VS nebo slovo příbuzné si zapíše první písmeno z věty a vznikne mu tajenka. Jedná se vždy o ZVÍŘATA. tajenky - velmi oblíbený materiál Žák čte slova a vybírá do slov Y/Ý/Í/I, kde ve druhém sloupci zapisuje odůvodnění = příslušné vyjmenované slovo nebo slovo příbuzné, popřípadě proškrtne v případě měkkého i. Poté žák do sloupce tajenka zapisuje písmeno z prvního slova a dle čísla v závorce. Do počtu se nikdy nezapočítávají slovo pomocná – malými písmeny. Po dokončení celé karty vznikne žákovi tajenka – vždy se jedná o zaměřené slovo na téma VESMÍR. Procvičujeme rovněž čtení s porozuměním. Slova přepisujeme do sešitu, píšeme a vymýšlíme věty na daná slova, tvoříme jiná slova do nabídky, kreslíme dle vět či slov obrázky. Součástí materiálu jsou i karty s výsledky pro snadnou kontrolu.
UUCZ-226951
Český jazyk>Český jazyk - čtení>Český jazyk - gramatika>Didaktické hry>Skládačky>3.>4.>ZŠ – 1. STUPEŇ
125.00